Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Informacija apie ikiteismin...


    


Ona 2017-06-29 15:50
Prašau pasakykit, ar kaip nukentėjusioji turiu teisę žinoti, kaip vyksta ikiteisminis tyrimas?

Mano vyras skambino (mano prašymu, nes man pačiam nervinga apie tai galvoti ir kalbėti) tyrėjai ir ji pasakė, kad bus prašoma medicinos eksperto įvertinimo mano medicininės pažymos, kurią man pateikė mano asmeninis gydytojas, bus kreipiamasi į Vilniaus ekspertus. Po daugiau nei mėnesio vyras vėl skambino, sužinojo, kad byla kitame skyriuje ir kita tyrėja ir dar į Vilnių nesikreipta ir dar prokuroras tik spręs, ar kreiptis.
Vyras dar parašė laišką prokutorui, tai paštu gavo atsakymą, kad jis nėra nukentėjęs, neturi statuso ir negali gauti informacijos. Ta tyrėja telefonu irgi daugiau nenorėjo nieko kalbėti, atseit prokuroras atostogauja tą savaitę, o ji nežino.

Tai kaip man žinoti, ar pradedamas tyrimas dėl sveikatos sutrikdymo, ar nustatinėjamas jo sunkumo laipsnis? Ar man oficialiai kreiptis raštu? Nes šis tyrimas yra tarsi dalis kito, kuris pirmiausia pradėtas dėl kyšio reikalavimo, bet tada dar nebuvo man gydytoja nustačiusi tos reikalautojo padarytos žalos sveikatai, todėl pažymą tik vėliau pridėjau ir papildžiau liudijimą. Tada tyrėja mano vyrui telefonu pasakė, kad naujo pareiškimo dėl sveikatos sutrikdymo nereikia rašyti, kad pradės tyrimą patys, o aš gausiu paštu apie tai raštą. Bet jokio rašto apie papildomą ikiteisminį tyrimą dėl sveikatos sutrikdymo negavau.


Ar čia viską teisingai daro tyrėjos ir prokuroras?

1. as 2017-06-29 21:09
Atstovauti ikiteisminiame tyrime jus gali vyras tik tuo atveju, jei turi aukstaji teisini issilavinima. Siaip seimos nariai neturi teises gauti informacijos apie bylas, kreipkites pati. Kita vertus, ne visa informacija is ikiteisminio tyrimo ir gausite, tam reikes prokuroro leidimo. Nera cia jokiu pazeidimu, telefonu informacija apie ikiteisminius tyrimus apskritai negai buti dalinama.

2. Justinianas 2017-07-03 08:58
Rašykite geriau pareiškimą papildomai, nes neaišku kokią informaciją oficialiai prokuroras turi, todėl neaišku kokių veiksmų privalo/neprivalo imtis.

Kita problema: prokurorui reiktų rašyti prašymą dėl leidimo susipažinti su IT medžiaga.

3. Ona 2017-07-03 22:25
Ar aš ar vyras mano turi rašyti prašymą?

4. Justinianas 2017-07-04 10:10
Nukentėjęs asmuo turėtų rašyti ar pareiškėjas. Parašykite el. paštu, paspaudus ant vardo. Patarsim.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.