Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Ar mažamečiai (iki 14 metų)...


    


Pofke2017 2017-06-19 01:00
Ar asmenų iki 14 metų lytinis santykiavimas tarpusavyje yra laikomas nusikaltimu?

1. Mei 2017-06-19 09:47
Nusikaltimu nelaikoma, mažamečiai iki 14 m. apskritai neatsako už veikas pagal baužiamąjį kodeksą.
Mano manymu, atsakomybėn už vaikų nepriežiūrą, moralei prieštaraujantį elgesį galima būtų traukti vaikų tėvus/globėjus, nes vaikai aiškiai neprižiūrėti.

2. Romenas 2017-06-19 12:00
Mažamečiai tam tiesiog fiziologiškai nepajėgūs, taip kad diskusijos klausimas beprasmis.

3. Us 2017-06-19 14:11
14 meciai tam fiziologiskai nepajegus???

4. KK 2. Romenas 2017-06-19 14:30
Tu čia rimtai? :D :D :D
O kad tokio amžiaus jau vaikus turi, tai čia kaip? :D

5. Romenas 2017-06-19 14:40
Tai nuo kelių metų tada fiziologiškai įmanoma santykiauti?

6. lol 2017-06-19 15:19
mergaitės vidutiniškai nuo 12-13, berniukai nuo 13.

7. Pofke2017 1. Mei 2017-06-19 15:56
Tai kaip iš tikrųjų yra, jeigu, sakykime, du mažamečiai asmenys tarpusavyje lytiškai santykiavo:

1) už jų tokius veiksmus atsakomybėn būtų traukiami tų vaikų tėvai/globėjai;

2) kadangi tai nėra laikoma nusikaltimu, todėl tų vaikų tėvai/globėjai nebūtų traukiami jokion atsakomybėn.

Beje, kas nustatė, kad toks elgesys būtų laikomas vaikų nepriežiūra ir/ar moralei prieštaraujančiu elgesiu? Kuo mažamečių lytinis santykiavimas tarpusavyje yra vaikų nepriežiūra ir/ar moralei prieštaraujantis elgesys, jeigu, sakykime, nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti, vyko mažamečių abipusiu susitarimu ir abiejų vaikų tėvų/globėjų žinioje?

8. lol 2017-06-19 16:31
Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas numato, kad viena iš smurto prieš vaikus forma yra - nepriežiūra – nuolatinis vaikui būtinų fizinių, emocinių ir socialinių poreikių netenkinimas ar aplaidus tenkinimas, darantys žalą ar keliantys pavojų vaiko gyvybei, sveikatai, raidai.

Tai, jog du vaikai lytiškai santykiauja labai tikėtina būtų laikoma viena iš vaiko nepriežiūros formos. Aišku, be konkrečių aplinkybių pasakyti, kaip būtų viena ar kita situacija vertinama sunku pasakyti.

Jeigu tėvai nesirūpina savo vaikų sveikata, jų tinkamu auklėjimu, priežiūra, ugdymu, tinkamų buitinių sąlygų sudarymu ir kita, tai reiškia, jog jie nevykdo savo konstitucinės pareigos, tokiais atvejais įstatymų leidėjas yra įtvirtinęs tėvų valdžios apribojimo institutą.

9. Pofke2017 8. lol 2017-06-19 17:27
Pateiksiu dviejus konkrečius atvejus ir norėčiau sužinoti, kaip jie būtų vertinami:

1) Abiejų mažamečių vaikų tėvai/globėjai, kurių vaikai tarpusavyje lytiškai santykiauja, rūpinasi jų sveikata, tinkamu auklėjimu, priežiūra, ugdymu, tinkamų buitinių sąlygų sudarymu bei kitais dalykais, t. y. vykdo savo konstitucinę pareigą, bet auklėja, jog lytiniai santykiai yra natūralus ir moralei neprieštaraujantis elgesys. Ar jie vistiek būtų traukiami atsakomybėn už vaikų nepriežiūrą, kuri pasireiškia lytiniu santykiavimu? Jeigu taip, tai pasikartosiu, kas nustatė, kad būtent mažamečių vaikų lytinis santykiavimas ne su asmenimis virš 18 metų ir net ne su asmenimis virš 14 metų, bet su bendraamžiais yra viena iš vaiko nepriežiūros formų?

2) Abiejų mažamečių vaikų tėvai/globėjai, kurie taip pat vykdo savo konstitucinę pagreigą, bet jų vaikai savo tėvams/globėjams nežinant tarpusavyje lytiškai santykiauja? Ar tokiu atveju tėvai/globėjai taip pat būtų traukiami atsakomybėn?

10. cr 2017-06-19 17:49
Visų pirma, ką reiškią fiziologiškai? Funkcionuojančius lytinius organus abi lytys turi nuo gimimo. Pas berniukus erekcija įvyksta nevalingai taip pat nuo gimimo.

Manau, kad tėvai trauktini atsakomybėn. Tėvams taip pat pareiga yra užsiimti ir lytiniu švietimu ir įskiepyti vaikams, kad lytiniai santykiai galimi tik tarp psichiškai ir fiziškai subrendusių asmenų, kas reiškia tik tarp pilnametystės sulaukusių asmenų. Čia tas pats, kas alkoholio vartojimas-jeigu vaikas vartoja, atsako tėvai. Alkoholis kenkia sveikatai, lytiniai santykiai tarp mažamečiu taip pat kenkia jų emociniam ir psichiniam vystymuisi.

11. Pofke2017 2017-06-19 18:17
Ar psichinis ir fizinis brandumas yra nustatomas tik pagal asmens amžių? Pateiksiu trejus pavyzdžius:

1) 12/13-metė mergina, o kartais net ir vaikinas gali būti ant tiek fiziškai subrendus(-ęs), jog atrodytų kaip 19-metė(-is), ir atvirkščiai;

2) 12-13 metų paaugliai gali rimčiau bet atsakingiau žiūrėti į gyvenimą nei nemaža dalis suaugusiųjų, ir atvirkščiai;

3) yra įmanomas ir toks atvejis, jog 12/13-metis asmuo gali būti tiek fiziškai, tiek psichiškai brandesnis už nemažą dalį suaugusiųjų.

Bet vistiek asmens psichinis ir fizinis brandumas bus vertinamas tik pagal jo amžių?

Taip pat pagal įstatymus, asmuo nuo 16 metų jau gali lytiškai santykiauti su vyresniais nei 18 metų asmenimis. O asmenys nuo 14 metų - tik su kitais nepilnamečiais, neskaitant mažamečių.

Taip kad dėl visko suklydote.

12. profkei 2017-06-19 18:51
Pagal BK 153 straipsnį atsako tas, kas atliko mažamečio asmens tvirkinimo veiksmus. Mažamečio asmens tvirkinimas – tai objektyviai seksualus elgesys, galintis sukelti vaikui lytinį susijaudinimą, per ankstyvą domėjimąsi lytinėmis funkcijomis, seksu, nesveiką ir negatyvų lyčių santykių įsivaizdavimą. Mažametis gali būti tvirkinamas demonstruojant jam lytinius organus, jį nurengiant, glostant vaiko kūną ir kitokiais būdais, tokie veiksmai gali būti atliekami vaikui demonstruojant pornografiją, pasakojant apie seksualinių poreikių tenkinimą arba atliekant kitokį intelektualinį tvirkinimą...


tikiuosi jau suprantama kad uz skatinima per anksti domėtis lytinėmis funkcijomis, seksu, pasakojant apie seksualinių poreikių tenkinimą 9meciams ar 12 meciams negresia atsakomybe uz neprieziura?

13. Pofke2017 12. profkei 2017-06-19 19:37
O ar abiejų mažamečių vaikų tėvai/globėjai būtų traukiami atsakomybėn tokiu atveju, jeigu jų vaikai būtų tarpusavyje lytiškai santykiavę slaptai, t. y. savo tėvams/globėjams nežinant, nors jie rūpinosi savo vaikų sveikata, jų tinkamu auklėjimu, priežiūra, ugdymu, tinkamų buitinių sąlygų sudarymu, užsiėmė jų lytiniu švietimu ir kt., t. y. vykdė savo konstitucinę pareigą?

14. profkei 2017-06-19 20:50
Be to, A. P. 2010 m. vasarą, tiksli data ir laikas nenustatyti, savo gyvenamojo namo, esančio(duomenys neskelbtini), kieme, tvarte, mažametės dukters M. P., gim. (duomenys neskelbtini), akivaizdoje atlikdamas lytinį aktą su ožka, atliko mažamečio asmens tvirkinimo veiksmus.

Kaltinamasis A. P. kaltu neprisipažino. Paaiškino, kad nuogas namuose nevaikščiojo, ožkos netvirkino...
... Mergaitė melavo, kad kaltinamasis tvirkino ožką, sakė tiesą, kad jis vaikšto su kelnaitėm arba su šortais. Neįsivaizduoja, ar dukra gali jį apkalbėti, ji tėvą mylėjo. Ožką jis papjovė mėsai. Dukrai nepasakojo, kaip apsisaugoti nuo nėštumo, nes ji dar per maža.

Taigi, net ir tas kur ozka...hmz...papjove suprato, kad užsiimti lytiniu švietimu ir kt., t. y. vykdyti savo konstitucinę pareigą pasakoti, vaikui kaip apsisaugoti nuo nėštumo, nes ji dar per maža, negalima. Bet ziuriu cia kazkam kazkas vis neaisku.

Nors nuosava ožką papjauti mesai konstitucija nedraudzia, bet va teismas kazkodel nuteise zmogeli ir ne uz gyvunu neprieziura.

Tikiuosi jau viskas aisku?
15. Temidė 2017-06-26 01:39
BK 13 str. Amžius, nuo kurio asmuo atsako pagal baudžiamuosius įstatymus. Mažamečiams netaikoma baudžiamoji atsakomybė. Viskas kitas kas prirašyta komentaruose "filosofija".

P.s. baudžiamoji atsakomybė taikoma nuo 16 m. atskirais atvejais nuo 14 m.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.