Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Bendras įvažiavimas į kiemą


    


Simona 2017-07-07 11:18
Laba diena,
situacija tokia: turime su kaimynu bendrą įvažiavimą į kiemą (įvažiuoji, mano namas pirmas, toliau pavažiavus kelis metrus - kaimyno, o už kaimyno namo dar mano garažas).
Klausima toks, ar kaimynas parduodamas savo namą, turi klausti mano sutikimo dėl ko nors? pvz.: ar aš ne prieš, kad tie žmonės gyventų...

Nes ruošiasi parduoti tikrai nepavydėtiniems kaimynams.. Ar vienintelė išeitis - man pirkti tą namą..

Ačiū.

1. BBB 2017-07-07 14:11
Nelabai supratau del ko tas kaimynas turetu klausti tamstos sutikimo? Didziausias klausimas yra tas bendras ivaziavimas, kam jis priklauso nuosavybes teise, ar ten valstybine zeme, ar yra kokia nors patvirtinta tvarka del bendro naudojimo ivaziavimo ir t.t.?

2. .. 2017-07-10 22:51
bendrasavininkai tik turi pimenybę pirkti , kaip suprantu jus ne bendrasavininkai, gyvenat atskiruose namuose. O sutikimo, aišku, kad nereikia.

3. Justinianas 2017-07-11 08:20
Klausimas - kam priklauso kiemas? Gal kiemas priklauso jums ir kaimynui yra nustatytas servitutas?

4. monika 2018-10-22 20:41
klausimas
nusipirkau puse namo,yra bendras ivaziavimas,jis yra mano puseje,namas yra kampe dvieju gatviu,ar as galiu kaip nors teisiskai ,kad mano namo puseje ivaziavimas priklausytu tik man

5. Graži 2018-10-22 22:41
Raskite sklypo (ar namo ir sklypo) pirkimo - pardavimo sutartį ir/ar Registrų centro Centrinio duomenų banko išrašą ir pažiūrėkit, ar nurodyta, kad pirkote dalį sklypo, ar ka nos parašyta apie sklypo sevirtutą ar naudojimosi tvarką. Jei nusipirkote tik dalį sklypo ir nėra susitarimo dėl naudojimosi tuo sklypu tvarkos / pirmenybės teisės atsisakymą, tuomet reikalingas kaimyno sutikimas.

Tiksliau ne sutikimas, o jam turite pasiūlyti pirkti, už kurią turite pirkėją. Jei neatsako, neatsisako - po 30 dieų nuo tokio pranešimo jiems įteikimo dienos galite parduoti bet kam už ne mažesnę, kaip pasiūlyme pirkti, nurodytą kainą.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.