Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > del policijos tyrejų savivalės


    


Nesvarbu 2019-01-14 23:47
ANK 623 straipsnis: "Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos"

Policijos tyrėjas neišsiuntė nutarimo. Ir nieko nepranešė apie tai, kad surašė, nors turėjo visus kontaktus bei email. Išlaukė daugiau nei 12 dienų ir įmetė į pašto dėžutę. Giminaitis paėmė laišką net nepastebėjęs, kad and voko nėra nei adreso nei pašto antspaudo ir nuskanavęs persiuntė man tik nutarimo turinį. Aš parašiau prašymą susipažinti su visa bylos medžiaga, bet tyrėjai vilkino savaitę - atseit daug darbo ir negalėjo "pasikelt" bylos. Kai pasakė kiek sumokėt už kopijas, sumokėjau iškart, bet dar kol atsiuntė medžiagą, tai gavosi, kad praleistas apskundimo terminas. Suprantu, kad daug ką pražiopsojau ir per naiviai pasitikėjau policija, bet gal turite kokių minčių kaip apskųsti tą nutarimą? Labai įtariu, kad teismas nepalaikys rimtais argumentais tuščio, neantspauduoto voko. Gal yra kažkas tokio kas būtų svarbu?

1. Nesvarbu 2019-01-15 09:03
Pamiršau paminėti, kad ant voko visgi yra komisariato antspaudas, kuriame yra komisariato pavadinimas

2. virtepa 2019-01-15 15:28
Tai skųskite nutarimą ir parašykite dalį dėl praleisto termino atnaujinimo. Dalis dėl praleisto termino atnaujinimo turėtų būti grindžiama visomis šiomis aplinkybėmis, kurias nurodėte komentare.

3. Nesvarbu 2019-03-21 19:37
Tęsiant temą, nurodžiau visa aplinkybes dėl termino atnaujinimo, tačiau Apylinkės teismas atsisakė terminą atnauinti. Apskundžiau Apygardos teismui apeliacine tvarka ir vistiek paliko galioti Apylinkės teismo nutartį. Visa esmė tame, kad policija nurodė, kad laiško išsiuntimas pas juos (kažkokioje vidinėje sistemoje) registruotas Nr. 13 ir teisėjas atseit patikėjo, kad tai yra registruotos siuntos registracijos numeris, todėl nemato ANK 620 str. 1 d. pažeidimo :)

Iš policijos raštinės gavau oficialų patvirtinimą, kad siuntos registracijos numerio jie pateikti negali, nes mano laiškas buvo išsiųstas paprastu paštu. Tačiau šį patvirtinimą gavau per vėlai.

Rašoma, kad ši Apygardos teismo nutartis yra neskundžiama. Ar taip iš tikrųjų yra? Galbūt galima prašyti AN bylos atnaujinimo dėl esminio proceso teisės pažeidimo pagal ANK 662 str.?

Galbūt išvis turiu teisę reikalauti, kad policijos nutarimas man būtų išsiųstas tinkamu būdu kaip numato ANK 620 str. 1 d.? Kur kreiptis tokiu atveju?
Ar dar koks kitas būdas prisikasti iki teisybės?

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.