Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
BBB
2017-07-14 08:44
Laba diena, gal čia yra tikrų darbo teisės ekspertų arba susidūrusiu su panašiu atveju? Esmė tokia, kad darbdavys, kuris yra ir vienintelis akcininkas, ir direktorius, uždaro vieną savo įmonę ir darbuotojus nori perkelti į kitą savo įmonę, kurioje taip pat yra ir vienintelis akcininkas, ir direktorius. Pareigos pas visus darbuotojus lieka tokios pačios, alga ta pati, viskas šitoj vietoj gerai, tačiau jis prašo kad visi parašytų prašymus savo noru išeiti iš darbo, ir tada jis visus darbuotojus įdarbina kitoj įmonėj, išmoka kompensaciją už nepanaudotas atostogas, ir tada įdarbina kitoje įmonėje tą pačią dieną. Mano klausimai būtų tokie:
1. Ar normalu kad duoda pasirašyti standartinę naują darbo sutartį, kurioje numatytas išbandymo laikotarpis? Ar neturėtų tie žmonės jau būti išbandyti anoje įmonėje, nes pareigos analogiškos? Ar neturėtų būti koks nors punktas naujoje darbo sutartyje apie prieš tai buvusį darbą kad nereikėtų išbandymo termino? Ir galiausiai ar atleidus darbuotoją kaip neišlaikiųsį bandomojo laikotarpio būtų galima ir įmanoma kreptis į VDI ar teismą dėl neteisėto atleidimo už darbą?
2. Ar neturėtų būti į naują darbo sutartį perkeliamas stažas kad būtų nepertraukiamas darbo stažas, nes savininkas tas pats ir darbas toks pats?
3. Ar šiuo atveju taikoma DK 51 straipsnis apie darbo santykių tęstinumą dėl darbdavio reorganizavimo ar verslo perdavimo? Čia įmonė nauja bet žmogus tas pats, ar tai skaitosi perdavimu? Nes įdomu dėl to kad atsisakius pasirašyti naują darbo sutartį ar galima taikyti DK 57 straipsnį ir taip nutraukti darbo sutartį darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės pagal 1.4 dalį? Ir kaip tokiu atveju galioja DK 61 straipsnis dėl darbo sutarties nutraukimo apribojimų, tarkim jeigu darbuotojas kuris nenori pereiti augina vaiką iki trijų metų? Ar tokiu atveju galima būtų atleisti darbuotoją pagal DK 59 straipsnį?
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.