Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Bausmes vykdymas


    


Klss 2018-01-31 15:31
Sveiki, situacija tokia, kad zmogui 2016m. buvo nustatytas 1 metu 8 menesiu laisves atemimas, bausmes vykdymas atidetas 2 metams. Pagal skaiciavimus, siu metu geguzes men. 1m. 8men., bausme turi buti ivykdyta, taciau probacijos pabaiga pagal nutarti 2018m. spalio 5d. Ar gali zmogus kreiptis del probacijos prieziuros nutraukimo po geguzes men.?

1. law 2018-01-31 15:41
Galite kreiptis. Taip pat galima kreiptis dėl bausmės atidėjimo termino sutrumpinimo.

Probacijos įstatymas

31 straipsnis. Probacijos vykdymo pabaiga

1. Probacijos vykdymas baigiamas bausmės vykdymo atidėjimo ar laisvės atėmimo bausmės paskutinę dieną, jeigu probuojamasis yra lygtinai paleistas iš pataisos įstaigos ir nėra pagrindų jį pasiųsti atlikti paskirtą laisvės atėmimo bausmę ar likusią laisvės atėmimo bausmės dalį.

23 straipsnis. Probuojamojo priežiūros vykdymo nutraukimas prieš terminą

1. Probacijos tarnybos teikimu apylinkės teismas gali prieš terminą nutraukti vykdomą probuojamojo priežiūrą, jam faktiškai atlikus ne mažiau kaip tris ketvirtadalius, o nepilnamečiui probuojamajam – du trečdalius probacijos termino, kai jo rizika ir elgesys probacijos vykdymo metu rodo, kad probacijos tikslai gali būti pasiekti be tolesnės probuojamojo priežiūros, jeigu probuojamasis nepažeidė probacijos sąlygų, nepadarė administracinių teisės pažeidimų, nepadarė arba nėra įtariamas ar kaltinamas naujos nusikalstamos veikos padarymu.

2. Klss 2018-01-31 16:04
Dekui uz informacija. Bet jeigu praeitais metais buvo padarytas administracinis pazeidimas (vaziavimas be bilieto), ar visgi galima kreiptis del nutraukimo, kai baigsis laisves atemimo terminas?

3. teisininkas 2018-01-31 16:38
Kiek teko susidurti, jeigu nors menkiausias būna prasižengimas, tai netenkina. Jie ten labai griežtai žiūri į tokius dalykus. Aišku dar priklauso nuo santykio su probacijos pareigūnu/e, bet retas kuris nusiteikęs atlaidžiai būna. Taigi paprastai tokiais atvejais skundai eina iki pat teismo, o tada teismas jau sprendžia. Bet visada galite bandyti.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.