Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Kokia atsakomybė, jei melag...


    


Apuoke 2018-06-08 08:43
Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neveiksniojo pareiškimo prieš globėją. Ar galima kreiptis ir reikalauti atsakomybės (gal ir kompensacijos) dėl to, kad pareiškimo teiginiai melagingi, kai jį parašęs asmuo yra teismo sprendimu pripažintas neveiksniu, nes tai galimai daro žalą globėjo reputacijai, o išgyvenimai trikdo sveikatą. Ar galima tai daryti, net jei ikiteisminis tyrimas bus nutrauktas?

1. MMM 2018-06-08 09:43
Ar pareiškime nurodytos aplinkybės dėl globėjo galimai neteisėtų veiksmų yra melagingos, nustatys ikiteisminį tyrimą atliekančios institucijos. Teisme, bent man jau asmeniškai sunkiai įsivaizduojama situacija, kai globėjas dėl neturtinės žalos atlyginimo pateikia ieškinį globotiniui. Pirma problema būtų tai, kad jūs kaip globėja, esate globotinio įstatyminė atstovė, taigi byloje būtumėte kaip ieškovė, ir atsakovo globotinio atstovė..., tad tektų pirmą šią situaciją išspręsti atitinkamai. Antra, institucijai, vykdančiai jūsų pareigų atlikimo kontrolę, sužinojus apie tokią situaciją, apie konfliktus tarp globotinio ir globėjos manau tektų patikrinti situaciją, kaip globėjas vykdo savo funkcijas ir esant neigiamam vertinimui, kreiptis į teismą dėl globėjo pakeitimo.

2. Be abejo 2018-06-08 16:56
Gelbekit nuo tokiu globeju!

3. Apuoke 2018-06-09 00:36
Pirmam komentatoriui.
Ačiū už išsamų atsakymą.

Antram komentatoriui.
Neveiksnų asmenį reikėtų gelbėti ne tik nuo globėjo, bet ir nuo kaimynų. Mat neveiksnus asmuo prieš tai buvo parašęs ne vieną pareiškimą, kad kaimynai nori jį nužudyti.

4. to Apuoke 2018-06-09 04:30
O gal ir nori kaimynai. Ir kas cia tokio, kad parase?
Dazniausiai neveiksniais pripazistami, siekiant valdyti ju turta, o ne juos globoti.

5. Globa 2018-06-09 11:49
4 komentaras berazumnėlio.

Neveiksnumas nustatomas, kai asmuo dėl savo psichinės būklės negali suprasti ir valdyti savo veiksmų, tam skiriama teismo psichiatrinė ekspertizė, jeigu yra galimybės asmuo apklausiamas teismo posėdyje. Globa apima ne vien tik turto administravimą, bet ir rūpinimąsi tokiu asmeniu, dauguma aveju tokių asmenu nesugeba savarankiškai judėti, valgyti, nusiprausti ir t. t. Tad teigti, jog globa nustatoma siekiant užvaldyti turtą labai bukas argumentas, žinoma gali pasitaikyti atvejų kai bandoma piktnaudžiauti, bet teisme vargu ar pasiseks tai įrodyti.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.