Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Sveiki. Situacija labai idomi. As su vaikais (13 ir15 metu) jau keli metai gyvename uzsienyje. Vaiku tevas Lietuvoje, ir anstolis nuskaiciuoja po 125 eur kiekvienam vaikui per men, kas tikrai nera pakankama suma vaikams islaikyti. Taciau kadangi vaiku tevas turi dar du vaikus, tai nesikreipiau i teisma del alimentu padidinimo. Deja, atsisuko pries mane, nes dabar jis kreipesi del alimentu sumazinimo. Negana to, vietoj to, kad pats su manimi susisiektu, pareiske policijai, kad as slapstausi.
Klausimas butu kokiu atveju jis gali susimazinti ir taip jau mazus alimentus (kiek zinau minimali suma siuo metu yra 150 eur, men, vaikui), ir kaip siulytumete man tokiu atveju elgtis? Tikrai nesitikejau tokio akibroksto...
Kitas klausimas, jei vaikai ir as registruoti uzsienyje, ar imanoma perkelti byla i kita sali? (ne EU valstybe).
Pagarbiai ir is anksto dekoju uz atsakymus!
1. Osvaldas
2018-01-22 15:34
Laba diena, parašykite man el. paštu [email protected], atsakysiu į visus klausimus ir padėsiu šioje byloje.
Labas vakaras,
Tai, kad jūs nesikreipėte į teismą dėl alimentų padidinimo, jums pakenkti negali. Tačiau jūų vaikų tėvas bet kada gali kreiptis į teismą dėl išlaikymo dydžio pakeitimo.
Pasikeitus aplinkybėms, (atsiradus dar dviems vaikams) jūsų vyras kreipėsi į teismą dėl išlaikumo dydžio pakeitimo. Tokią teisę jis tikrai turi, tačiau tai nereiškia, kad teismas išlaikymo dydį tikrai ir sumažins.
Dėl policijos ir kt.:
Ar jūs išvykdama iš Lietuvos turėjote vyro sutikimą?
Vaikų išvežimas iš jų kilmės šalies, be vieno iš tėvų sutikimo, laikomas vaikų grobimu civiliniuaspektu.
1980 m. Hagos konvencija dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų Lietuvai įsigaliojo 2002 m. rugsėjo 1 d., kurios tikslas, kad neteisėtai į užsienio valstybę išvežti ar laikomi vaikai būtų greitai grąžinti jų nuolatinės gyvenamosios vietos valstybę bei garantuoti, kad globos teisės ir teisė matytis su vaiku būtų gerbiamos visose valstybėse. Taigi, Hagos konvencija yra tarptautinis teisės aktas, kuris teisės šaltinių hierarchijoje yra prioritetinis nacionalinės teisės atžvilgiu.
siulyčiau Lietuvoje susirasti advokatą, nes jei tėvas bus piktybiškai nusiteikęs - gali pridaryti rūpeesčių.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.