Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
mima
2018-01-24 14:13
Sveiki,
Ar gali įmonės personalo vadovas atstovauti įmonę pirmos instancijos teisme pagal pavedimą kartu su įmonės teisininku?
1. Laurynas
2018-01-24 14:42
Gali, jeigu turi aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą. Žiūrėkite CPK 56 straipsnį, jame aiškiai išvardinta kas gali atstovauti juridinį asmenį.
2. mima
2018-01-24 15:03
Mane domina šios nuostatos aiškinimas.
56 str. 3 dalis.
3. Kai reikia specialių žinių, susijusių su bylos dalyku, kartu su šio straipsnio 1 dalies 1 ir 2 punktuose nurodytais asmenimis, taip pat su šio straipsnio 2 dalyje nurodytais asmenimis ir šio Kodekso 55 straipsnyje nurodytais asmenimis (kai atstovaujama juridiniam asmeniui) atstovais pagal pavedimą gali būti ir kiti asmenys neteisinių sričių specialistai (auditoriai, buhalteriai, mokesčių konsultantai, patentiniai patikėtiniai ir kt.). Į teismo posėdį neatvykus šio straipsnio 1 dalies 1 ir 2 punktuose nurodytiems asmenims, taip pat šio straipsnio 2 dalyje nurodytiems asmenims ir šio Kodekso 55 straipsnyje nurodytiems asmenims (kai atstovaujama juridiniam asmeniui), kiti asmenys byloje atstovauti pagal pavedimą savarankiškai negali.
Ar pagal šią normą galima traktuoti, kad personalo vadovas gali turėti specialių žinių?
3. Laurynas
2018-01-24 15:26
Galima bandyti, jeigu byla dėl darbinio ginčo ar susijusi su personalo vadovo tiesioginėmis pareigomis ir kompetencija, bet šiaip kitais atvejais tai abejoju kad bus tinkami argumentai teismui.
4. mima
2018-01-24 15:47
Vat būtent, kad byla susijusi su darbo ginču, ir šiuo atveju personalo vadovas žino daug faktinių aplinkybių, reikšmingų bylos nagrinėjimui.
Tik abejonės apėmė, ar toks variantas praslystų.
Gal tiesiog personalo vadovui dalyvauti teismo posėdžių nagrinėjime kaip žiūrovui, ir prašyti teismo jį apklausti kaip liudytoją.
5. Laurynas
2018-01-24 15:51
Galima taip, bet galima ir tada remiantis aplinkyb4mis prašyti teismo kad leistų atstovauti. Arba galima prašyti kad teismas tą žmogų įtrauktų trečiuo asmeniu į bylą
nagrinėjamu atveju personalo vadovui būtinas įmonės vadovo ĮGALIOJIMAS atstovauti bendrovę teisme (jame nurodoma, kokia apimtimi). Pavedimas, rezoliucija ar įsakymas netiks.
Tuomet abu įgalioti atstovai teisme, nagrinėjimo metu, pasisakys pagal kompetenciją.
Man buvo panaši situacija, abu sėkmingai atstovavome bendrovę. Jeigu ką, kreipkitės konsultacijos.
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.