Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Rita
2018-01-03 16:53
Sveiki kolegos,
Klausimas gal ir keistas, bet, pasirodo, ir teisininkai atsiduria tokiose situacijose :) Esu nescia, darbdaviui apie nestuma pasakiau pakankamai anksti, kad pabaigtume vykdomus projektus ir surastu mane pakeicianti kolega. Ir ka gi, pati nukentejau - kasmetiniu atostogu metu buvau paprasyta atvykti i darba ir aptarti perduodamus darbus, taciau vietoj to buvau tiesiai sviesiai informuota, kad esu yra naujas teisininkas, esu nebereikalinga ir jau galiu iseiti is darbo. Is karto po pokalbio, buvo panaikinta bet kokia prieiga prie imones duomenu, pasto dezutes etc. - i darba ateinu tik pasedeti.
Nors liko tik kelios savaites iki dekreto, tokia zeminanti situacija manes netenkina, galvoju, nuo ko pradeti "paaukleti" toki darbdavi? Aisku, darbo sutartis man nesutikus nenutraukta, taciau esu pastatyta i zeminancia padeti - pakeista darbo vieta, panaikinti prisijungimai, kolegos informuoti, kad as nebedirbu, nors sedziu salia.
Galvoju kreiptis su skundu i VDI, Lygiu galimybiu kontrolieriu, VMI del tam tikru mokestiniu dalyku. Kas dar galetu buti? Tikslas toks ir butu - kuo daugiau patampyti ir "paaukleti". Pazyma apie nestuma el. pastu iteikta, irodymu - susirasinejimu su darbdaviu skype ir asmeniniu el. pastu - taip pat esu prisirinkusi pakankamai.
Čia kaip ir darbo sąlygų keitimas (DK 45 str.) Kaip Jums parašyt?
2. Ashai7
2018-01-04 11:01
Aš dar pripliusuočiau tokiam "superiniam" vadovui ir stresinę situaciją prieš gimdymą, pablogėjusią savijautą, sveikatos sutrikimus ir kenksmingumą tokios įtampos būsimam vaikeliui...daktarės pažymą pasiimčiau, kad rodikliai visi pablogėjo po tokio streso ir pan.
Ashai7 - taip ir padarysiu, deja, situacija is tiesu blogina savijauta.
4. ms
2018-01-04 18:14
o aš dar dėl viešumo ir kokį 15min.lt ar delfi.lt informuočiau, kokie cirkai darosi, manau jie visai susidomėtų ir dar straipsnį apie tokį šlykštų darbdavį parašytų.:)
5. Forum
2018-01-07 17:53
Dar gal reikėtų pridurti DK 2 str. reglamentavimo principai, konkrečiai, teisėtų lūkesčių, saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų sudarymo, darbo teisės subjektų lygybės, nepaisant ketinimo turėti vaiką (vaikų).
24 straipsnis. Sąžiningumo ir bendradarbiavimo principų įgyvendinimas
1. Įgyvendindami savo teises ir vykdydami pareigas, darbdaviai ir darbuotojai privalo veikti sąžiningai, bendradarbiauti, nepiktnaudžiauti teise.
<...>
6. Jeigu viena šalis nevykdo ar netinkamai vykdo šiame straipsnyje nustatytas pareigas, kita šalis turi teisę į žalos atlyginimą ar reikalauti, kad jos teisės būtų apgintos kitais būdais.
28 straipsnis. Darbuotojo šeiminių įsipareigojimų gerbimas
1. Darbdavys privalo imtis priemonių padėti darbuotojui vykdyti jo šeiminius įsipareigojimus.
30 straipsnis. Darbuotojų garbės ir orumo gynimas
1. Darbdavys privalo sukurti tokią darbo aplinką, kurioje darbuotojas ar jų grupė nepatirtų priešiškų, neetiškų, žeminančių, agresyvių, užgaulių, įžeidžiančių veiksmų, kuriais kėsinamasi į atskiro darbuotojo ar jų grupės garbę ir orumą, fizinį ar psichologinį asmens neliečiamumą ar kuriais siekiama darbuotoją ar jų grupę įbauginti, sumenkinti ar įstumti į beginklę ir bejėgę padėtį.
61 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimo apribojimai
1. Darbo sutartis su nėščia darbuotoja jos nėštumo laiku ir iki jos kūdikiui sukaks keturi mėnesiai gali būti nutraukta šalių susitarimu, jos iniciatyva, jos iniciatyva išbandymo metu, nesant darbo sutarties šalių valios, taip pat kai baigiasi terminuota darbo sutartis suėjus jos terminui. Darbuotojos nėštumo faktas patvirtinamas darbdaviui pateikus gydytojo pažymą apie nėštumą.
2. Nuo darbdavio sužinojimo apie darbuotojos nėštumą dienos, iki jos kūdikiui sukaks keturi mėnesiai, darbdavys negali įspėti nėščios darbuotojos apie būsimą darbo sutarties nutraukimą ar priimti sprendimą nutraukti darbo sutartį kitais, negu nurodyta šio straipsnio 1 dalyje, pagrindais. Jeigu šiuo laikotarpiu atsirado pagrindas nutraukti darbo sutartį, nėščia darbuotoja gali būti įspėta apie darbo sutarties nutraukimą ar sprendimas nutraukti darbo sutartį gali būti priimtas tik šiam laikotarpiui pasibaigus. Jeigu darbuotojai yra suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos arba atostogos vaikui prižiūrėti laikotarpiu, iki jos kūdikiui sukaks keturi mėnesiai, darbo sutartį galima nutraukti tik šioms atostogoms pasibaigus.
151 straipsnis. Žalos atlyginimo sąlygos
Kiekviena darbo sutarties šalis privalo atlyginti savo darbo pareigų pažeidimu dėl jos kaltės kitai sutarties šaliai padarytą turtinę žalą, taip pat ir neturtinę žalą.
152 straipsnis. Atlygintinos turtinės žalos dydžio nustatymas
1. Atlygintinos turtinės žalos dydį sudaro tiesioginiai nuostoliai ir negautos pajamos.
2. Nustatant atlygintinos turtinės žalos dydį, atsižvelgiama į:
1) netekto turto ar turto, kurio vertė sumažėjo, vertę, atskaičiavus nusidėvėjimą, natūralų sumažėjimą ir turėtas išlaidas (tiesioginius nuostolius);
2) žalą patyrusios darbo sutarties šalies kaltės laipsnį ir jos veiksmus, siekiant išvengti žalos atsiradimo;
3) žalą padariusios darbo sutarties šalies kaltės laipsnį ir jos veiksmus, siekiant išvengti žalos atsiradimo;
4) faktą, kiek patirtai žalai atsirasti turėjo įtakos darbdavio veiklos pobūdis, ir jam tenkanti komercinė ir gamybinė rizika.
3. Darbo ginčą dėl teisės nagrinėjantis organas gali sumažinti atlygintinos turtinės žalos dydį, atsižvelgdamas į žalą padariusios darbo sutarties šalies finansines ir ekonomines galimybes, išskyrus atvejus, kai žala padaroma tyčia. Kai tam tikram darbuotojui atlygintinos turtinės žalos dydis sumažinamas, tai negali būti pagrindas padidinti atlygintinos turtinės žalos dydį kitiems kartu žalą padariusiems asmenims.
156 straipsnis. Žalos išieškojimo tvarka
3. Darbdavio darbuotojui padaryta žala atlyginama darbo ginčams dėl teisės nagrinėti nustatyta tvarka. (t.y. CPK)
Žalą jei norėsite prisiteisti teoriškai tai į teismą reikėtų kreiptis, nors labai daug ginčų dabar Darbo ginčų komisija nagrinėja, galite taip pat ir VMĮ pranešti jei ne visi įmonės pinigai per apskaitą praeina, taip pat galite bandyti su skundu kreiptis į Lygių galimybių kontrolierių dėl galimos diskriminacijos.
P.s. gaila, kad nebuvo (galimai taip sąmoningai daryta) atvirų diskusijų dėl naujo "liberalaus" taikant skandinavišką modelį "flex&security darbo kodekso, kuriame flex - lankstumas pasiliko, o security socialinės garantijos ir darbuotojų teisių apsauga sumažėjo.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.