Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Teisės karjera ar darbas No...


    


Perla 2017-08-15 21:03
Esu teisės trečiakursė. Mano pažystama draugė dirbo antstolės kontoroje, tačiau išvažiavo dirbti į Norvegijos fabriką. Sakė, kad dirbti pas antstolę buvo apsurdas. Darbo krūvis didžiulis o atlyginimas juokingas, o dabar nesiskundžia, nepersidirba ir gauna tiek kiek Lietuvoje uždirba seimo nariai. Na po tokio pasakojimo susimasčiau ar testi studijas, o gal rinktis lengvesnį kelią? Ką patarsite teisininkai?

1. teisininkas 2017-08-15 22:06
vieniems zmonems mielesnis fizinis darbas, kitiems protinis.

jei pas jusu drauge miklus pirstai, ana fabrike silkes sparciai ceckavoja, aisku kad jai dirbti ne sunku, be to ir alga didele. asmeniskai man zuvi valyti nepatinka.

kad patarti reiktu daugiau informacijos - pvz per kiek laiko pretendente nuskuta viedra bulviu, ar nekelia shleikstulio zuvies kvapas, zvynai, zharnos. kur pretendente gyvens, ar moka anglu kalba, ar nebus diskomforto gyventi su kitais asmenimis, jei reiks su kokiais rumunais ar pakistanieciais viename bute.

apie darba norvegijos fabriku sektoriuje teisininkai ne kazin ka ismano. teko girdeti kad valytoja ten vadina washing dame ( delikaciai labai).

be to nezinoma apie pretendentes asmenines savybes ir aplinkybes, pvz jei pretendente turi vaiku, girtauja ar linkusi nederamai elgtis su vaikais, Barnevarne tokius gali paimti, tsakant rukyk zhuvi, tokiu atveju geriau emigracijai rinktis shali, kur valstybe maziau reguliuoja sheimos gyvenima.

2. .. 2017-08-16 08:49
kiekvienam savo likimas, kažkas atras savo laimę užsienyje, o kažkas ne, vieniems fizinis darbas gerai, kitiems sunku. Reikia pačiam spręsti.

3. BBB 2017-08-16 09:28
As sakyciau tiktai labai paprastai - jeigu mokysies ir dirbsi teises srityje, turesi galimybe tobuleti, plesti akirati, kelti kvalifikacija ir viena diena galesi uzdirbti daugiau. jeigu isvaziuosi i zuvies fabrika - didele tikimybe kad ir po desimties metu darysi ta pati, tobulejimo jokio. Rinkis, bet siulau mokslus bent jau pabaigti, pradziai isvaziuok i fabrika vasarai ir pamatysi kas ir kaip.

4. Justinianas 2017-08-16 09:56
Lietuvė, Norvegijos advokatūros narė. Manau mielai papasakos apie perspektyvas ir kitus dalykus teisininkui Norvegijoje.

Karjeros pradžioje teisininkui tikrai nėra lengva (visur matyt taip), bet pasirinkus protingai, sunkesnis darbas galiausiai atvers kelią gerai karjerai ;)

Telefono numeris: +47 405 63 504
Faksas: +47 638 13 052
E-Pastas: [email protected]
Skype: latotinas

5. Klaustukas 3. BBB 2017-08-16 12:08
Kiek teko girdėti iš pažystamų besidarbuojančių Norvegijoje, tai ten eilinio Žuvies fabriko darbuotojo alga didesnė nei Lietuvoje apylinkės teismo teisėjo. Tai čia jau pačiai spręsti kas svarbiau, ar pinigai ar statusas

6. Titas 2017-08-16 13:10
Mesti studijas 3 kurse neverta, reikia pabaigti. Toliau, imam standartinę studentų grupę, kur iš kokių 25 studentų, baigusių studijas, maždaug 3 yra labai gabūs, gerą darbą ras nesunkiai. Kokiem 4-5 darbą šiltoje kedėje(nebūtinai pagal specialybę) bei būstą parūpins tėvai. Lieka 17-18 studentų, kurių perspektyvos Lietuvoje labai miglotos. Jei nepapuoli į pirmas grupes, po studijų vertėtų pabandyti padirbėti Norvegijoje. Padirbus kokius metus bus lengviau priimti sprendimą dėl tolesnio gyvenimo perspektyvų. Pensinis amžius dabartiniui studentui bus apie 70m., taigi metai Norvegijoje karjeros galimybių Lietuvoje beveik nepaveiks.
Mano asmenine nuomone, dirbti už mažiau nei 600€ Vilniuje ar 500€ kitame mieste paprasčiausiai neverta-susimoki nuomą, mokesčius, nusiperki pavalgyt ir apie kažkokį padoresnį poilsi ir pramogas gali pamiršti. Aš jau nekalbu apie vaikų turėjimą, padoresnį automobilį ar nuosavą būstą. Darbas-namai rutina labai greitai gali iššaukti net psichologinės problemas
Pats uždirbu , kaip Lietuvoje, gana nemažai, tačiau negaliu sau leisti to, ką sau leidžia Norvegijos žuvų darinėtojas ar stalius Anglijoje, taigi tas "statusas" labai slidus reikalas

7. Perla 4. Justinianas 2017-08-16 13:34
Ačiū labai Justinianai už pagalbą, tačiau norvegų kalbos aš nemoku, o ir teisinis išsilavinimas Lietuvoje nepripažystamas Norvegijoje. Spėju ši moteris seniai gyvena Norvegijoje ir ten pabaigė teisės studijas. Na gal ir viskas įmanoma, bet vien jau kalbą nuo pagrindų išmokti labai sunku.

8. Tiesiog 2017-08-16 13:45
keistas Perlos klausimas. Lyg kitų žmonių nuomonė yra lemiamas kriterijus, ką ji turėtų veikti savo gyvenime? Gal pirmiausia žmogui reikėtų susidėlioti prioritetus, kas gyvenime svarbu (dideli pinigai (neaišku, kaip tai reikėtų apibrėžti), užsiėmimas mėgstama, nors ne visada itin pelninga veikla ir pan.). Tada ir išsigrynins tikrieji tikslai darbinėje sferoje bei galima bus priimti priimtiną sprendimą.

9. varna 2017-08-16 14:55
Kartais savęs klausiu to paties - ar verta čia, ir ar ne geriau būtų dabar (ar būtų buvę anksčiau) išvažiuoti į užsienį. Lygiai taip pat turiu pažįstamų ir draugų Norvegijoje. Pavyzdžiui, kol čia baigiau 5 metų teisės studijas, vienas bendramžis draugas tuo metu išvyko į Norvegiją, pradėjo dirbti ir ten pasiliko. Jis nesiskundžia, pragyventi užtenka, kaip ir užtenka merginai, mašinai, kelionėms, hobiams ir kt. Tada imi lygini su tuo, ką pats gali leisti, ir matai, kad nelabai ką. Kuo daugiau galvoji, tuo labiau būna apmaudu ir liūdna. Visgi, žinau viena, kad net jeigu vėliau nebedirbsiu šioje srityje, visiškai nesigailiu studijavęs ir baigęs teisę, tai man davė daug ir, manau, dar ne kartą pravers. Kita vertus, galvoju, kad užsienis niekur nepabėgs ir viską pradėti nuo nulio - spėsiu. Pirma duosiu šansa sau Lietuvoje, o vėliau bus matyti.

10. Perla 8. Tiesiog 2017-08-16 15:01
Aš turėjau iliuziją, kad ir iš teisės galima daug uždirbti

11. Tiesiog 10. Perla 2017-08-16 16:35
Visi, kurie rašė, kad ir iš teisės galima daug uždirbti (vėlgi, kaip minėjau, neaišku, kas yra daug), yra teisūs. Bet reikia daug (juodai) dirbti, kad būtum pripažintas teisininkas, reikia laiko. Nelabai būna, kad gauni diplomą ir iš karto pradeda plaukti didžiuliai pinigai. Tam pasiekti reikia ir asmeninių savybių, motyvacijos, tinkamai pasirinktos darbovietės. Nepakenkia ir sėkmė bei kitos atsitiktinės aplinkybės. Žodžiu, viskas yra persipynę tarpusavyje.
Linkiu mažiau lyginti save su kitais, kurie kažką daro, ir rimtai, neskubant apsvarstyti, ko nori iš gyvenimo. Tada ir priimti sprendimą. Ir nereikia pamiršti, kad visada bus žmonių, kurie uždirbs daugiau už tave.

12. Perla 11. Tiesiog 2017-08-16 16:55
Ačiū už patarimus, tikrai solidus patarimas iš jūsų pusės. Įdomu kiek uždirba advokatų padėjėjai ir patys advokatai, žinant, kad jų atlyginimas nėra fiksuotas

13. Klaustukas 12. Perla 2017-08-17 11:13
Čia jau labai individualu. Manyčiau, kad advokatų padėjėjai uždirba nuo 500 iki 1000 ir daugiau jei dirba Vilniuje, gal kolegos kurie dirba padėjėjais paantrins ar teisingai sakau. Na o advokatai manau vidutiniškai apie 1500 eur į rankas susirenka, geri kogero ir daugiau

14. BBB 12. Perla 2017-08-17 11:19
Reikėtų paimti metines pajamas, padalinti iš mėnesių skaičiaus ir gausi realias pajamas, nes kitaip žmonės ir prisisvajoja kad uždirba advokatai milijonus. Pvz. mūsų įmonė yra sudariusi teisinių paslaugų sutartį su viena geriausių ir turbūt brangiausių kontorų Kaune, tai jų įkainiai yra 120 eur. už valandą advokato darbo, ir 60 už padėjėjo. Tai jeigu kasdien turėtum darbo bent jau po valandą, tai gali uždirbti tikrai daug.

15. Klaustukas 3. BBB 2017-08-17 12:39
Na aš ir girdėjas panašius įkainius, tačiau rėmiausi kiek gauni.lt ir dar vienos svetainės duomenimis, tai kiek pamenu advokato vid. atlyginimas buvo kiek daugiau nei 1500. Bet pažiūrėjus į tokius įkainius jei advokatas bent po valanda turi darbo kasdien jau uždirba daugiau. Tai galima preziumuoti, kad geri advokatai geriau uždirba nei artojai norvegijos žuvų fabrikuose

16. Arune 2017-08-17 13:21
Man tai išvis keista kaip žmonės pasirenka aukštąjį mokslą o paskui galvoja apie darbus fabrikuose, gal ne pagal savo galimybes pasirinkote profesiją...

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.