Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Joana
2019-01-18 15:29
Laba diena, gal kas galit padėti? LR advokatūros įstatyme 7 straipsnyje 3 dalyje parašytas, kad "turi ne mažesnį kaip penkerių metų teisinio darbo stažą arba atliko ne trumpesnę kaip dvejų metų advokato padėjėjo praktiką. Teisiniu darbu laikomas darbas, nurodytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintame teisinių pareigybių sąraše. Teisinio darbo stažas skaičiuojamas nuo to laiko, kai asmuo įgijo teisės bakalauro arba teisės magistro, arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį universitetinį teisinį išsilavinimą) ir pradėjo dirbti teisinį darbą". Taigi jeigu aš įgijau teisės bakalaurą 2005 metais, nuo to laiko dirbau teisinį darbą juriste 8 metus, ir tik 2019 metais gausiu magistro diplomą, ar tai reikia kad iš karto galiu laikyt advokatės egzaminą? Gal kas buvos su tuo susidūręs, nes parašyta juk aiškiai, įgijo teisės bakalaurą arba teisės magistrą... Ačiū už konsultaciją
1. mimi
2019-01-18 19:53
Galima, jei dirbai advokato padėjėja reikiamą laiką. Bakalauras vis vien aukštasis teisinis išsilavinimas.
2. Joana 1. mimi
2019-01-21 10:37
O tai būtina dirbt padėjėja, kitaip negalima?
3. Mei
2019-01-21 11:02
Nebūtina, įstatyme aiškiai parašyta - advokatė padėjėjo praktika ARBA 5 m. teisinio darbo stažas.
p.s. Mimi konsultacijos ne viename atsakyme stebina mažų mažiausiai teisiniu avantiūrizmu :))
4. Joana 3. Mei
2019-01-21 12:25
Gerb. Mei, o tai kaip dėl stažo? Ar skaitosi mano įgytas stažas kol turiu bakalaurą?
Kaip nesiskaito?
Aiškiai parašyta "Teisinio darbo stažas skaičiuojamas nuo to laiko, kai asmuo įgijo teisės bakalauro arba teisės magistro, arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį universitetinį teisinį išsilavinimą) ir pradėjo dirbti teisinį darbą.".
Tai stažas skaičiuojamas esant šioms komuliatyvioms sąlygoms:
a) įgytas bent jau teisės bakalauro kvalifikacinis laipsnis;
b) pradėtas dirbti teisinis darbas.
Taigi, įgijus teisės bakalauro kvalifikacinį laipsnį IR pradėjus dirbti teisinį darbą skaičiuojasi stažas reikalingas advokato egzaminui laikyti.
Esant tenkinamai tik vienai iš nurodytų sąlygų, stažas advokato egzaminui negali būti skaičiuojamas.
Jūsų atveju, panašu, kad egzaminą laikyti galėsite, kai pateiksite advokatūrai dokumentus pagrindžiančius Jūsų teisinio darbo stažą bei įgytą bakalauro kvalifikacinį laipsnį pagrindžiantį dokumentą.
7. dovile
2019-01-21 16:29
Tai as taip ir pasakiau juk, kaip ir jus parasete:) tik trumpiau
8. Joana 6.
2019-01-21 17:06
Labai ačiū už išsamų atsakymą. O kokie dokumentai pagrindžia teisinio darbo stažą? Darbo sutartis kur nurodytos pareigos tinka?
p. Joana, ar Jūs tikrai jau esate pasirengusi laikyti advokatūros egzaminą?
10. Justas
2019-01-22 06:46
Kalba kaip supratu eina ne apie pasiruosima, o apie reikalavimus. Man asmeniskai irgi butu idomu suzinoti kokie dokumentai irodo teisinio darbo staza, jeigu ypac neturi kokiu senu darbo sutarciu. Pazyma is eksdarbdavio gauti reikia, ar sodros israsas koks rodo nuo kada iki kada dirbai ir kuo? Juk cia ateina zmones paklausti, tai pasidalinkit patirtimi, nebutina saipytis
11. P.
2019-01-22 09:49
Žiauru yra matyti, kai žmonės save vadinantys teisininkais klausinėja tokių klausimų.
12. 7. dovile
2019-01-22 11:02
Dovile, nepykite, klaidingai supratau pirmąją atsakymo dalį, suklaidino žodis "nesiskaito".
13. Agota
2019-01-24 10:22
Sveiki,
Teisinio darbo stažą įrodo oficialūs dokumentai, pvz. darbo sutartis. Žiūrima, ar darbo sutartyje buvo nustatytas aukštojo teisinio išsilavinimo reikalavimas, kokios buvo vykdomos funkcijos - teisinės ar nelabai. Dažnai Advokatūra su tokiomis ne visai aiškiomis sutartimis nukreipi į Teisinio darbo stažo pripažinimo komisiją (vyksta Teisingumo ministerijoje) ir Komisija ten nagrinėja, Jūsų klausinėja ir priima sprendimą, su kuriuo jau prašom į Advokatūrą. Šiaip tinka ir darbdavio raštai, patvirtinantys, kad dirbot teisinį darbą, jeigu darbo sutarties nėra ar ji nenurodo to.
14. As
2019-01-24 11:38
Pradėkime nuo to, kad juristas nėra įrašytas teisinio stažo pareigybių sąraše. Reikės stažą pripažinti per komisiją.
15. Stasys
2019-01-24 12:20
O kuo skiriasi juristas nuo teisininko? Pagal mane tai niekuo, ypac jeigu atstovauja savo imone teismuose
16. gg 15. Stasys
2019-01-24 15:16
Tuo, kad sąraše nėra tokios pareigybės.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.