Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
BBB
2017-06-19 10:30
Laba diena, gal kas tiksliai zino ir gali pasadalinti ziniomis, ar darbdavys privalo rastu ispeti darbuotoja apie planuojama nuskaiciuoti suma is atlyginimo del savo nepasitenkinimo arba del gincytinai neatliktu darbu? Ar darbdavys gali tiesiog nesumoketi dalies algos savo nuoziura ir neprivalo nieko pranesti? Man tiesiog pasake kad neismokejo dalies algos del to kad man per atostogas mano darbo dali padare kitas zmogus, jeigu tai neteisinga kur as galeciau kreiptis ir skustis, nes darbdavys yra ir vienintelis akcininkas, ir daugiau valdzios kam butu galima pasiskusti nera. Dekui uz pagalba.
1. Komentaras
2017-06-19 10:39
Laba diena,
Jūsų atveju darbdavys yra neteisus. Kreipkitės į Valstybinę darbo inspekciją. https://www.vdi.lt/
2. BBB
2017-06-19 10:57
Gal galetumete nurodyti koki nors dl ar ck straipsni pagal kuri darbdavys privalo ispeti darbuotoja rastu ir pasirasytinai apie tai, kad jam is atlyginimo bus kazkas nuskaiciuota? Juk cia ne antstoliu nuskaiciavimai ar del kokios nors zalos?
3.
2017-06-19 11:45
DK 224 str. minimi pagrindai, pagal kuriuos galima išskaičiuoti iš darbo užmokesčio, t.y.:
1. Išskaitos iš darbo užmokesčio gali būti daromos tik įstatymų nustatytais atvejais.
2. Išskaitos iš darbuotojų darbo užmokesčio padengti jų įsiskolinimą įmonei, įstaigai ar organizacijai, kurioje jie dirba, gali būti daromos administracijos nurodymu:
1) grąžinti avansą, kuris buvo duotas, įskaitant jį į darbo užmokestį; grąžinti sumas, permokėtas dėl skaičiavimo klaidų; padengti neišleistą ir laiku negrąžintą avansą, kuris buvo duotas tarnybinės komandiruotės ar perkėlimo į kitą vietovę atveju, taip pat už ūkinius patarnavimus; atlyginti žalą, kurią darbuotojas dėl savo kaltės padarė įmonei. Šiais atvejais administracija turi teisę duoti nurodymą padaryti išskaitą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tos dienos, kurią baigėsi avanso grąžinimo ar įsiskolinimo padengimo nustatytas terminas, buvo išmokėta suma, permokėta dėl skaičiavimo klaidų, arba paaiškėjo darbuotojo padaryta žala, jei darbuotojo įsiskolinimas neviršija jo vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio;
2) darbuotoją atleidžiant iš darbo nepasibaigus tiems darbo metams, už kuriuos jis gavo atostogas, išieškoti už neatidirbtas atostogų dienas. Išskaita už šias dienas nedaroma, jei darbuotojas atleidžiamas iš darbo nesant jo kaltės.
3. Negalima iš darbuotojo išieškoti permokėto ir neteisingai pritaikius įstatymą apskaičiuoto darbo užmokesčio, išskyrus skaičiavimo klaidos atvejus.
Pagrindų, susijusių su išskaitomis iš vidutinio darbo užmokesčio, suteikiamo kasmetinių kalendorinių atostogų metu, nėra.
Taip pat siūlyčiau atkreipti dėmesį ir į 225 str.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.