Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > BK 140 st 2d ikiteisminio t...


    


Rimas 2017-07-20 01:17
Sveiki ,noreciau paklausti is anksto dekoju uz atsakymus, yra tokia situacija ,seimos narys neturi jokiu pretenziju,zala atlyginta,susitaikyta ,taciau kodel nenutraukiamas ikiteisminis tyrimas?

1. Rimas 2017-07-20 01:43
Nors atitinku visus reikalavimus 38 straipsnio atleidimui nuo baudziamosios atsakomybes ,neesu nei karto teistas

2. ... 2017-07-20 13:49
Ar praset, ar raset rasta kad susitaiket ir pretenziju nera? Galesit teisme susitaikyti, ten visada nutraukia, jei yra pagrindas

3. Rimas 2017-07-20 16:13
Zmogus parases ,kad susitaikem ir pretenziju jokiu neturi,o teismo isvis nebuvo,tik prokurore sprendzia vos ne taip gaunasi uz akiu,o man pas tyreja reikia rytoi ir ji siulo man laisves apribojima..Kaip cia daryti?

4. .. 2017-07-20 19:31
gal norima bylą perduoti baudžiamuoju įsakymu. Turi teisę prieštarauti. Tiesa, nežinau, kokios to prieštaravimo pasekmes, gal but tada perduos bylą su kaltinamuoju aktru į teismą, teismas vyks įprasta tvarka, ten bus galima taikytis, jei bus pagrindas

5. teisininkas 2017-07-20 21:42
BK 38 str. nuostatų taikymui būtina sąlyga – pagrindas manyti, kad asmuo nedarys naujų nusikalstamų veikų. Ši sąlyga yra vertinamojo pobūdžio, todėl išvada dėl jos egzistavimo nustatoma atsižvelgiant į kaltininko asmenybę, jo atsakomybę lengvinančias aplinkybes, sunkinančių aplinkybių nebuvimą, kaltininko elgesį iki ir po nusikalstamos veikos padarymo, veikos padarymo metu (teistumo nebuvimas, teigiamas socialinis elgesys, kritiškas požiūris vertinant padarytą nusikalstamą veiką bei pastangos sušvelninti ja sukeltus padarinius ir pan.) bei nusikaltimo pavojingumo laipsnį ir pobūdį, kaltės formą bei padarinių sunkumą.

pagrindas manyti turi rastis ne pas nusikalstama veika padariusi asmeni, jo teta jadvyga, ar siu diskusiju dalyvius, bet pas prokurora arba jei byla teisme - teiseja.

neatsiradus pas prokurora pagrindo manyti ikiteisminis tyrimas tesiamas, nes nera visu 4 BK 38 taikymo pagrindu.

kodel pas prokurora tokio pagrindo manyti nera galima tik spelioti - gal smurtautojas sisteminis sadistas /namu despotas tik per klaida nenuteistas, prokuroras tas klaidas istaisys. o gal smurtavimas koks poshlykstis, del kurio prokuroras nenori atleisti nuo ba, bala zino

kadangi seimos narys pries kuri buvo smurtaujama shiose dsiskusijose vadinamas zmogumi - Zmogus parases ,kad susitaikem ir pretenziju jokiu neturi - dar prokuroras kaltinamas kazkokiais samokslais - prokurore sprendzia vos ne taip gaunasi uz akiu, akivaizdu, kad smurtautojas nepasimoke.

taigi, nesutikus su baudziamuiju isakymu byla matyt keliaus su kaltinamuoju aktu i teisma.6. Rimas 2017-07-21 02:15
Pirma karta toks ivykis yra nutikes ,ir buvo sukeltas tik fizinis skausmas nuo keletos smugiu. Joks nedespotas ar sadistas

7. KLaustukas 6. Rimas 2017-07-21 19:09
Tai kam smūgiavai?

8. .. 2017-07-21 19:31
nu ir ką tyreja sake?

9. Tomas 2017-07-24 11:23
Visų pirma turėtumėte susisiekti su tyrimui vadovaujančiu prokuroru ir pasiteirauti kokia situacija su vykstančiu tyrimu. Dabar galima tik spėlioti, jei yra visos sąlygos ikiteisminį tyrimą nutraukti nukentėjusiajam susitaikius su nukentėjusiuoju, tai prioritetas turėtų būti skiriamas tokiam sprendimui, nors prokuroro tai neįpareigoja. Galite pateikti prokurorui prašymą dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo, nurodyti visas tam reikšmingas aplinkybes, prokuroras prašymą turės išnagrinėti, jei netenkins, tai pateiks motyvuotą atsakymą (nutarimą). Iš atsakymo matysite dėl kokių priežasčių ikiteisminis tyrimas nenutraukiamas. Būkite aktyvesnis, naudokites savo teise teikti prašymus (pvz. prašymas dėl nutraukimo), pateikti duomenys (pvz. savo charakteristiką), susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir įsitikinti ar joje tikrai yra duomenys, jog nukentėjusysis pretenzijų nėra, yra duomenys, jos nesate teistas ir kt. Taip pat turėkite omenyje, jog jei baudžiamoji byla bus perduota teismui, tai teisme taip pat galima siekti proceso nutraukimo susitaikius.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.