Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Probacijos terminas


    


klausimas 2019-01-23 07:57
sveiki, esu nubaustas baudžiamuoju įsakymu pagal 269 str 1 d. - 8 mėn namų arešto nuo 22 iki 06 val. bei įpareigojimas ir toliau dirbti. bausme vykdau, kiek atvyko tikrinti tiek kartų rado, niekad nepažeidžiau bausmės sąlygų. Klausimas ar mano atveju galioja probacijos įstatymo 23 straipsnis?
gali probacija kreiptis į teismą dėl bausmės panaikinimo suėjus faktiškai 3/4 bausmės termino? t.y. po 6 mėn. faktinės bausmės nuo įsigaliojimo?

23 straipsnis. Probuojamojo priežiūros vykdymo nutraukimas prieš terminą


1. Probacijos tarnybos teikimu apylinkės teismas gali prieš terminą nutraukti vykdomą probuojamojo priežiūrą, jam faktiškai atlikus ne mažiau kaip tris ketvirtadalius, o nepilnamečiui probuojamajam – du trečdalius probacijos termino, kai jo rizika ir elgesys probacijos vykdymo metu rodo, kad probacijos tikslai gali būti pasiekti be tolesnės probuojamojo priežiūros, jeigu probuojamasis nepažeidė probacijos sąlygų, nepadarė administracinių teisės pažeidimų, nepadarė arba nėra įtariamas ar kaltinamas naujos nusikalstamos veikos padarymu.


2. Jeigu teismas nenutraukia probuojamojo priežiūros vykdymo prieš terminą, pakartotinis teikimas galimas ne anksčiau kaip po šešių mėnesių nuo teismo nutarties atsisakyti nutraukti prieš terminą probuojamojo priežiūros vykdymą priėmimo dienos.

1. M. 2019-04-14 21:53
Ne, Jums skirta bausmė yra laisvės apribojimas.
Probacijos įstatymas yra taikomas nuteistiems laisvės atėmimu, kuriems bausmės vykdymas buvo atidėtas arba kurie buvo paleisti lygtinai. Jums šitas įstatymas netaikomas.

Nors laisvės apribojimas ir probacija yra labai panašu iš nuteistojo perspektyvos (visais atvejais tenka bendrauti su Probacijos tarnybos pareigūnais, vykdyti teismo nustatytus įpareigojimus), todėl net teisininkai dažnai juos painiojo, tačiau teisiškai tai yra skirtingi dalykai ir vykdomi pagal skirtingus įstatymus.

2. S 2019-09-04 18:22
Sveiki,
Ar laisvės apribojimas turi kokį nuotraukimą prieš terminą? Bent kokį nors? Esu gavęs 2 metus atlikau 3 ketvirtadalius, bet man negalioja 23 straipsnis kaip suprantu. Tai lieka tik atbūti likusį pusmetį? :(

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.