Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Kelione i uzsieni nesulauku...


    


lachrimosa 2017-10-08 15:47
Sveiki,

Mano tetis girtas susikibo su vyriskiu viesoje vietoje. Nei vienas smarkiai nenukentejo, jokiu luziu, ismustu dantu, nieko rimto. Mano tevas yra kaltinamasis, posedis ivyks spalio 24 diena. Kiek maciau tai yra baudziamoji byla ir civilinis ieskinys.

Mano vestuves sausio menesi ir labai pyksiu jei mano tevas per savo girta tuscia galva nesudalyvaus jose. Vestuves vyks uzsienyje. Ar jis bus isleistas isvykti is lietuvos porai savaiciu iki kol bus nuteistas? Gal kas susidures?

1. teisme.lt 2017-10-08 22:18
Viskas priklauso nuo to, ar jam yra pritaikytos kardomosios priemonės - namų areštas, dokumentų paėmimas, draudimas išvykti ar kt.
Jei jūsų tėvui yra pritaikyta kokia kardomoji priemonė, draudžianti išvykti iš Lietuvos, visada galima pateikti prašymą bylą kuruojančiam prokurorui. Tokie prašymai dažniausiai yra patenkinami

2. teisininkas 2017-10-09 10:12
Pritariu kolegai. prie prasymo prokurorui pridetinas kvietimas i vestuves, pareiskimo tuoktis ar kt dokumento patvirtinancio vestuviu fakta kopija isversta i lietuviu kalba ir kt.

Kita vertus tevas, kaip nurodoma temoje, per savo girta tuscia galva gali sudalyvauti vestuvese kur vyks uzsienyje visu grazumu. Kad paskui jaunikiui nekliutu ir anas nepasisalintu is baimes Lietuvai.

Jei prokuroras neisleis, gi bus galima jau po vestuviu ir teismo suruosti vasaros metu tradicines lietuviskas vestuves, kur kaime su daug arielkos, shaslykais, muzikantais ir snukiu dauzymais. ir jaunikis jau bus siek tiek apsiprates, tad pabegimo rizika zenkliai butu mazesne.

3. Ush 2017-10-09 11:26
Oi jus teisininkai...Byla jau teisme, todel prasymas teikiamas teismui, bet ne prokurorui. Pateikite teismui prasyma laikinai isvykti ir teismas manau tikrai isleis, praktikoje paprastai nebuna problemu.

4. teisininkas 2017-10-09 12:32
jo.

vietoje ''prokuroras'', skaityti ''teisejas''.

5. M. 2017-10-10 20:06
Tėtis prisipažįsta, spėju? Nėra prasmės tada ir teismui prašymo rašyti, nes byla iki to laiko jau nebebus teisme.

Jei čia paprastutis viešos tvarkoj pažeidimas ir prisipažįsta, tai lapkričio pabaigoj ar gruodžio pradžioj jau bus nuosprendis ne tik kad priimtas, bet ir įsiteisėjęs, o kardomosios panaikintos.

Tada priklausys nuo bausmės, poveikio priemonių, įpareigojimų. Tėtis neteistas? Jei neteistas, tai areštas ar laisvės atėmimas negresia.

Saugiausias variantas būtų, jei teismas paskiria baudą (arba nutraukia bylą ir skiria įmoką į Nukentėjusiųjų fondą), tada gali sau važiuot kur nori. Jei koks laisvės apribojimas ar viešieji darbai, tada reikia derintis su Probacijos tarnyba, bet čia neturėtų būti jokia problema.

Sudėtingiau, jei teismas skiria tarkim laisvės apribojimą su įpareigojimu neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be probacijos tarnybos leidimo. Nes tada probacija kartais bijo ir neišleidžia.

Šiaip tėtis gali užsiminti apie visa tai teismui, nepakenks. Tegu atneša kažkokius dokumentus, tarkim tuos, kuriuos teisininkas minėjo, ir pasako, pavyzdžiui, "tokią ir tokią dieną man sūnaus vestuvės, labai bijau per savo durną galvą jas praleisti, prašau skirti man baudą arba tokią bausmę (poveikio priemonę), kuri netrukdytų išvažiuoti".

Pirkčiaus lėktuvo bilietus.

Kas ten per ieškinys? Labai daug neturtinės prašo, neina susitarti? Jei ten prašoma suma daugmaž tėtį tenkina, tai būtų galima nutraukti bylą.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.