Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Probacijos tarnybos galios


    


Nuteistasis 2017-09-01 12:40
Situacija:
Nuteistas zmogus uz 260str. 1dali. paskirta subendrinta bausme 1m 4men pagal 75str paskirtas bausmes atidejimas 1m. ipareigojant nevartoti psichotropiniu medziagu. Ir pabreziu jokio kito ipareigojimo nera! Probacijos tarnyboje buvo supazindamas su visais reikalavimais, buvo pasakyta, jog norin isvykti uz Kauno miesto ribu tereikia INFORMUOTI probacijos tarnybos priziurincia pareigune elektroniniu laisku. Prejus 4men, tvarkingai registruojantis ir kas menesi pateikiant pazymas is priklausomybiu ligu centro. Atejus 5-ta karta buvo informuota inspektore apie planuojamas atostogas, taip pat informuota buvo ir telefonu 3sav pries atostogas. Pradejus pasakoti placiau apie planuojamas atostogas uzsienyje (Latvijoje) inspektore paprase parasyti pranesima istaigos vadovui, ta padarius pareigune pagalvojo ir persigalvojo sakydama: "tiksliai nezinau, bet man atrodo jog keliaujant uz LT rspublikos ribu jau reikia rasyti prasyma. Buvo perrasytas visas tekstas i prasymo dokumento forma. Tuomet inspektore vel apime svarstymai ir speliones, inspektore pradejo teigti jog istikruju probacija negali isleisti uz Lt ribu. Nors teismo nuosprendyje nera jokiu apribojimu ar tam tikru metu buti namuose ar miesto teritorijoje. o inspektorei paminejus apie planuojamas atostogas metu pabaigoje, ji labai grieztai pradejo kalbeti ir ispejo jei bus isvykta be ju leidimo, byla bus perduodama teismui su prasymu pakeisti kardomaja priemone i suemima. Visgi asmuo isvyko, pasitares su advokatu jog ipareigojimo nera, o tarnyba buvo tinkamai informuota. Grizus buvo rastas neregistruotas laiskas, nuvykus i tarnyba buvo teigiama kad buvo bandoma susisiekti ir telefonu, nors jokio skambucio nuteistasis nebuvo gaves. To pasekoje inspektore padare prielaida, kad nuteistasis isvyko i uzsieni be leidimo, nors ir be jokiu irodymu, surase ispejima. Dabar klausimas jusu ekspertu, ka daryti tokioje situacijoje ar reiktu skusti jos sprendima ar inspektore gali atskirai nuo teismo nutarties taikyti kazkokias papildomas kardomasias priemones, kaip tai susije su nuteistojo perauklejimu, resocializacija ir uztikrinimu jog nuteistasis daugiau neprsikastu ir bendrai kokia Jusu gerbiamuju nuomone i sia situacija. Aciu. Pagarbiai Nuteistasis :/

1. // 2017-09-01 23:03
nesu eksperte, galit skųsti sprendimą probacijos tarnybos direktoriui. Bet kardomosiospriemones nera jokios, kardomosios priemones skiriamos, kol nagrinejama byla ar įsiteises teismo nuosprendis. Ir šiaip jei tokia poveikio priemonė nepaskirta, tai ir nuteisti pagal BK 243 negaletų.

2. M. 2017-09-03 18:44
Nuteistasis turi bendrą pareigą pranešti probacijos pareigūnams apie išvykimą už miesto/rajono ribų. Pranešti reiškia pranešti, o ne rašyti prašymą.

Tačiau tai nereiškia, kad Jūs galite bet kada bet kuriam laikui išvažiuoti. Tokiu atveju pareigūnai negalėtų prižiūrėti, kaip Jūs elgiatės.

Todėl visada probacijos pradžioje yra sudaromas individualus planas, kuriame nurodyta, kaip pareigūnas Jus prižiūrės. Dažniausiai jame būna parašyta, kad Jūs kas mėnesį ar porą mėnesių turite apsilankyti tarnyboje, kartais būna parašyta (kai žmogus ligonis ar panašiai) kad patys probacijos pareigūnai lankysis sutartu laiku. Taip pat ten nurodo kitokias priemones, priklausomai nuo ko, kas paskirta - kokiu dažnumu nešti pažymas, ir panašiai.

Individualiame plane numatytos priemonės yra privalomos. Jei norite kurią nors iš jų praleisti, tarkim neatvykti į susitikimą, reikės leidimo, tam reikės prašymo.

Iš Jūsų pasakojimo susidaro įspūdis, kad greičiausiai Jūsų atostogos vyko tuo metu, kai turėjote atvykti į tarnybą, ir praleidote susitikimą. Jei taip, tai įspėjimas yra pagrįstas. Na o jei tikrai nieko nepraleidote, nepažeidėte, tada skųskitės probacijos tarnybos direktoriui. Bet jei vis dėlto praleidote susitikimą, tai nieko iš to nebus, tik pagadinsite santykius su Jus prižiūrinčia pareigūne.

Vienas įspėjimas yra nieko baisaus. Tiek, kad Jums mažai šansų, kad probacija bus nutraukta anksčiau laiko. Bet dėl tokio pažeidimo tikrai niekas į kalėjimą nesodins.

Patariu kitą kartą suplanuoti atostogas taip, kad nesidubliuotų su lankymusi probacijos tarnyboje. Iš žmogiškos pusės reikia suprasti probacijos pareigūnę. Jinai bijo dėl savo darbo. Jūs jai parašėt prašymą išvykti į užsienį, ji bijo tokios atsakomybės, todėl jai buvo paprasčiau neleisti.

Dėl kardomųjų - tai taip, nėra čia jokių kardomųjų. Tik jei darysit rimtų pažeidimų, tada pareigūnė kreipsis į teismą, siūlys panaikinti bausmės atidėjimą ir siųsti Jus atlikti tuos 1 metus 4 mėnesius. Paprastai tai daroma po poros pažeidimų. Bet teismai dėl smulkių pažeidimų bausmės atidėjimo nenaikina, dauguma tokių siūlymų yra atmetami.

3.  2017-09-04 09:55
M.
Aciu uz issamu atsakyma. Sutartas susitikimas praleistas nebuvo, tik buvo gautas neregistruotas laiskas su nurodymu atvykti.

5. Alla 2018-07-16 17:03
Sveiki, nuteistajam paskirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė.
Ar probacijis tarnyba matys pasienius ir ar gales patikrinti jeigu butu nukeliauta i ES šalį?

6. Sigis22 2019-01-29 12:25
Sveiki esu nuteistas uz kunonsuzalojima gavau pusantru metu probacijos, liko dar iki rukpjucio menesio atsizymiu regulerei kas menesi, isipareigojimas tik toks kad dirpciau visa sita laika, gavau gera pasiulima isvaziuati daugiau uzsidirpti norvwgijoje grizineciau kas 5savaites ir 2savaites buciau lietuvoje, ar imanoma kaip nors susitarti kad isleistu man isvykti i norge, kas 5 savaites vistiek atsizimeciau ir dirpciau tvarkyngai legaliai tai manau kad turetu isleisti

7. warri 2019-01-30 12:42
Nu tai prašyk, paaiškink situaciją ir tau atsakys. Čia tokiu klausimu niekas nepadės tikrai

8. Eri 2022-01-21 09:20
Sveiki turiu laisvės apribojima 1,1metam liko dar 5menesiai ir gavau 2ispejima , inspektorė sakė ,kad po 2ispejimo perduos byla į teismą ,gal žinot kokia tvarka vyks tas teismas per nauja mano bylą nagrinės ? Ir kas gali būti už 2ispejimus,įspėjimai už tai kad nerado namie po 11val. Ačiū už atsakymus.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.