Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Savininkas
2017-05-31 18:28
Yra tokia problema - tapom naujais reatorano/firmos savininkais, sutarties diena apie jokias skolas nezinojom, o dabar keleriu metu senumo senuju savininku baudas antstoliai siuncia mums. Kalbejom apie situacija, taciau sako baudos eina firmos vardu tai ir atsako nauji savininkai (?). Ar taip is tikruju yra ar reiktu kreiptis i teisininkus?
1. Osvaldas
2017-05-31 19:29
Sveiki, taip, už skolas atsako juridinis asmuo. Vis dėlto, šiuo atveju reikėtų kalbėti apie senųjų savininkų (bendrovės vadovo) civilinę atsakomybę. Vis tiek buvo pasirašoma įmonės pirkimo-pardavimo sutartis, kurioje dažniausiai aptariami tokie klausimai. Jeigu išties buvo apgaulės elementas, tuomet galima traukti atsakomybėn senuosius savininkus ir/ar direktorių. Parašykite man el. paštu [email protected], esu turėjęs panašių bylų.
2. Tomas
2017-05-31 22:17
Tu Osvaldai ziuriu turejas visokiu bylu, kokios tik egzistuoja, nes visiems ta pati rasai. Gal specializuokis pagaliau kazkur.
Kadangi sniceliu ir kitu reikalu naujasis savininkas nesugebejo parasyti ar pirko imone ar imones akcijas, tad su visais pirkimo ir baudu aceit dokumentais deretu keliauti pas verslo advokata.
Dabat jus Osvaldai - skirtingai nei snicelis berods turetumete suprasti, kad reatorano/firmos savininkais tampama perkant akcijas ir zymiai reciau imone.
Bet is parasyto ""Vis tiek buvo pasirašoma įmonės pirkimo-pardavimo sutartis"" seka, kas suprantate mazdaug tiek pat kiek restorano direktorius ir kaip pastebejo taikliai Tomas, sistemingai giriates apie laimetas bylas ir pastoviai siulotes su el pastu.
Kol kas jokiu laimetu bylu cia pacio niekas nera mates bei kozkokiu rimtesniu samprotavimu taip pat. Tas samprotavimas kad imokos i nukentejusiu asmenu fonda mokamos civiliniame procese nera rimtos.
Taigi, malonekite nuoroda i laimeta byla, antraip kai kas gali pagalvoti kad pats busi trintukas, ieskantis cia kazkokiu kvailiu restoranu ir kitokiu savininku tarpe.
4. D. U.
2017-06-01 09:30
Gali būti labai sudėtinga, turim analogišką situaciją, nusprendėm, kad naujajam akcininkui kreiptis į teismą dėl akcijų p-p sutarties negaliojimo neprotingas žingsnis. Reikia versti akcijų p-p sutartį, bet vienareikšmiškai bus nuostata, jog pirkėjas susipažino su visais įmonės dokumentais, finansine situacija ir t.t. teismai pasisako vieningai, jog tokiu atveju yra pačio pirkėjo (naujojo akcininko) kaltė, kadangi tinkamai nesusipažino su įmonės padėtimi ir pan.
5. D. U.
2017-06-01 09:33
Abejotina, kad pavyks pritempti, jog pardavėjas netinkamai atskleidė visą informaciją, pirkėjo pareiga išsiaiškinti, o jeigu neišsiaiškinai, tai kam pirkai. Tuo tarpu jeigu įmonės padėtis bloga - bankrutuokit
6.
2017-06-01 11:21
Gerbiamieji, esu rengęs kelias 100 proc. akcijų (kartais pavadiname įmonės) pirkimo-pardavimo sutartis. Tad jeigu perkama 100 proc. akcijų, perkama visa įmonė. Jeigu jūsų nuomonė kitokia, nesiginčysiu, sakau iš praktikos. Turėjom dvi bylas, kurių metu traukėme įmonių direktorius už kreditoriams padarytą žalą, tad jos netapačios su šia situacija, bet principas gali būti panašus, traukiant direktorius atsakomybėn. Tuomet dar neatstovavau klientų, todėl negaliu nurodyti bylų numerių, mano pavardė ten nefigūruoja. Bet tuo metu įmonės nemokėjo pinigų už patalpų nuomą ir buvo susidariusi keliasdešimt tūkstančių eurų siekianti skola, teismas nesunkiai tenkino ieškinį, nes įmonė jau buvo nemoki, o direktorius vis tiek sudarinėjo sutartis, nuomoja patalpas, pirko prekes iš tiekėjų ir t.t.
''esu rengęs kelias 100 proc. akcijų (kartais pavadiname įmonės) pirkimo-pardavimo sutartis.''
reiskia taip - imones pirkimas ir 100 procentu akciju pirkimas skiriasi mazdaug kaip pirstas nuo organo, todel ir sakiau, kad tokie samprotavimai ta kryptimi panasus kaip restorano direktoriaus. Nors is buitines-pragmatines -restoranines puses tokie pirkiniai turi nemazai panasaus.
Dabar apie laimetas bylas - niekam cia neidomu nei pavarde, nei moksliniai ar kariniai laipsniai nei laimetojo pentinu ilgis. apeliacinese kasacinese instancijose, jei skundus pasiraso ne atstovas/gynejas ir vyksta rasytinis procesas - laimetojo aplamai negalima identifikuoti pagal sprendimus/ nuosprendzius /nutartis.
Idomios pacios bylos, motyvai ir argumentai, tad drasiai galima tokias laimetu bylu procesinius sprendimus bylas ar nuorodas pateikti, nes kol kas kyla abejones kad trinate.
8.
2017-06-02 10:47
Parašykite man el. paštu ir aš Jums atsiųsiu bylos nuorodą.
9. Jonas
2017-06-02 11:06
Jausmas lyg cia tu bylu negalima numesti
10. zoo
2017-06-03 09:55
Visų pirma tai čia reikai atskirti baudą įmonei/jos vadovui už kažką ir įmonės skolą.
Pirmuoju atvjeu atsako tas, dėl kurio veiksmų/neveikimo įmonė gavo baudą.
Čia temos autorius galėtų daugiau detalių atskleisti apie paaiškėjusios piniginės prievolės prigimtį, kad būtų galima konkrečiau atsakyti.
O visų bylų meistrui Osvaldui, didžiausi sveikinimai už marketinginę programą.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.