Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Koks atsakymo terminas?


    


Vytas 2018-11-27 10:15
Per kiek dienų turi būti duodamas atsakymas į prašymą dėl susipažinimo su ANK bylos medžiaga nagrinėta ne teismo tvarka, ir kokio teisės akto straipsniai tai apibudina? ANK aš niekur neradau šio termino...Jei 20 dienų, tai tokiu atveju pasibaigia apskundimo terminai...

1. Atsakymas 2018-11-28 20:31
Bylų medžiaga susipažinti paruošiama (uždengiamos bylos vietos, su kuriomis susipažinimas yra ribojamas) ir išduodama susipažinti nedelsiant, o jei tokios galimybės nėra - ne vėliau kaip per 7 dienas nuo atitinkamo prašymo gavimo dienos. Jeigu bylų medžiagų paruošimas reikalauja daugiau laiko, šios Susipažinimo su baudžiamųjų, civilinių ir administracinių nusižengimų bylų medžiaga, jų pateikimo susipažinti, kopijuoti, kopijų rengimo ir išdavimo bei kopijavimo išlaidų apmokėjimo tvarkos patvirtintos Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko 2016 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. V-192, terminas gali būti pratęstas dar 14 kalendorinių dienų.
Taigi, jei prašymą pateikėte, siūlome kreiptis į teismą kuriam pateikėte prašymą dėl susipažinimo su bylos medžiaga.
Jei kiltų teisinių klausimų, mielai padėsime.

2. Vytas 2018-11-29 04:49
Dėkoju už gan išsamų atsakymą, bet taip ir negavau atsakymo, kuriuo teisės aktu galima Tauragės policijoje remtis, kai jie pasako kad jei reikės lauksi 2-3 popieriukų atšvietimo ( aš galėčiau tiesiog juos nusifotografuoti) ir mėnesį, ką ne kartą įsirašiau į diktofoną. Man Tauragės policijoje (ir taip ne vien man, ir dažnai) paprašius susipažinti su ANK bylos medžiaga kad ir 4-5 lapai, reikia laukti iki tol kol pradedi rašyti prokuratūroms ar skambinti Į PD. Pvz. Tauragės prokuratūros praktika baudžiamoje byloje (BK 154 str.) , ją nutraukus , įtariamąjam neleidžiama susipažinti su NIEKUOM, išskyrus pačio įtariamojo apklausos protokolą, jo pačio paso kopiją ir jei byloje yra kokia pažyma apie jį patį ir VISKAS !!! Net su pareiškimu , kurio pagrindu buvo pareikšti kaltinimai, motyvuojant kad viskas kita asmenų duomenys, tame tarpe ir tyrėjo ar prokuroro priimti procesiniai sprendimai !!! Kur nors dar taip Lietuvoje yra? Kaip tada žinoti ar prokuroro ir iki teisminio tyrimo pareigūno nepažeidžiamos BPK normos, ir aplamai ar ši byla nesufabrikuota? Skundi šį prokuroro apsurdą ikiteisminio tyrimo teisėjui, ir gauni aišku neigiamą atsakymą iš Teisėjos ... Vyr. prokuroro žmonos, kurios galimai neteisėtus veiksmus reikėtų skūsti jos vyro vadovaujamai prokuratūrai...Super nešąliškumas ir teisingumas ar ne? Ką tokiuose situacijuose daryti?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.