Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Šaukimas į kariuomenę


    


Edvinas 2018-05-03 12:17
Sveiki,

Iki 06.14 turiu pristatyti dokumentus komplektavimo skyriui. Problema tame, kad tai yra paskutinieji metai kai galiu būti pašauktas tarnauti ir visai nesinori. Pagaliau pavyko apsitvarkyti gyvenimą, gauti neblogai apmokamą darbą ir nesinori visko prarasti. Kitas dalykas, tėvai mirę, šiuo metu gyvenu vienas ir kaip ir neturiu kam perleisti buto, o tarnaujant vis tiek reikės mokėti komunalinius mokesčius ir t.t, žinoma jų bus mažiau, bet vis tiek bus. Paskaičiavau, kad iš gaunamos išmokos, nesugebėsiu net susimokėti už komunalinius mokesčius šildymo sezonu. Jau nekalbant apie pinigų turėjimą sau, jeigu tarkime savaitgaliais norėsiu išvykti namo. Bijau įklimpti į skolas kai neseniai pavyko iš jų išlipti.

Ar yra galimybė darbdaviui parašyti kokį nors raštą, kad aš esu svarbus įmonei ir be manęs ji patirs kažkokius nuostolius su prašymu atidėti tarnybą tarkim 6mėn - realiai iki kitų metų, kai negalėsiu būti pašauktas?
Galbūt galima apeliuoti į tai, kad gyvenu vienas ir turiu išlaikyti būstą?

Galbūt kažkas esate susidūręs ir galėtumėt pakomentuoti ką šioje vietoje galėčiau padaryti? Galbūt verta kreiptis į teisininkus, kad rastų kažkokią spragą ir surašytų prašymą dėl tarnybos atidėjimo?

1. Stasys 2018-05-03 12:56
Tamsta Edvinai esate bailys, kariuomene dar niekam nepakenke. Bet siaip realiai vien tai, kad reikia pristatyti dokumentus tai dar nereiskia, kad busite pasauktas, ten tikimybe 1 is 10, paprastai visa reikalinga skaiciu susirenka is savanoriu. Kas liecia darba, tai jo neprarasite, darbdavys privalo islaikyti darbo vieta iki karines tarnybos pabaigos. O spragu ieskoti nereikia, ju ir taip daug

2. ~ 2018-05-03 13:22
dėl dokumentų pristatymo
Kaip ir minima 1 komentare, dokumentų pristatymas nereiškia, kad esate (būsite) paskirtas atlikti privalomąją karo tarnybą. Tai yra formalumas, kuris privalomas visiems į šauktinių sąrašą įtrauktiems asmenims, neatsižvelgiant į jų faktinę situaciją (neįgalumas, finansiniai įsipareigojimai ir t.t.).

dėl tarnybos atidėjimo
Darbdavio pažyma padėtų tik tuo atveju, jeigu dirbtumėte iš ties aukštos kvalifikacijos darbą, kuriame kvalifikuotų specialistų skaičių Lietuvoje būtų galima ant pirštų suskaičiuoti arba jeigu jūsų darbo užmokestis ženkliai viršytų vidutinį darbo užmokestį.
Tuo tarpu į dokumentus, patvirtinančius, kad esate vienintelis asmuo vedantis namų ūkį, atrankos komisija turėtų atsižvelgti.
LK šiuo klausimu 2016 m. buvo priimtos rekomendacijos dėl KPĮ 15 str. 1 d. 14 p. ( kuomet atliekantiems privalomąją pradinę karo tarnybą būtų padaryta neproporcingai didelė žala jo asmeniniams ar visuomeniniams interesams, kurios būtų galima išvengti, jeigu karo prievolininkas privalomąją pradinę karo tarnybą atliktų kitu metu), kuriose detaliau aprašomi privalomos pradinės karo tarnybos atidėjimo atvejai, tačiau nesu tikras, ar jos vis dar galioja.3. Edvinas 2018-05-03 13:27
Ačiū už pastebėjimą, bet bailys nesu, jeigu būtų kitokios aplinkybės eičiau su mielu noru, manau, kad tai puikus būdas išbandyti save. Deja, šiuo metu nematau galimybės eiti tarnauti nieko neprarandant. Tiesiog neįsivaizduoju kaip neklimpstant į skolas iš 120 eurų mėnesinės išmokos išlaikyti būstą ir save savaitgaliais 9 mėnesius, nekalbu apie įvairius įsipareigojimus ir sutartis - internetas, telefonas, televizija ir t.t. Kai tavo mėnesinės pajamos nuo 1000 eur krenta iki 120 eur, tai manau nėra normalu, dėl to ir sukūriau šią temą. Su prašymu pasidalinti patirtimi. Jeigu jums atrodo, kad esu lepūnėlis ir vengiu iš neturėjimo ką veikti tebūnie, nenoriu ginčintis ir pyktis.

4. law 2018-05-03 13:57
Sveiki, teikite prašymą atidėti tarnybą. Blogiausiu atveju - jeigu prašymo netenkins, galėsite skųsti aukščiau stovintiems karininkams, galiausiai teismams. Turėtumėte pratempti iki kitų metų šaukimo.

5. teisininkas 2018-05-05 16:50
prašymas atidėti tarnybą. pagrindu -lizinginis televizorius samsung ir ivesta kabeline televizija aukščiau stovintiems karininkams, greiciausiai butu pagrindas susirupinti prasanciojo psichine ir socialine negalia, del ko kariskis butu nepasauktas, arba tarnyba turetu atlikti ne su ginklu, bet su kastuvu ar shvabra rankose.

atlikes tarnyba su ginklu, kariskis ne tik pramoks saudyti, metyti peili, buti atkakliu, bet toks bus laukiamas strukturose, policijoje, stt, aplamai valstybes tarnyboje. tokio lauks merginos.

tas kariskis kur negali tarnauti, nes moka lizinga ir komunalinius, arba kuriam mama nuperka pazyma kad varo i kelnes, rizikuoja visa gyvenima dirbti lizingui ir komunaliniams, istizeliu i policija nepriima, o ir merginos vengia tu kur turi pazymas, kad varo i kelnes.

6. Staska teisininkas 2018-07-31 09:26
Kariuomene xujnia bet ginti ne savo interesus per privarta yra saves negerbimas. Ka ginti? Prezindente? Seima, kai zmonems daknis su savo gaidiskais istatyma? Tai yra verbavimas. Laiko svaistymas. Sveikatos trikdymas. As privalau buti laisvas ir nepripklausomas, juk gyna zmones nepriklausamoje lietuvoje. Ar kazkam priklausom? Amerikai? Nato? Vel viskas atsizvelgia i karine tarnyba, verbavima. As atitarnaves, su psichika viskas gerai, o su zombiais kurie sedi ofisuose ir nustatineja jiems ka daryti i virsaus, tai man geda uz jus. Parsidave siuksles

7. Darius 2019-01-27 19:18
Tiems, romantizuojantiems karo tarnybą, įsivaizduojant, kad tai turi kažką bendro su vyriškumu - nesat patyrę gyvenime jokių rimtų iššukių, matomai nesat ir tinkamai pasinaudoję kitomis galvos dalimis apart burnos, o tai kažkaip ir yra išties ne vyriška. Kaip ir tiems, kurie čia kažką neaiškaus bandys dėstyt apie kas patinka merginoms, na, elementariai nelabai turi patirties su merginomis. Kam tą skelbti visiems internete? Protinis ištižėlis yra daug prastesnė baigtis.
Nežinau, kam žodžiai PRIVALOMA ir KARO ir TARNYBA gali asocijuotis su kažkuo teigiamu. Tai yra - ne tik kad tu privalai prisidėti prie šito vaidinimo apie vieną iš šiurpiausių dalykų žmonijos istorijoje, bet dar ir turi tą daryti nuolankiai ir pritariamai, paklusti. Ir nesvarbu kas tu. Verčiau jau šauti į tuos, kurie sako, kad šauti reikia. Būtų bent pamoka. Gi mes kovojom už laisvę kadais. Čia nėra laisvė. Čia loterija su durnių laivo elementais.
Edvinai, ar pavyko atsidėti? Jei taip, ar reikėjo po atsidėjimo vistiek atitarnauti?

8. Steponas 2019-01-28 04:52
Tau pasiseke Edvinai, i youtube ysivesk kazimeras juraitis arba y google stanislovas tomas, bei isirasyk privalomoji karo tarnyba uzdrausta ir rasi visa info kure gali vadovautis. Stai nuoroda y ka kalba Stanislovas Tomas jog jungtiniu tautu zmogaus teismas yra uzdraudes privalomaja karine tarnyba. Tad reiskes gali atsisakyti tapti zudiku ir atsisakyti buti mokinamas zudyti. Taves kalinti negali ir bausti negali nes tavo ysitikinimai draudzia tau zudyti. Jei tu negali zudyti tu gali isvengti karines tarnybos bet gausi tarnauti savivaldybei ir pns. Bet negali duoti grindu plovejo darbo ar siuksliu rinkejo darbo kar kokio kito kuris zemintu zmogaus oruma https://youtu.be/-bna1CxMXJY

9. Skaitau įstatymą 2019-05-27 17:50
Puiki iÅ�eitis savanoriauti. Savaitgaliais treji metai ir privalomoji karinė tarnyba nebÅ«tina. Ir pajamos lieka, ir pareiga atlikta, ir nėra ko baimintis.

10. Advokatas 2019-05-27 20:57
Laba diena. Edvinai.

Kaip advokatas esu padėjęs ne vienam šauktiniui šiuo klausimu. Kreipkitės tel. +37067374332, pagelbėsiu.

11. Linas 6. Staska teisininkas 2019-07-29 15:57
Laba diena. Esu šaukiamas į privalomąją karo tarnybą ir nuo kovo 1d. esu išvykęs į užsienį (ES). Tikrai nežinojau, kad esu tam sąraše. Išsiunčiau visus įrodymus (gyvenamąją vietą, darbo sutartį, pasą) po to liepė užpildyti lapą, kur turiu parašyti bent 2 priežastis,kurios kels žalą ir pan. Viską parašiau, tai kitą dieną gavau atsakymą ir rašo ,,Jūs pateikėte tik dokumentus, bet paties prašymo dėl tarnybos atidėjimo nepridėjote, todėl šių dokumentų registruoti negalime. Dokumentai priimami tik lietuvių ir anglų kalbomis. Prašytume užpildyti prašymą dėl tarnybos atidėjimo, išversti dokumentus ir pakartotinai persiųsti mums šiuo el. paštu.".
Ir nesuprantu ir ko jiems dar reikia... Ir kiek domėjausi, tai nereikia vokiško teksto išversti į lietuvių kalbą.
Dėkoju už atsakymą iš anksto. Viso gero

12. Advokatas 2019-09-18 20:38
Advokatas Šarūnas Jazukevičius konsultuoja, ruošia dokumentus dėl privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo individualia tvarka, vertina Karinės medicinos ekspertizės komisijos ekspertinius nutarimas, padeda juos apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka, tel. Nr. +3767374332, el. p. [email protected].

13. Mei 2019-09-19 10:57
O, advokatas Šarūnas Jazukevičius dar ir reklamuojasi, taip pažeisdamas Advokatūros įstatymą :)

14. Marius 2019-10-15 13:35
Sveiki,

Gal kas raset prasyma del atidejimo? O gal kazkas parase uz jus?(Advokatas ir pan). parasykit i el.pasta [email protected] suderinsim ka nors. Neisivaizduoju kaip ji parasyt...

15. Advokatas Šarūnas Jazukev 2024-01-04 19:04
Advokatas Šarūnas Jazukevičius konsultuoja, ivertina individualią situaciją ir ruošia dokumentus dėl privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo individualia tvarka, vertina Karinės medicinos ekspertizės komisijos ekspertinius nutarimas, padeda juos apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka, tel. Nr. +37067374332, el. p. [email protected]

16. Adv. Šarūnas Jazukevičius 2024-01-04 19:05
Advokatas Šarūnas Jazukevičius konsultuoja, ivertina individualią situaciją ir ruošia dokumentus dėl privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo individualia tvarka, vertina Karinės medicinos ekspertizės komisijos ekspertinius nutarimas, padeda juos apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka, tel. Nr. +37067374332, el. p. [email protected]

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.