Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Skundas apygardos teismui


    


Giedrijus 2017-10-15 11:48
Skundą apygardos teismui reikia paduoti per apylinkės teismą (dėl šio kaip ikiteisminio tyrimo teisėjo sprendimo atmesti skundą). Tai kaip jį adresuoti ir kam siųsti?

1. M. 2017-10-15 15:34
Siųsti / nešti į apylinkės teismą, kurio teisėjas priėmė sprendimą. Adresavimas nesvarbus, svarbu nurodykite, kokį sprendimą skundžiate, data, ikiteisminio tyrimo numeris. Galite užrašyti, kad skundžiate tokiam ir tokiam apygardos teismui, bet tai nesvarbu, net jei nieko neužrašysite, apylinkės teismas įvertins, ar skundas priimtinas (nepraleidote termino ir panašiai) ir tada persiųs jį apygardos teismui.

2. Giedrijus 2017-10-15 17:20
Ačiū. Ar turiu teisę skųsdamas prašyti ir to, kad būtų ne tik atnaujintas ikiteisminis tyrimas, bet ir pakeistas prokuroras?

3. .. 2017-10-16 09:26
Galit rasyti apygardos teismui per apylinkes teisma

4. M. 2017-10-16 20:49
O kodėl Jūs norite kito prokuroro? Prokuroras gali būti nušalintas, bet reikia realių motyvų, kad jis gali būti suinteresuotas bylos baigtimi. Tarkim, prokuroras yra Jūsų buvęs uošvis ir labai Jūsų nemėgsta. Tokiu atveju jis pats turėtų nusišalinti, o jei nenusišalina, tai rimta problema ir apygardai tokį dalyką galima ir reiktų pasakyt.

Bet negalima jo nušalinti vien todėl, kad Jums nepatinka, kad prokuroras neatliko kažkokio tyrimo veiksmo arba priėmė Jums nepatinkantį sprendimą.

Jei nėra rimto motyvo, tai nereikia tokių dalykų rašyt, tik susilpninsit savo skundą.

Skunde reiktų rašyt konkrečiai, kad neatlikti tam tikri veiksmai ar prokuroras neteisingai įvertino surinktus duomenis. Jei nutraukimas panaikinamas, prokuroras turėtų konkrečiai žinoti, ką daryti toliau, kokias klaidas padarė. Jei teismas neįžvelgs, kad dar kažką konkretaus byloj galima padaryt arba kad buvo kažkokios konkrečios klaidos, tai nenaikins nutraukimo šiaip sau.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.