Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Ar byla pasieks teismą?


    


Nick 2017-06-09 11:22
Mačiau, kaip buvo atlikti smurtiniai veiksmai prieš mano draugę. Ji pati irgi, žinoma, patyrė, nors ne viską gerai atsimena. Yra sužeidimai.
Dalykas tas, kad teoriškai sužeidimai galėjo atsirasti ir dėl kitų priežasčių (bent jau taip įrodinėja kaltininkai), o smurtautojai neigia atlikę veiksmus.

Ar didesnė tikimybė, kad byla pasieks teismą ar kad ikiteisminis tyrimas bus nutrauktas dėl, tarkim, įrodymų trūkumo?

1. teta jadvyga 2017-06-09 21:46
Ji pati irgi, žinoma, patyrė, nors ne viską gerai atsimena - aktualios yra baudziamajame procese yra 2 taisykles - in dubio pro reo ir testus uno testus nullo.

Lietuviskai tariant visos abejones aiskinamos kaltinamojo naaudai ir kita - jei vienas sako kad muse, o kitas kad nemuse, o drauge girta kaip sedyne, ne viską gerai atsimena tada vargu bau ar byla pasieks teismą.

2. as 2017-06-09 21:46
Priklauso nuo surinktu irodymu.

3. tetai Jadvygai 2017-06-11 01:37
Valstybinį kaltinimą vykdo valstybė per savo institucijas Kaltinimo institucija paprastai laikosi principo in dubio pro duriore ('abejojant – griežtesnis'), t. y. priešingai nei teismas (lot. in dubio pro reo, 'abejojant – švelnesnis'; 'visi neaiškumai ir netikslumai aiškinami kaltininko naudai')

Taigi byla teismą gali pasiekti, bet ten bus sunkiau laimėti.

4. Temidė 2017-06-26 01:59
Jeigu poveikio fizinio ar k.t. rezultatas yra dar išlikęs ant draugės kūno galima bandyti daryti trasologinę ekspertizę su identifikaciniu uždaviniu pvz. KTC ar VTMT. Priklausomai nuo nustatyto sveikatos sutrikdymo lygio tada keli variantai privataus kaltinimo tvarka kreiptis į teismą arba "normalus" ikiteisminis tyrimas ir valstybės kaltintojas. Žinoma tikintis kad bus nustatytas poveikį padaręs objektas.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.