Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
2018-08-22 23:20
Sveiki,
Yra tokia situacija - tėvai jau seniai susipykę, gyvena atskirai. Esu pilnametis, tačiau besimokantis vidurinėje mokykloje, nedirbantis, darbo biržoje neregistruotas, individualia veikla neužsiimantis, verslo neturintis, automobilio ar nekilnojamojo turto taip pat neturintis. Tėvas tai žinojo, tačiau išlaikymo, nors ir buvo daug kartų geranoriškai prašomas, skirti kategoriškai atsisakydavo. Dėl to prisiteisiau iš jo išlaikymą kol mokysiuosi vidurinėje mokykloje. Tačiau klausimas toks - kadangi tėvai dabar skiriasi, ar yra galimybė tuo pagrindu, jog esu pilnametis, tačiau dar besimokantis ir neturintis jokio turto bei pajamų, prisiteisti man priklausančią turto dalį? Tokiu atveju sutikčiau atsisakyti bet kokių pretenzijų į išlaikymą besimokant iki 24 metų.
P.S. Taip darydamas motinos aš nei kiek nenuskriausčiau, nes ji turi savo vardu butą, kuriame gyvena jinai ir aš. Čia kalba eina tik apie tą turtą, kuris yra tėvo ir motinos bendra nuosavybė.
1. MMM
2018-08-23 15:15
Pasvarstymai:
Išlaikymas jums priteistas iki kol mokysitės vidurinėje mokykloje (18 - 19 metų amžiaus). Išlaikymas spėju priteistas periodinėmis išmokomis mokamomis kas mėnesį. Teismo sprendimas įsiteisėjęs, todėl išlaikymo teikimo formos keisti iš esmės nėra galimybės.
Tėvai skiriasi šiuo metu. Jums pabaigus vidurinę, tėvas išlaikymo daugiau nebeteiks, teks vėl iš naujo kreiptis į teismą. Norint pilnamečiui asmeniui prisiteisti išlaikymą (jums ateityje) įstojus į aukštąją mokyklą kokią nors, rodant gerus mokymosi rezultatus, negalint susirasti darbo dėl studijų ir esant kt. įstatyme numatytoms sąlygoms, galėsite kreiptis į teismą su ieškiniu dėl išlaikymo priteisimo.
Šiuo metu jums reikalauti iš tėvų turto nėra galimybės mano subjektyve nuomone, nes turtas priklauso ne jums, o jūsų tėvams, todėl turtas dalinamas tik tarp jų, nes jie jį lenkdami nugarą užsidirbo. Vien dėl to, kad rankoj pas jus lazda stovi ir tašikė, nereiškia, kad jums turi atitekti gabalas tėvų turto. Tėvas jums teikia išlaikymą, o spėju gyvenate kartu su motina, kuri taipogi jus išlaiko.
Dėl teisės atsisakyti galimo išlaikymo problemos. Pirma, kad pilnametis asmuo (jūs) iš savo tėvo galėtumete reikalauti išlaikymo besimokant aukštojoje mokykloje turi būti visos įstatyme numatytos sąlygos, priešingai negu esant nepilnamečiui vaikui, kai vienintelis klausimas yra tik išlaikymo dydis. Tad realiai jūs kol kas net neturite reikalavimo teisės į savo tėvo dėl išlaikymo jums įstojus mokytis po vidurinės.
Pasidalinau pamąstymais garsiai, kolegos manau pataisys jeigu kažką nusipezėjau arba papildys protingomis mintimis.
2. 1. MMM
2018-08-23 23:32
Labai dėkoju už išsamų atsakymą. Kadangi, kiek žinau, jeigu sutuoktiniai skiriasi ir turi nepilnamečių vaikų, tai atitinkama turto dalis už vaiką priklauso sutuoktiniui, pas kurį tas vaikas gyvens. Todėl pagalvojau, ar būtų taip pat ir mano atveju.
3. Autoriui
2018-08-24 10:55
Už vaiką jokia turto dalis skyrybų atveju niekam neatitenka. Pilnamečių vaikų skyrybų procesas apskritai neliečia, jų gyvenamoji vieta nenustatinėjama nė su vienu iš tėvų. Turtą dalinsis tik tėvai.
Kai kelsite bylą dėl išlaikymo priteisimo, galite prašyti priteisti ne periodinėmis išmokomis, o turtu. Bet kaip tai palengvins jūsų išlaikymą neįsivaizduoju.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.