Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Ar gimnazijos administracij...


    


Pofke2017 2017-06-25 02:26
Šiais metais, viena mano gimnazijos darbuotoja aktų salėje viešai pareiškė, jog bet kuris gimnazijos moksleivis, kuris, nors ir ne gimnazijos teritorijoje, bus pastebėtas vartojant tabako gaminius, energinius ar alkoholinius gėrimus, net ir tokiu atveju, jeigu jam jau yra sukakę 18 metų, bus iš jos pašalintas, taip pat bus pašalinti ir tie, kurie bent kartą buvo nusižengę bet kuriam Lietuvos Respublikos ar net kitos valstybės įstatymui.

Ar gimnazija iš tikrųjų turi tokias didžiules teises? Gal kas nors galėtumėte viską išsamiai paaiškinti?

1. bbb 2017-06-25 09:09
Priklauso kokia tu turi pasirases sutarti su gimnazija, jeigu toks punktas sutartyje yra, tada taip, gali

2. as 2017-06-25 17:06
Zinoma, kad gali. Dar yra ir gimnazijos taisykles. Lietuvoje mokslas privalomas tik iki 16 metu, po to galima ir nesimokyti. Kadangi gimnazija atsako uz mokinius ju pamoku metu - tvarkos ir gimnazijoje galiojanciu taisykliu laikytis privaloma. Jei nesilaikote - salinti nuo 16 metu galima laisvai.

3. pofkei 2017-06-25 18:03
Visu pirma reiketu nagrineti pacias gimnazijos taisykles, atsakymai turetu buti ten. Kita vertus, 18metis gali rukyt ir gert redbuli, todel uz tai ismest vargu ar galima, butu pazeistas asmens privatumas. Kadangi alu maukt bus galima nuo 20ies, tai uz ta teoriskai kaip ir butu galima ismest. Nors man atrodo uz viena ir pirma toki nusizengima mesti is mokyklos butu neproporcinga priemone, juk i kalejima uz pirma nesunku nusikaltima yprastai nesodina. Taip pat ne gimnazijoje jos taisykles kaip ir negalioja, pvz mokytojas mokiniui namie gi nenurodineja ar kokioje parduotuveje. Gimnazijos taisykles numato pati gimnazija ir jokiu sutarciu del gimnazijos tvarkos su kiekvienu atskiru mokiniu tikrai nepasirasineja. Tvarkos ir gimnazijoje galiojanciu taisykliu laikytis privaloma kai esi pacioje gimnazijoje, namie mama bus istatymas, ne gimnazija.
Konkretus atsakymas mano nuomone priklauso nuo pacios situacijos, teises pazeidimo ir gimnazijos taisykliu. Pavarcius keliu gimnaziju nuostatus na nesimato kad uz koki alaus maukima gimnaziju nuostatai numatytu pasalinima is mokyklos. Nors nesimato ir to, kad is gimazijos galima ismest, jei mokinys pvz, seda i kalejima.
Pabaigai galima pasijuokti, kad visus reiketu ismesti is gimnazijos, nes pvz nesilaiko Saudo Arabijos istatymo nesioti veido apdangalus, nesilaiko mokinio pareigos Japonijoje plauti klases po pamoku. Tiesiog kitu valstybiu istatymai Lietuvoje negalioja.

4. JK 2017-06-26 14:33
Už "išsamius" paaiškinimus reikia mokėti €, o kad jį pateikti, reikia ir į situaciją pasigilinti truputį.
Neišsamiai - taip, jei tai pažeidžia gimnazijos taisykles (galit pasižiūrėti, Burgio gimnazijos taisyklės, jei neklystu, buvo ir viešai publikuojamos). Ne, jei taisyklėse neapibrėžtas, su jomis niekas nesupažindintas ir N kitų aplinkybių.

5. Pofke2017 3. pofkei 2017-08-11 23:20
Aš manau, jog gimnazijos administracija niekaip negali pašalinti asmens iš mokyklos už tariamus nusižengimus už jos teritorijos (išskyrus tokiu atveju, jeigu asmuo ir konkrečiai tos gimnazijos mokinys vykta į jos rengiamą ekskursiją ir raštu pasirašo su nustatytomis taisyklėmis), nes tokiu atveju būtų pažeistos asmens teisės į privatumą. Todėl, manau, tokiu atveju, jeigu administracija ar bet kokie kiti gimnazijos darbuotojai pamato savo gimnazijos mokinį rūkant cigaretes/vartojant alkoholį ir kt., jie turi 3 variantus; #1) pranešti tai policijai (jeigu asmuo neturi 18 metų); #2) pranešti tai tėvams; #3) padaryti abu variantuose #1 ir #2 išvardytus dalykus.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.