Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
svedas
2018-12-12 11:01
Tėvai išsiskyrę, sūnaus (5 metai) globa priskirta motinai.
Tėvas vaiką lanko į mėnesi 2-3 kartus. Apie tai praneša paskutinę minutę neatsižvelgdamas į vaiko veiklą, užimtumą, motinos planus, darbus ir kitas priežastis.
Motinai pradėjus diskusijas dėl lansktesnio perspėjimo apie vaiko lankymą pasipila keiksmai, įžeidimai. Dažniausiai naudojamasi proga tai padaryt telefonu arba susitikus akis į akį. Prie žmonių (savo tėvų, vaiko motinos tėvų, draugų ir kitų asmenų to nebūna). Ne kartą grasinta, kad vaiko nebepamatys, jis bus išveštas, atimtas ir t.t
Tėvo mama( močiutė) ir reiškia norą matytis su anūku, bet neadekvačiai elgiasi vaiko atžvilgiu trikdydama vaiko dienotvarkę, pradedant darželio nelankymu, ir baigiant tuo kad pasilieka miegot pas save.
Situacija:
Tėvas susitaria su motina kad pasiims vaiką pas save nakčiai ir prižada jog vaikas atvyks ryte į darželį. Rytas- mama skambina pasidomėt kodėl vaikas vėluoja į darželį- tėvas apipila keiksmais grasinimais ir pasako jog vaikas atvyks kada nores jis ir kaip jis nuspres kol galų gale prasitariama, jog vaiaks pas jo motina.
Klausimas - ką daryti? kokios realios galimybės įstatyt į rėmus vaiko lankymą, kad nebūtų vaiko tampymo iš vienos pusės į kitą .
Vaiko motina yra išsigandusi, bijo.
Prašau patarimo apie realias grėsmes, naudas ir visas kitas problemas šioje situacijoje.
1. dovile
2018-12-12 12:17
Geriausia, aišku, tokius klausimus spręsti taikiai, pasitvirtinti sutartimi ir sutartį teikti Teismui patvirtinti.
Nepavykus to padaryti, kenčiant nuo vaiko teises nuolat pažeidžiančio tėčio ir jo giminių, patarčiau kreiptis į Teismą, prašant nustatyti tokią bendravimo tvarką (įskaitant pranešimus apie ketinamą leisti laiką su vaiku), kuri būtų priimtiniausia Jums ir vaikui.
Jei reikia teisinės pagalbos paruošiant dokumentus, - galiu padėti. Nurodykite tik savo el.paštą.
2. svedas 1. dovile
2018-12-12 15:17
Vaikas, auga visą laiką su motina.
O tokie susitikimai vyksta visada iš tėvo ir jo tevų puses. Kokia reali grėsmė įžiebus dar didesnę ugnį, kad galima realybė jog bus siekiama persirasyt vaiką į savo ratą? Kokios sankcijos nustačius laiką ir jo nesilaikant?
Į teismą kaip suprantu duot reikėtų vaiko tėvą? o kaip tėvo tėvai?
Tokiame konflikte kokie realūs ir veikiantys argumentai būtų kaip pvz? kad svariai įrodyt teismui jog norima skirti fiksuotą laiką tėvui ir jo artimiems susitikimams su vaiku?
3. dovile
2018-12-12 15:30
Mamai negirtuokliaujant, nesmurtaujant (nesant duomenų apie tai), vaiką atskirti nuo mamos praktiškai neįmanoma.
Deja, bet reikalinga dėti nemažai pastangų sankcijų, nesilaikant teismo nustatytos tvarkos, efektyvunui pasiekti. Bet viskas įmanoma - juk tai Teismo sprendimas, kurį reikia vykdyti.
Įrodinėjime dėl konkrečių reikalavimų bendravimo tvarkai svarbiausia vaiko gerovė ir interesai, individualu kiekvienoje byloje.
4. svedas 3. dovile
2018-12-12 15:51
Paminėjot dėt sankcijas.
Kokia tvarka kokiose ribose ir kuo remiantis jas galima dėti?
Nepaskysi jog ne as tau neduosiu ne as tau nenoriu duoti.
5. dovile
2018-12-12 16:03
Jus klausiate dėl sankcijų mamai už neleidimą matytis su tėvu ar dėl sankcijų tėvui dėl bendravimo tvarkos pažeidimo?
6. dovile
2018-12-12 16:05
Vienu ar kitu atveju, pabandykite pasikonsultuoti su vaiko teisiu apsaugos tarnyba - ji tame procese dalyvauja, pakonsultuos placiau
Sveiki, tokiu atveju reikia kreiptis į teismą (jei nepavyksta susitarti taikiai) dėl bendravimo tvarkos nustatymo. Ir ją tikrai galima nustatyti pakankamai griežtą, kad nebūtų tokių dalykų, kaip dabar vyksta. Na, o tam reikia rinkti įrodymus apie dabartinę situaciją ir rengti ieškinį teismui.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.