Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Lietuvos draudimo savivaldž...


    


isprotejas12345 2017-08-16 14:47
Sveiki, reikalinga konsultacija dėl konflikto sprendimo su AB Lietuvos draudimas. Konflikto esmė tokia: gegužės mėnesio pabaigoje su savo pažįstamu sutariau dėl jo automobilio Porsche Cayenn pirkimo pagal išperkamosios nuomos sutartį. Buvo sudaryta notariškai patvirtinta sutartis ir mokėjimų grafikas, sutartyje aiškiai parašyta, jog autotransporto priemonės savinku tapsiu tik įvykdžius visas turtines prievoles pagal sutartį, t.y. sumokėjęs pardavėjui visą sumą. Gavau automobilio dokumentus bei raktus ir nuvykau į AB Lietuvos draudimas apdrausti minėtą auto kasco draudimu. Su manimi buvo pasirašyta sutartis, draudžiamo automobilio savininku joje buvo įrašytas pardavėjas, o ne aš. Tvarkingai mokėjau įmokas ir nebuvo jokių bėdų, kol neįvyko du nedideli draudiminiai įvykiai (girto asmens apgadintos durelės ir stoglanio stiklas). Kviečiau policiją, viskas buvo užfiksuota ir tas asmuo policijai prisipažino. Tačiau gavau išmoką tik už dureles, o už stoglangį mokėti atsisakė. Vėliau buvo dar blogiau - per liepos mėnesio potvynius automobilis gavo hidrosmūgį ir nedelsiant kreipiausi į Lietuvos draudimą, kur man buvo pasakyta, kad sutartis su manimi yra vienašališkai nutraukta ir jie neva neturėjo teisės drausti automobilio nes jo savininkas pasikeitė, kad aš neturėjau teisės mokėti įmokų už polisą.... Dabar jie rašo man laiškus, kad juridiškai aš esu mašinos savininkas. Teisininkai ir notarė aiškina priešingai. Prašau padėti ir pakonsultuoti mane šiuo klausimu. Skundą į Lietuvos banką

1.  2017-08-16 14:48
Skundą į Lietuvos banką parašiau, ten viskas vyksta labai vangiai ir realios pagalbos iš jų net nelaukiu

2.  2017-08-16 15:13
Leiskite dirbti profesionalams ir nesukite galvos, jie turi patirtÄÆ su draudimo kompanijomis - kompensacijos eta lt

3. teisininkas 2017-08-16 18:55
ir kam tas Lietuvos bankas?

Nei anie Porsche serviza turi, nei patyrusiu meistru. Be to Lietuvos bankas nei greituju kreditu nedalina auto remontui, shiuo atveju kazi ar skundas ten kazka pagelbes ir realios pagalbos iš jų bus.

4. Justinianas 2017-08-18 10:57
Situacija su draudimu Lietuvoje tikrai nekokia. Pasitaiko. Bet, apdrausti gali ir kitas asmuo, ne tik savininkas. Draudimo gavėjas lieka savininkas (jo automobilis), bet įmokas gali mokėti ir kitas asmuo. Ir čia problemos nėra, tačiau šioje situacijoje, panašu, jog draudikai bando išlįsti iš situacijos nesąžiningai.

Jei suma reikšminga, geriausiai būtų pasikonsultuoti su advokatu dirbančiu draudimo srityje.

5. Titas 2017-08-18 11:37
Pradėti reiktų nuo to, jog hidrosmūgis apskritai yra nedraudiminis įvykis

6. teisininkas 2017-08-18 21:26
Pradėti reiktų nuo to, jog rasant reiktu bent nedideli supratima tureti apie ka rasoma.

http://patarimai.manodraudimas.lt/ar-kasko-atlygina-zala-del-hidrosmugio

tuo tarpu, žala varikliui dėl hidraulinio smūgio gali būti atlyginama, tačiau taikomi tam tikri ribojimai. Sužinokite, kurios draudimo bendrovės ir kokiomis sąlygomis atlygina žalą, patirtą apsėmus variklį vandeniu.
Kas yra hidrosmūgis

Automobiliui esant apsemtam arba tiesiog įvažiavus į gilią balą, vanduo apsemia variklį ir jį visiškai sugadina. Tokiu atveju dažniausiai sugadinama ir visa elektronikos įranga. Vidutiniškai žala dėl hidraulinio smūgio yra apie 5500 Lt, jei automobilis naujas, žala gali siekti 20 000 Lt.

Žinoma, žala dėl hidraulinio smūgio niekada neatlyginama, jeigu vanduo variklį apsėmė nedraudiminio įvykio pasekoje, pavyzdžiui, važiuojant ne keliu, o pievomis ar užšalusiu ežeru, ar sąmoningai sukeliant žalą siekiant pasipelnyti.
Kaip apsidrausti

Gamtos stichijų sąlyga. Draudžiantis nuo žalos patirtos dėl gamtos stichijų (kaip antai, potvynio, audros, lūties, krušos, žaibo, ugnies, sniego) patyrus žalą dėl hidraulinio smūgio taip pat bus mokama atitinkama išmoka („If“, „PZU Lietuva“, „Lietuvos draudimas“, „Ergo“).
Visų rizikų paketas. Draudžiantis maksimaliu, visų rizikų paketu, atlyginama žala ir dėl hidrosmūgio („Gensidige“, „Compensa“).


7. Titas 2017-08-19 09:14
Ne visai tai turėjau omenyje, o temoje aptariamu atveju hidrosmūgis yra nedraudiminis atvejis. Teisininkas ilgame komentare pats atsakė viename sakinyje "ar sąmoningai sukeliant žalą siekiant pasipelnyt" . Hidrosmūgis draudiminis atvejis būtų, jei vandens srovė į variklio oro padavimo angą pateko iš po fūros ratų, atitekėjo nuo šlaito, staigus įkrįtimas į vandentiekio vamzdžio išplautą duobę vidury kelio ir pan. Teisme niekaip nepayks įrodyti, jog važiavimas apsemta gatve vis gilyn ir gilyn, kol galų gale variklis gavo hidrosmūgį, buvo nesąmoningas veiksmas siekiant pasipelnyti. Tada dar yra punktai apie vairuotojo prievolę imtis visų priemonių siekiant išvengti žalos ar ją sumąžinti.

8. teisininkas 2017-08-19 12:03
Vėliau buvo dar blogiau - per liepos mėnesio potvynius automobilis gavo hidrosmūgį.

is parasyto padaryti isvada Teisme niekaip nepayks įrodyti, jog važiavimas apsemta gatve vis gilyn ir gilyn, kol galų gale variklis gavo hidrosmūgį, buvo nesąmoningas veiksmas siekiant pasipelnyti - galima turint tik liguista fantazija

stai ismoku ribos uz taip vadinamus nedraudiminius ivykius

šmokų dėl hidrosmūgio ribojimai
Draudimo bendrovė Išmokos ribojimas (Lietuvoje ir užsienyje)
Gjensidige Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
IF Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
Lietuvos draudimas Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
Ergo Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
Seesam Iki 5000 Lt už visas techninės pagalbos kelyje paslaugas
Compensa Iki 8000 Lt
PZU Lietuva Atlyginama pagal faktinius nuostolius, iki automobilio draudimo sumos
BTA -


Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.