Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Pinigų paveldėjimas sutuokt...


    


pasiklydau 2018-10-11 23:13
Sveiki, turiu tokį klausimą. Situacija - vyras turi pilnamečių vaikų iš pirmos santuokos. Šiuo metu dabartinės žmonos pajamos didesnės nei jo, taigi ir sąskaitoje likutis didesnis nei jo. Kaip būtų jo mirties atveju, ar jo vaikai turėtų teisę į dalį žmonos (ji ne tų vaikų mama) pinigų, nes juk pajamos yra bendras sutuoktinių turtas? Testamento nėra. Apskritai kaip po sutuoktinio mirties dalinami šeimos pinigai sąskaitose?
Ačiū, kas tikrai gali pakomentuoti situaciją.

1. toplaw 2018-10-12 09:00
Santuoka nutrūksta sutuoktiniui mirus. Tuomet pasibaigia ir bendroji jungtinė nuosavybė. Iš esmės neturi reikšmės, kurio iš sutuoktinių sąskaitoje yra pinigai, svarbi jų kilmė ir gavimo momentas.

Pirmiausia būtų atidalinamas turtas iš bendrosios jungtinės nuosavybės. Preziumuokime, jog jis bus dalinamas pusiau, t.y. po 1/2 kiekvienam sutuoktiniui. Tuomet bus dalinama mirusio sutuoktinio turto dalis, priklausomai nuo to, kiek yra vaikų. Kartu su vaikais sutuoktinis paveldi 1/4 palikimo, tačiau tik tuo atveju, jeigu vaikų ne daugiau kaip trys. Jeigu vaikų yra daugiau kaip trys, sutuoktinis paveldės lygiomis dalimis su jais.

Jeigu kils daugiau klausimų arba prireiks pagalbos, rašykite mums el. paštu, paspausdamas (-a) ant vardo.

2. pasiklydau 2018-10-12 10:20
apie dalis aš žinau, įstatymuose viskas aiškiai parašyta, kaip fizinis turtas dalinsis irgi viskas aišku, man neaišku, kaip dalinami sutuoktinių pinigai. Tarkim vyro sąskaitoje 10 000 eurų, žmonos 60 000 eurų. Ar vyro vaikai turės teises į tą žmonos 60 000 eurų dalį? Kaip apskritai vyksta vyro ir žmonos pinigų padalinimas po mirties. Jeigu vyro pajamos kažkada buvo labai didelės, po to žmonos daug didesnės, ką ten tektų įrodinėt?

3. toplaw 2018-10-12 10:50
Pinigams, kaip ir kitam turtui galioja bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės rėžimas ir lygių dalių prezumpcija. Jūsų pavyzdžiu pirma atidalinama suma, kuri yra gyvojo sutuoktinio asmeninė nuosavybė (jeigu tai galima įrodyti) tuomet dalijama pusiau, o jau tuomet dalijama mirusio sutuoktinio dalis (tarp visų paveldėtojų). Čia aišku, jeigu nėra kreditorių ir įsiskolinimų.

4. nesamone 2019-11-01 15:35
Jeigu mano teta santuokoje pragyveno su antru vyru 20 metu, jis pasimire, o dabar mano teta, jo vaikai ismes i gatve?????
Nes jie yra sesi, vaikysteje atsisake per teisma tevo, is valstybes gavo globos pinigus ju mociute ir dabar jie dar gali mano teta palikti gatveja, pensininke?????? kosmaras......

5. Geras 2019-11-08 11:19
Laba diena!

Trūksta informacijos.
Ar vyras turėjo testamentą? Jei taip - kam pagal testamentą paliko turtą?
Ar tie vaikai reikškia kokias nors pretenzijas į velionio turtą?
Ar būstas, kuriame gyveno teta, įsigytas būnant santuokoje, ar iki santuokos? Jei iki santuokos - tai tetos būstas ar vyro būstas?
Kaip suprast, vaikai per teismą atsisakė tėvo? Tai ar jis buvo tų vaikų tėvas, ar ne?

6.  2021-09-23 09:34
Sveiki.
Mirus mamai (aš jos vienturtis sūnus), liko gyvas jos vyras (ne mano tėvas, čia antra mamos santuoka). Vyras vaikų neturi. Kam liktų vyro butas jam mirus, jei nėra testamento?

7. Alda 6. 2021-09-23 12:19
Gerbiamieji, siekiant išvengti būsimų apsisunkinimų ateityje, kaip aš mėgstu kartoti-susėskite su mamos vyru prie "kavos kaušo" ir sutarkite sudaryti jums testamentą, kol dar gyvas šis vyras... Sunku?.. Vėliau bus daug sunkiau..

8. :: 2021-09-23 14:53
Jau dabar, mirus mamai, dalį turto paveldėjote Jūs, dalį sutuoktinis. Ar susitvarkėte šį paveldėjimą?

9. Ben 2022-10-09 21:15
Informacijos pakanka, tik visi atsakinėtojai ne taip supranta klausimą. Matau kad klausiama ar mirusipjo sutuoktinio vaikai, kurie nėra mirusiojo vaikai pretenduoja į palikimą.

Aš aiškiai to niekur nemačiau aprašyto. Bet mano akimis, visur kalbama apie mirusiojo vaikus ir įvaikius (kai įsivaikinami svetimi vaikai). Kad sudarant santuoką, naujojo sutuoktinio vaikai taptų įvaikiais arba nuosavais vaikais dar negirdėjau, todėl panašu kad sutuoktinio (bet ne mirusiojo asmens) vaikai į palikimą pretenduoti negali. Čia mano nuomonė paanalizavus įstatymus. Įdomu būtų pamatyti teisininko komentarą remiantis patirtimi.

10. Lina 2024-08-07 14:03
Parašiau testamentą, kad visą savo turtą, kuris mano mirties dieną man priklausys, palikau sūnui.
Ar mano sutuoktinis tuo atveju paveldėtų dalį mano sąskaitoje esačių pinigų ir privačiame II pakopos mano sukauptos pensijos fonde esančių pinigų?

11. :: 10. Lina 2024-08-07 15:32
Skaitom čia apie testamentus https://www.infolex.lt/ta/57542

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.