Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Rugile
2018-02-09 17:40
Imoneje dirbu 11 metu, dabar esu vaiko prieziuros atostogose. Darbdavys nori, kad po atostogu iseiciau is darbo savo noru.
Ar parasius prasyma del isejimo is darbo, man priklausys iseitine kompensacija? Jei priklausys tai kokio dydzio?
Ir kaip issireikalauti kompensacija, jei nepriklauso?
1. ..
2018-02-09 19:42
Jei išeisite savo noru, kompensacija priklausys tik tuomet, jei dėl to susitarsite su darbdaviu. Tokiu atveju, įstatymas nenumato pareigos darbdaviui mokėti kompensaciją ir tai paliekama darbuotojo ir darbdavio susitarimui.
Greičiausiai, darbdavys tiesiog nori jus atleisti ir nemokėti kompensacijos todėl ir prašo, kad išeitumėte savo noru.
2. Rugile
2018-02-09 20:03
Aciu uz atsakyma, tariantis su darbdaviu, kuo argumentuoti iseitines prasyma? Kad darbdaviui butu sudetinga atsiskyti. Ir kokio dydzio ja realu sutarti?
3. ..
2018-02-09 21:31
Jei darbdavys Jus atleistu savo iniciatyva (be jūsų kaltės), turėtų išmokėti 2 vidutinių darbo užmokesčių dydžio išeitinę ir spec. Sodros fondas išmokėtų dar 2. Taigi, tokiu atveju Jums viso priklausytų 4 Jūsų vidutiniai atlyginimai.
Atsižvelkite į tai, kad jei darbdavys tikrai nori Jūs atleisti, tai, greičiausiai, ras Jūsų kaltę ir atleis be jokių išmokų (o po to jau galėsite tiesos ieškoti Darbo ginčų komisijoje), taigi nesant noro veltis į tiesos paieškas siūlyčiau į išmokos dydį pažiūrėti lanksčiau.
4. ..
2018-02-09 21:33
O argumentacija paprasta - įstatymas numato išeitinę išmoką, Jūs darbdavio prašote mažiau, nei priklauso pagal įstatymą ir abu išvengiate ginčų Darbo ginčų komisijoje ir, galbūt, teisme.
5. ..
2018-02-09 21:39
Papildau:
Minėtas išmokos dydis priklauso, jei atleidžia be darbuotojo kaltės dėl:
Darbuotojo atliekama darbo funkcija darbdaviui tampa pertekline dėl darbo organizavimo pakeitimų ar kitų priežasčių, susijusių su darbdavio veikla.
Darbuotojas nepasiekia sutartų darbo rezultatų pagal rezultatų gerinimo planą.
Darbuotojas atsisako dirbti pakeistomis būtinosiomis ar papildomomis darbo sutarties sąlygomis arba keisti darbo laiko režimo rūšį ar darbo vietovę.
Darbuotojas nesutinka su darbo santykių tęstinumu verslo ar jo dalies perdavimo atveju.
TAČIAU jei darbdavys atleidžia be Jūsų kaltės ir be dėl aukščiau išvardintų priežasčių (liaudiškai - šiaip sau, taupo pinigus, nori įdarbinti giminaitę ir pan.) - priklauso 6 mėnesių vid. darbo užmokesčio išeitinė.
6. Svarbus aspektas
2018-02-09 21:46
Su darbuotojais, auginančiais vaiką (įvaikį) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta darbdavio iniciatyva, jeigu nėra darbuotojo kaltės.
Taigi Jus gali atleisti dėl Jūsų kaltės arba Jums išeinant savo noru.
7. Irina 1. ..
2019-07-17 19:27
Imoneje pradirbau apie 7 metus, sumazejant darbo, butent pakuotojos darbo, isleido eiliniu atostogu, ne mano atostogu grafiko datomis.Gryzus pirma darbo diena po atostogu pastate pries fakta, kad darbo per mazai, kad mane laikyti, sudare tokias darbo salygas, kad turejau iseiti is darbo savo noru, negavus jokios iseitines kompensacijos,Sakykit, ar darbdavys turejo sumoketi iseitine kompensacija?
Aciu
8. to Irina
2019-07-18 10:09
Jeigu išėjote savo noru, kompensacijos mokėti neturėjo.
9. Laurynas
2019-07-18 12:59
Neprivalo. Reikėjo nesutikti su siūlomomis sąlygomis ir prašyti atleisti pagal straipsnį, o jeigu pasirašėte pati, tai šaukštai po pietų.
10. Irina
2019-07-18 22:33
Buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė pastebi, jog išmoka darbuotojui priklauso ir kitais atvejais, pavyzdžiui, kai jis pats nutaria išeiti iš darbo. Tačiau retas, kuris tai žino ir tuo pasinaudoja. Išmoka, išeinant iš darbo Išmoka atsiranda, kai išeiti iš darbo priverčia darbdavys, pavyzdžiui, mažina etatus. Darbuotojas tuomet turi teisę į išmoką. Tačiau retai kas jomis pasinaudoja. Taip pat, teisė į išmoką atsiranda, kai darbuotojas nesutinka su tam tikrais pasikeitimais darbe. Pavyzdžiui, darbdavys informuoja, kad už 2 mėnesių sumažins darbo užmokestį. Jeigu darbuotojas nesutinka su tuo, jis turi teisę išeiti iš darbo ir gauti paskaičiuotą išmoką. Jis privalo darbdavį informuoti, kad išeinu iš darbo, nes nesutinku su tuo sprendimu dėl darbo užmokesčio mažinimu. Tuomet darbdaviui atsiranda prievolė mokėti kompensaciją, kuri skaičiuojama pagal buvusį didesnį darbo užmokestį ir priklauso nuo stažo, - teigia D. Čibirienė.
Kaip tada suprasti?
11. Laurynas
2019-07-19 08:37
Tai bet čia tikrai nebus LR DK 55 straipsnis, kur yra savo noru. Čia jums tikrai niekas nepriklauso. Galit žiūrėti 56 straipsnį, pagal jį priklauso mėnesio išmoka, bet apie tai turėjote pranešti darbdaviui raštu, kad norite nutraukti darbo sutartį būtent šiuo pagrindu. Aišku, jeigu jums kyla abejonių visada galite kreiptis į darbo ginčų komisiją prie VDI, jie paaiškins išsamiau
12. Irina
2019-07-19 11:06
Aciu Jums
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.