Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Vagyste ir jos nuostoliu at...


    


Vardenis 2017-10-13 16:57
Laba diena, noreciau pasiteirauti. Buvau is imones seifo paemes 2500eu., tam neturedamas teises. Trukuma pastebejo, bet visa ta suma padengiau po 5d. nuo paemimo. Po menesio sulaukiau skambucio atvykti i prokuratura del parodymu davimo, nes esu kaltinamas pagal 178 spraipsi 2 dali. Irodymai yra, kad as paemiau pinigus ir juos grazinau. Kokios nuobaudos manes laukia? Ar butu imanoma sutvarkyti tai be teismo? Ar yra svelninancios aplinkybes, del to, jog grazinau pinigus dar iki saukimo i parodymu davima?

1. M. 2017-10-14 00:13
Taip, tai švelninanti aplinkybė, jei byla būtų nagrinėjama teisme.

Jei nesate daug prisidirbęs, greičiausiai prokuroras bus linkęs nutraukti ikiteisminį tyrimą nutarimu. Tokiu atveju liekate neteistas. Prokuroras gali sugalvoti skirti kokią nors poveikio priemonę, čia panašu į bausmę, bet gan švelnu, tikslas paauklėti. Pavyzdžiui, padirbti nemokamai kokias 40 valandų globos įstaigose, ar sumokėti kokius 1000 eurų nukentėjusiųjų fondui.

Visa tai reiktų aptarti su prokuroru. Paprašyti nutraukti, pasitarti dėl poveikio priemonės. Prokuroras gali ir pasigailėti ir neskirti poveikio priemonės.

Norint nutraukti, būtina sąlyga yra Jūsų prisipažinimas apklausoje. Po to reikės susirasti laiduotoją arba pasirašyti susitaikymo protokolą su įmonės vadovu (ar kitu įgaliotu atstovu). Laiduotojas - tai tarkim Jūsų žmona, mama, tėtis. Koks nors žmogus, kuris nėra teistas, neprisidirbęs administracinių nuobaudų, legaliai dirbantis, žodžiu, padorus žmogus, kuris pasižada Jus paauklėti ir atbaidyti nuo tolesnių nuodėmių.

Nutraukti pagal laidavimą galima tik jei pirmą kartą nusikaltote. Pagal susitaikymą - nebūtinai pirmą kartą. Pirmą kartą geriau prašyti laidavimo.

Prokuroro nutarimą vis tiek turėtų patvirtinti teisėjas, bet tai yra labiau formalumas, teisėjai netvirtina tik labai probleminiais atvejais, tarkim, kai žmogus daug prisidirbęs.
Jei prokuroras nenorėtų nutraukti, bylą gali nutraukti ir pats teisėjas, kai byla nukeliaus į teismą.

Dėl paties nusikaltimo, kaip Jūs tuos pinigus paėmėt? Jūs kažkuo dirbote toje įmonėje ir turėjot priėjimą prie pinigų? Pinigų paėmimas iš seifo gali būti ir 178 straipsnio 2 dalis, ir 183 straipsnio 1 dalis, ir 178 str. 1 dalis, priklauso nuo situacijos.

2. .. 2017-10-14 18:59
jei savininkas nepyksta labai, galbut galit nutraukti tyrimą susitaikius, tarkites, tačiau nusiklatimas padarytas, nepriklausomai nuo to, kad grąžinot pinigus

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.