Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Riba tarp administracines i...


    


Viktor 2017-07-30 21:00
Labas vakaras. Ardziau savo kieme senus automobilius, kol apsilanke aplinkosaugininkai. Zalos gamtai nenustate, bet neturejau leidimo tarsai, taigi gavau bauda uz ardyma be leidimo. Dave puse minimalios baudos, 150€, liepe nutraukt veikla ir pasake, kad jei toliau ardysiu, galiu gauti teistuma. Nustebau. Pabandziau pasidometi internete ir tikrai-nemazai bylu del automobiliu ardymu yra baudziamosios pagal 202str.. Taigi del to iskilo klausimas, kur cia ta riba tai paciai veiklai, nuo kurios jau teistumas atsiranda ir baudos zenkliai didesnes?

1. ,, 2017-08-13 16:46
Nelabai ką galiu pasakyti, bet administracinių nusižengimų kodekso 127 str. 5 dalis nustato kad šį straipsnį (ANK) atsako asmenys, kurie verčiasi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturėdami licencijos (leidimo) veiklai, kuriai reikalinga Lietuvos Respublikos įstatymuose numatyta licencija (leidimas), ar kitokiu neteisėtu būdu ir kurių gaunamos pajamos (įplaukos) ar paskutinių dvylikos mėnesių pajamos (įplaukos), ar nustatyta tvarka neįtrauktų į apskaitą prekių vertė neviršija penkių šimtų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių. Dabar bazinis bausmių ir nuobaudų dydis lyg skaitosi 37,66 euro.

2. Temidė 2017-08-27 21:04
Automobilio (-ų) ardymas savaime nesuponuja verslo ar kurios kitos veiklos vykdymo kuriai reikia licencijos. Baudžiamoji teisė yra ultima ratio (galutinė priemonė), nemanau, kad jūsų atveju yra toks didelis pavojingumas, kad tektų taikyti baudžiamają teisę ir nėra galimybės nesklandumus išspręsti taikant kitas teisės rūšis (pvz. administracinė atsakomybė). Žinoma ši norma yra "pritempiamoji" ir yra tikimybė, kad ją pabandys pritempti prie jūsų veikimo ir/ar neveikimo.


Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.