Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Kaltinimai iš keršto


    


rasmoc 2017-09-29 10:41
Sveiki, prieš 3 metus už darbdavio psichologinį smurtą ir seksualinį priekabiavimą jį įskundžiau VMI ir jis gavo didelę baudą. Po visų teismų jis pavasarį 2017m parašė pareiškima policijai, kad 2014m rudenį darbe dingo paslėpti pinigai. Dabar mane policija jau karta apklaususi kviečiasi akistatai su darbdaviu. Esu su komplikuotu nėštumu, negaliu nervuotis. Ir turiu vėl vykti, kodėl galima apkaltinti ir tampyti nekalta žmogų? Kokios yra mano teisės? Ar galiu duoti į yeismą už šmeižta?

1.  2017-09-29 11:38
Laba diena,

Jeigu kaltinimai nepagrįsti ir ikiteisminis tyrimas bus nutrauktas, galite reikalauti iš darbdavio žalos atlyginimo.

2. M. 2017-09-29 18:28
Visų pirma, jei pas Jus tokia situacija, tai Jūs neprivalote vykti į akistatą. Nueikit pas mediką, tegu išrašo kokią pažymą, kad negalima jaudintis, kad komplikuotas nėštumas, tada paskambinkit tyrėjai ir nusiųskit vyrą ar ką nors su ta pažyma pas tyrėją. Tokia medicininė situacija būtų svarbi priežastis neiti.
Nemanau, kad ir tyrimas nuo to nukentės, juk pinigai dingo ar tariamai dingo prieš 3 metus, gali palaukti ir dar kelis mėnesius.

Čia kalbu, jei Jūs šiuo metu esate liudytoja. Liudytojai turi nurodyti svarbias priežastis, kai neateina į apklausas (nors gali susitarti gražiai su tyrėjais ir be svarbių priežasčių neateiti).

Na o jei Jums pareikšti įtarimai, tada apskritai neprivalote į jokias apklausas eiti ir aiškinti, Jūsų teisė, eiti ar ne. Bet tokiu atveju jau iš praktinės pusės geriau pateikti pažymą, nes tyrėja palankiau žiūrės, negu jei tiesiog atsisakysite.

Žodžiu, eikite pas mediką ir neikite į akistatą.

Kas liečia pasekmes, tai reiktų sulaukti tyrimo pabaigos. Jis Jus asmeniškai apkaltino? Šiaip už melagingą pareiškimą arba įskundimą yra priklauso baudžiamoji atsakomybė, ir bausmės už tokius dalykus nelabai daug nusileidžia bausmėms už standartines vagystes.

3. M. 2017-09-29 19:12
Beje, VMI yra mokesčių inspekcija. Turbūt turėjot omeny Darbo inspekciją?

4. M. 2017-09-29 20:29
Dėl įtariamojo tai nusišnekėjau kaip reikiant. Turite pareigą pateikti pateisinamą priežastį (medikų pažymą) bet kuriuo atveju.

5. algis 2017-10-08 18:56
viskas aisku

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.