Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Sveiki. Ar gali tėvai parduodami savo butą (kaip bendrą sutuoktinių nusavybę) pirkimo pardavimo sutartyje nurodyti ne savo, o dukros banko sąskaitą į kurią pirkėjas turi pervesti pinigus? Buto dovanojimo variantą dukrai (o tada pardavimą) - kolkas atmetame. Dėkoju už atsakymą.
1. ..
2017-10-16 11:58
O tai ne paprasčiau parduoti butą, o po to pervesti (dovanoti) dukrai pinigus? Dovanos artimiems giminaičiams neapmokestinamos.
2. Rasa
2017-10-16 12:02
Kadang tėvas yra, švelniai tariant, nenuoseklaus ir nepatikimo charakterio, pinigai turi nukeliauti trumpiausią kelią ir teisinių žingsnių turi būti kuo mažiau :) Tai galima, ar negalima nurodyti trečio asmens (dukters) sąskaitą?
Svarstytinas variantas sudaryti papildomą dovanojimo sutartį, kurioje būtų nurodoma, jog tėvai dovanoja lėšas, kurios bus pervestos asmens X už parduotą Y nekilnojamąjį turtą.
7. Afera
2017-10-16 21:42
Žiūrint, kas ta dukra yra... Jei jai būtina deklaruoti pajamas, tai neužteks parodyti sutartį, kurioje parašyta, kad tėvų pinigai pervedami į dukros sąskaitą. Tokiu būdu nuosavybė neatsiranda. Reiks ir dovanojimo.
8. De
2017-10-16 22:28
Baikit juokus su tais dovanojimai-nuims nuo saskaitos pinigus ir viskas, jei kas paklaus, pasakys, kad tevams grazino, o saskaita tik tam reikalui buvo panaudota. Tiek ziniu..
9. Afera
2017-10-17 15:54
O kodėl jie nenori savo sąskaitos nurodyti? Gal antstoliai persekioja? Tokiu atveju, nugincys sandorį kreditorius ir tiek žinių. O jei ne tame esmė, tai tegul dukra pagalvoja, ar neturės problemų, kai negalės paaiškinti ir kur pas ją pinigai?
10. akivaizdu
2017-10-17 20:59
ko gero, sutuoktinis yra trijų vaikų alimentininkas ir skolingas dėl neteikiamo išlaikymo, tai "apsukrioji" naujesnė žmona norėtų "teisinių žingsnių kuo mažiau" :)
11. leip
2017-10-18 09:00
vadovaujantis Civilinio kodekso 6.469 str. 2 d., dovanojimo sutartis, kurios suma didesnė kaip keturiolika tūkstančių penki šimtai eurų, turi būti notarinės formos.
taigi jei suma, kurią tėvai pervestų dukrai, būtų didesnė nei 14500 eur, tarp tėvų ir dukros turi būti pasirašoma notarinė sutartis. Paskui dukra turi tuos gautus pinigus deklaruoti VMI pildydama deklaraciją. Tokiu atveju turi būti sudaroma arba trišalė sutartis, kur dalyvauja tėvai-pardavėjai, pirkėjai ir dukra-pnigų gavėja, arba dvi sutartys: pirkimo-pardavimo ir pinigų dovanojimo.
Jei į dukros sąskaitą patenkanti suma bus mažesnė nei 14500 EUR, tarp tėvų ir dukros vis tiek turi pasirašoma pinigų dovanojimo sutartis, tik rašytinė (CK 6.469 str. 1d.)
12. to leip
2017-10-18 09:28
O kas sakė, kad dovanoja? Pinigų pervedimas i sąskaitą nereiškia savaime dovanojimo.
13. leip 12. to leip
2017-10-18 17:55
o kokiu pagrindu gavo pinigus? Ką dukra VMI papasakos, iš kur pinigai? Skolą tėvai grąžino?
Paskolos sutartis taip pat turi būti rašytinė (Civilinio kodekso 6.871 str. 1 d.).
Žodžiu be dukros ir tėvų rašytinio (tam tikrais atvejais notarinio) susitarimo, pagrindžiančio pinigų gavimo faktą, niekaip.
Aišku galima tiesiog dukrai pervesti pinigus, tiesiog vėliau dukra gali turėti problemų su VMI.
Kita vertus, neaišku kokias sąlygas į pirkimo-pardavimo sutartį įrašys notaras prie sąskaitos numerio, į kurią turės būti pervedami pinigai už parduotą butą.
14. frajeris
2017-10-18 21:31
Sutinku su leip.Visiskai atitinka praktika pas notarus.. Jeigu pervedate - kartu reikalingas ir dovanojimas arba kita sutartis. Notaras tikrai nerizikuos bet kokiu sugalvotu jusu pagrindu pinigu pervedimui, kad ir kiek kodekso straipsniais mojuotumet..
15. Is patirties
2017-10-19 09:12
Turejau analogiska atveji. Notarinej pirkimo pardavimo sutartyje pardavejo buvo nurodyta - pinigus pervesti i treciojo asmens X saskaita. Beje, pinigus pervede bankas! nes butas buvo perkamas su paskola.
Reziume - VMI neuzkliuvo. Sakykim praslydo.
16. Mei
2017-10-19 10:02
teisingai pasisakė Leip, bet kuriuo atveju papildomai privalo būti rašytinė paskolos arba dovanojimo sutartis. Kadangi paskolos ir dovanojimo sutartys - realinės, ne konsensualinės, jos gali būti pasirašomos jau po pinigų pervedimo (geriausia - pas tą patį notarą).
17. J
2017-10-19 13:21
Tai kad perveda pinigus, nereiskia, kad dovanoja. Tiesiog tarp zmoniu gali buti susitarimas pasinaudoti saskaita. Galu gale tai gali buti iformina kaip paskola paprastu rasteliu. O pervedus pingus ir juos nuemus, paskola grazinama. Viskas, nereikia cia kazkokiu sudetingumu izvelgineti paprastuose dalykuose.
Galite pas notara taip daryti ir taip yra daroma, pats esu mates, ir nereikia nieko papildomo pasirasineti.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.