Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Užpuolė ir apkūlė Vilniuje ...


    


Auka 2017-09-25 15:54
Sveiki, savaitgalį, mane, (esu 24 metų vaikinas) užpuolė būrys jaunų asmenų, stūmė, trenkė, prakirto lūpą. Jokios provokacijos iš mano pusės nebuvo, pėsčiomis vakare ėjau namo, kai kitoje gatvės pusėje iš 15-likos ten buvusių jaunuolių/jaunų vyrų kai kurie ėmė šaukti "ateini čia". Atsisukęs sušukau "Kas yra?", tada, gal 6 iš jų pribėgo, vienas pastūmė, kitas trenkė į veidą, prakirto lūpą, ėmiau bėgti (su savimi turėjau brangių daiktų), jie - iš paskos, bet pavyko pasprukti. Iš draugo sužinojau pastūmusio vaikino vardą ir pavardę, deja, neįsidėmėjau smogusio vaikino. Iš karto iškviečiau policiją, parašiau pareiškimą.
Ar kas nors galėtų patarti kokių veiksmų turėčiau imtis, kad užpuolikai sulauktų maksimalių teisinių pasekmių?
Kaip manote, ar apskritai jie sulauks tokių pasekmės?
Ačiū už atsakymus.

1. [email protected] 2017-09-25 15:57
Sveiki,

Pasisamdykite advokatą ir jis Jums padės įgyvendinti visas Jūsų teises tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek bylai persikėlus į teismą.

2. Auka 1. [email protected] 2017-09-25 16:14
Suprantu, ačiū už patarimą, pagalvosiu, pasitarsiu dėl to.

3. M. 2017-09-26 21:21
Jei dar nebuvot, reiktų nueiti pas medikus, kol nedingo žymė. Užfiksuojamas faktas, kad Jums kažkas tikrai buvo. Plius medikų išvada byloje atrodo solidžiau, nei tik nukentėjusiojo parodymai, kad jam skaudėjo.

Galima eiti tiesiai pas vietinį teismo medicinos ekspertą. Jei siunčia tyrėjas, priima nemokamai, jei be siuntimo, tai reiktų sumokėt kažkur 25 eurus. Jei nesiunčia ir nenorit leisti pinigų, galit nueiti į ligoninę ar polikliniką apžiūrai. Teismo medicinos ekspertas gali surašyti išvadą ir pagal kitų medikų dokumentus, bet tie kiti medikai ne visada parašo tai, kas reikalinga ekspertui, tai geriau eiti pas ekspertą.

Kadangi ten buvo krūva žmonių ir vieno vardas/pavardė žinomi, tai manau tyrėjai tikrai turi už ko užsikabinti. paprastai tokie veikėjai ir jų draugai jau žinomi policijai. Sunkiau, kai vienas ar du užpuola, ir neaišku, kas.

O kas dėl maksimalių teisinių pasekmių, tai čia labai priklauso, kas ten per veikėjai. Čia viešos tvarkos sutrikdymas (BK 284), tad laisvės atėmimas arba bent areštas yra galimas, bet teismai jais nesimėto. Tokių smulkių nusikaltimų atveju sunkios bausmės skiriamos tik daug kartų teistiems arba teistiems už kažką ypatingo. Pirmą kartą teisiami paprastai būna atleidžiami nuo atsakomybės, antrą trečią kartą teisiami gauna gan švelnias bausmes.

4. ,, 2017-09-27 17:33
tai čia policijos darbas atlykti reikiamus veiksmus, bet kadangi buvo visas pulkas ir sudetinga nustatyti, kas sudavė smūgį, jūs pats nematėt, gali likti neišaiškintas

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.