Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
zinantis
2017-07-19 17:05
Ką manote apie šiuo metu vis didėjančią emigraciją iš Lietuvos? Kaip manote ar emigruoja tik žmonės be išsilavinimo? Suprantama jei baigei istorija, filosofija, verslo administravimą ar dar kokią nepaklausią specialybę tai gal ir nėra kas veikti Lietuvoje, o kaip manote kaip yra su teisininkais? Ar yra teisininkų tarpe kurie yra pabaigę universitetus ir ryžtasi emigruoti ir dirbti fabrikuose?
1. Ernestas
2017-07-20 08:30
Vien tai, kad asmuo yra baigęs teisės studijas, jo nepadaro teisininku. Tokių, kurie baigė teisės studijas ir išvyko į užsienio fabrikus - apstu.
2. zinantis 1. Ernestas
2017-07-20 11:48
Galbūt pats turi tokių pažystamų? Nes aš pastebėjau tokią tendenciją, kad teisės studijas pabaigę piliečiai kogero yra labai išdidūs, nes nepažystu nei vieno dirbančio juodus darbus, visi verčiau jau dirba už minimumą advokatų kontorose
3. BBB
2017-07-20 14:02
As baiges univera beveik 8 metus dirbau UK, tiesa fabrike tik pirmus sesis pmenesius, paskui daug svaresni darba ofise, bet ten diplomas nebuvo reikalingas. O dabar uz biski daugiau nei minimumas dirbu teisininku :)
4. zinantis 3. BBB
2017-07-20 14:36
Va čia tai bent istorija, gal galėtum papasakoti plačiau? Kaip suprantu dabar dirbi Lietuvoje? Kodėl nusprendei po tiek metų iškeisti ofisinį darbą UK kur manau ir mokėjo padoriai į tokį mažą atlygį Lietuvoje?
5. Neapsisprendusi
2017-07-20 14:54
Puiki tema. Kaip tik šiai dienai pati svarstau dėl emigracijos. Kaip ir kolega taip ir aš dirbu teisininke už šiek tiek didesnį atlyginimą nei minimumas, tačiau esu pradedančioji, t.y. neturiu nei metų patirties. Turiu draugų užsienyje keliose šalyse, tad turėčiau pas ką išvykti, tačiau žinau, kad reikėtų pradėti nuo juodų darbų, bet uždarbis būtų gerokai didesnis nei dabar. Tiesa ten bandyčiau taip pat kibti į mokslus, tai va ir svarstau ar emigruoti ar pakentėti ir tikėtis, kad įgavus patirties ir čia uždirbsiu sočiai. Gal kiti kolegos turintys ne vienerius metus darbo praktikos teisinėje srityje patars? :)
6. Komentaras
2017-07-20 15:00
Kolegos, ne piniguose laimė :)
7. BBB 4. zinantis
2017-07-20 15:51
Nelabai yra ka plačiau pasakoti, grįžau į Lietuvą gyventi nes jau buvo laikas kažkur apsistoti, imti paskolą ir pirkti būstą, galvoti apie vaikus, aš buvau nusiteikęs 50/50, o žmona norėjo grižti namo, tai taip ir padarėm. Padirbus metus namie apsaugos darbuotoju įsidarbinau pagal savo diplomo specialybę ir pirmą kartą po 10 metų pertraukos jis man tapo reikalingas. Šiemet įstojau į magistrantūrą, pavyko į valstybės finansuojamą vietą, tai planuoju baigęs mokslus eiti į valstybės tarnybą, prokuroro arba teisėjo padėjėjus, o kaip bus laikas parodys. O kad pinigų mažiau čia bus nei UK, tai čia nieko nuostabaus, bet kažkada juk ir čia gyvenimas pagerės. Deja dabar teisininko ar juristo profesija yra labai nuvertinta, labai daug jų yra prikeptų, todėl didelė konkurencija ir maži atlyginimai, užtat specialybė labai skambiai vadinasi, o jeigu gali pasigirti kad esi koks advokato padėjėjas tai visi aplinkiniai pajunta tau nebylią pagarbą, juk niekas nežino kiek uždirbi :)
8. BBB 6. Komentaras
2017-07-20 15:52
Ne piniguose laimė, bet jų kiekyje :)
Ne piniguose laimė, bet smagiau verkti limuzine nei troleibuse :)
Pinigai dar ne viskas, bet viskas be pinigų yra niekas :)
9. zinantis 8. BBB
2017-07-20 17:00
Labai teisingai pasakyta. Išties labai idomi tavo istorija, aš bent jau buvau tokios nuomonės, kad praėjus jau kokiems dvejiems metams po universiteto užbaigimo ir dirbant kitą darbą automatiškai prarandama kvalifikacija ir niekam nebeidomus patampa tas diplomas, o štai patsai net po 10 metų sugebėjai įsidarbinti, bet kaip supratau paieškos užtruko net metus laiko? taip pat kaip supratau sukaupei išvykęs tam tikrą kapitalą ir gryžęs nusprendei dirbti pagal profesiją, kaip pavyko per tokį ilgą laiko tarpą neprarasti kompetencijos? Ar vis papildomai mokeisi išvykęs, kad nepasimirštų įstatymų normos?
10. BBB 9. zinantis
2017-07-21 15:13
Negali prarasti to, ko neturi :) Aš per pirmą mėnesį išmokau iš praktikos daugiau nei per visą laiką universitete. O įstatymų normų nei pamiršti nei prisiminti man nereikėjo labai, dirbu ypatingai siauroje srityje su skolų išieškojimu, tai užtenka pasiskaityti CK 6 knygą ir žinoti kelias smulkmenas iš CPK. O jeigu rimtai tai kelis kartus atsakymus į rūpimus klausimus kai nežinojau gavau čia, šitoj platformoj, o visą kitą išmokau pats.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.