Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Telefonas


    


ogis7177 2017-09-22 11:05
Sunus nusipirko kaip vėliau paaiškėjo vogta telefona ir po mėnesio gavo telefonu kvietima atvykti į policija pokalbiui kurio metu buvo paprašyta gražinti telefona kuris buvo vogtas tai jis jį atidavė. Vagiu neranda o jis baudžiamoje byloje dalyvauja kolkas kaip liudininkas, ar tyrėja sudėsčius aplinkybes(telefono dingimo vieta ir laikas sutampa su mano sunaus buvimo laiku) kurios yra mano sunaus nenaudai gali pareikšti kaltinimus nes per trečius asmenis (darbdavys) atsigirdo kad vygdomas tyrimas kaip ir vieninteliam bylos dalyviui mano sunui norima jį padaryt kaltinamuoju ir kad jis ta telefona pavogė.Kokios pasėkmės jo laukia? Telefona nukentėjes rašydamas pareiškima įvertino daugiau kaip 3MGL.

1. Bambalis 2017-09-22 12:09
Jei nevogė, tai ir neįrodys, nes įrodymų tiesiog nebus. Iš ko pirko visvien turi žinot(tel. nr. bent jau) Tokiais atvejais tyrėjai kiaurai mato žmogų, ar per apklausą meluoja, ar ne. Siūlau dar kartą rimtai pakalbėti su sunum, nes prisipažinimas kaip žinia yra lengvinanti aplinkybė

2. ogis7177 2017-09-22 12:22
Dė lengvinančiu aplinkybiu tai suprantu kas kaip bet savo nelaimei telefona pirko nuo menkai pažystamu žmoniu kaip sakoma gatvėje ir ju kaip tyčia nebesutinka o talefoną jis tai gražino tik gaves kvietima iškarto nuvažiavo tai ar negali byla buti nutraukta nesant pardavėjo ir nukentėjusiam atgavus daikta? Tik sunus lieka be telefono ir pinigu.

3. M. 2017-09-26 21:51
Na, "įsigijau iš nepažįstamo žmogaus / mažai pažįstamo / iš matymo pažįstamo žmogaus gatvėje" yra tokia frazė, kurią kiekvienas tyrėjas, prokuroras ir teisėjas girdi taip dažnai, kad tie žodžiai jų galvoje skamba lygiai taip pat kaip "nesakysiu".

Jei sūnus turi vogtą telefoną, buvo įvykio vietoje įvykio metu, negali nurodyti kažko daugiau, kas patvirtintų, jog telefoną jis pirko, tai įrodymų jau nėra taip ir mažai.

Dabar tyrėjui lieka toliau tirti, ieškoti liudininkų, gal kokia kamera kur nors ką nors užfiksavo, bet pagrinde, tai padaryti dar kelias apklausas Jūsų sūnui, pažiūrėti, ar jis mėtosi, ar kažkur kažką meluoja.
Čia nėra filmas, nereikia įrodyti 100 %. Užtenka įtikinti teisėją, kad žmogus kaltas. Jei Jūsų sūnaus parodymuose bus nenuoseklumų, atrodys nenuoširdus, tai to čia ir užteks.

Kas liečia telefoną, tai jo nebeatgausit bet kuriuo atveju. Jūsų sūnus tik turėtų teisę išieškoti pinigus iš pardavėjo, jei toks tikrai buvo.

4. M. 2017-09-27 07:58
Kas liečia klausimą apie tyrimo nutraukimą be jokių pasekmių, tam pareigūnai turėtų nuspręsti, kad nepavyksta surinkti pakankamai įrodymų - nepanašu man, kad šitoj byloj taip bus.
Arba tyrimas turėtų užsitęsti - vėlgi nepanašu, nes duomenų jau surinkta nemažai, o įtarimas net nepareikštas.
Arba turėtų būti konstatuota, kad nepadaryta nusikalstama veika -- tarkim, nukentėjusysis nueina į policiją ir pakeičia savo parodymus, pasako, kad nebuvo vagystės, pameluoja kažką. Čia jau nukentėjusiajam pačiam grėstų atsakomybė už tokį dalyką.

Jei sūnus vis tik padarė vagystę, tai prisipažinimas nėra tik lengvinanti aplinkybė. Tokiu atveju tiesiog atleistų jį pagal laidavimą (jei pirmą kartą nusikalsta) arba susitaikius su nukentėjusiuoju (jei ne pirmą) arba, jei sūnus nepilnametis, tai galima tiesiog atleisti kaip nepilnametį.
Tokiu atveju tyrimas irgi nutraukiamas. Tik čia jau nėra "švarus" nutraukimas, žmogus lieka kaltas, paprastai gauna kokią poveikio priemonę -- pavyzdžiui padirbti nemokamus darbus ar sumokėti įmoką į nukentėjusiųjų fondą, kas nelabai skiriasi nuo bausmės.
Bet vis dėlto tai daug geriau nei eiti į teismą ir būti nubaustam, nes nėra teistumo ir viskas daug greičiau baigiasi. O gali prokuroras / teismas net pasigailėti ir neskirti poveikio priemonės.
Tad jei sūnus kaltas, reiktų susimąstyti.

Šiaip šiek tiek keista situacija. Žmogus naudojasi telefonu mėnesį, kaip suprantu iš pasakojimo, nekeičia SIM kortelės, nukentėjusysis nebando skambinti, ieškoti, nueina į policiją, policija po mėnesio sugalvoja paskambinti į pavogtą telefoną.
Kažko čia trūksta, nelabai logiška situacija. Gal sūnus tą telefoną mėnesį laikė išjungęs ir paslėpęs stalčiuje?

5. ogis7177 2017-09-27 09:21
Jis ji naudojo visa mėnesi ir žino kad jie yra atsekami nes pats moka juos perinstaliuoti tad nemanau kad voges ji naudosis .

6. ogis7177 2017-09-27 09:28
Jis yra pilnametis, tuo momentu neturėjo darbo stovėjo darbo biržoje tai tyrėjai gali galvoti kad jo bloga finansinė padėtis bet tikrai taip nebuvo.Tikrai biški keista kodėl tyrėjai paskambino tik po mėnesio

7. ogis7177 2017-09-27 09:36
dar dėl Sim jis ja buvo isidėjes savo nes telefonas kiek žinau buvo išvalytas be jokiu duomenu ir nuotrauku.

8. Bambalis 2017-09-27 09:39
Kabina sūnus makaronus ne tik policijai, bet ir tėvui. Telefonus perinstaliuoti moka, bet matyt ne viską sėkmingai atliko ir policija atkasė galus. Ar tėvas nesusimąstė, kodėl jam gatvėje niekas nesiūlo pirkti telefono? Nesiūlo ir man, tikėtina nesiūlo ir kitiems diskusijos dalyviams. Net jei ir nevogė, o pirko žinodamas, jog telefonas vogtas, už tai yra taipogi baudžiamoji atsakomybė.

9. ogis7177 2017-09-27 09:43
perinstaliavus telefona IMEI kodo nepakeisi net ir aš ta žinau tad jei kaip minėjau butu žinojes kad vogtas telefas yra nebutu manau naudojes net visa mėnesi.

10. anonimasDM 2017-10-19 02:29
laba gal nelabai i tema taciau man idomu jei kaltinamasis neigia savo kalte o nukentejas asmuo aiskiai ir detaliai papasakoja savo situacija kaip viskas buvo tai ar teismo eiga pasikeicia ir kokie galimi variantai jei kaltinamasis neigia savo nusialtinima ?

11. ogis7177 2017-10-22 11:03
nu va nekabino sunus makaronu kaip Bambalis teigia nes iki jo kortelės idėjimo išaiškėjo kad dar buvo dėta kažkieno sim kortelė ir tik tada po keliu dienu sunus pradėjo juo naudotis . tyrėjai išsiaiškino tai.

12. Ja 2017-10-22 13:27
Nusiraminkite, nieko tam jusu sunui nebus. Neirodys niekaip, kad jis zinojo, jog tas daiktas vogtas. Dauguma cia komentavusiu teoretikai, tokio pobudzio bylu akyse nemate.

13. .. 12. Ja 2017-10-23 17:02
Nezinant aplinkybiu sunku pasakyti bus ar nebus. Na jei kazkokiu papildomu irodymu nebus surinkta kad pavoge, greiciausiai tikrai nebus

14. ogis7177 2017-10-26 21:14
po dingimo jis jį pirko po kokiu 5 dienu ir tyrėjai sakė kad per ta laika jis buvo ijungtas su kita sim kortele

15. rgrgr 2018-04-05 23:45
https://www.infolex.lt/

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.