Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
zmogus
2019-03-31 14:14
Situacija tokia, jog UAB'as įmonė (parduotuvė) tapo nemoki dėl labai mažų pardavimų, akcininko neprotingų sprendimų. Skolos sudaro apie 30 tūkst. (užsienio tiekėjams reikia grąžinti apie 10 tūkst.) Likusi didžioji dalis sumos yra už patalpų nuomą. Dabartinis parduotuvėje esantis turtas sudaro 17 tūkst. (savikaina) o sandėlyje apie 20tūkst. tačiau tik teoriškai, kadangi akcininkas be vadovo žinios pardavė sandėlio prekes, ir dabar liko nedidelė dalis prekių už maždaug 1000EUR. Gavosi taip, jog tuos žmones, kuriems nelegaliai pardavė prekes iš sandėlio, vadovas pagavo nusikaltimo vietoje. Tačiau policijos nekvietė, buvo liepta išeiti. (Viskas užfiksuota telefonu). Dabar dar klausimas ką tokiu atveju daryti - ar bandyti susitarti, kad tie žmonės išsirašytų sąskaitą faktūrą oficialiai už tai ką paėmė, ir jei nesutiks, tiesiog kreiptis į policiją ar palikti taip kaip yra ir tikėtis jog atsakomybę prisiims akcininkas, kadangi yra pasirašytas vienintelio akcininko sprendimo protokolas dėl materialinės atsakomybės sandėlyje ir parduotuvėje. Jog jis yra už viską atsakingas. (data sena, 2017m., nuo įmonės susikūrimo). Ar šis dokumentas iš viso - galiojantis? Ar galėčiau parengti dokumentą, jog būtų leista atkrauti prekes 2019 03 29d. BE APMOKĖJIMO (nes tada ir užtikau sandėlyje žmones, besinešančius mūsų parduotuvės daiktus) su akcininko žinia ir parašu? Ir kaip tuomet nurašyti sandėlyje esančius likučius...? Gal galėtumėt patarti kaip vadovas turėtų pasielgti tokioje situacijoje, kad nenukentėtų dėl akcininko kaltės? Ir pagrindiniai klausimai tokie 1. Ar įmonės vadovas privalo kreiptis į teismą dėl bankroto iškėlimo?
Ar dokumentai, pasirašyti pačio akcininko dėl jo atsakomybės už prekių likučius parduotuvėje ir sandėlyje yra teisiškai galiojantys ir atsakomybė nekristų ant vadovo?
3. Ar gali vadovas išeiti iš darbo ir palikti vadovu patį akcininką (akcininkas gyvena Ukrainoje, yra ukrainietis, nedeklaravęs savo gyvenamosios vietos Lietuvoje), taip, kaip ir atsikratant atsakomybės už tolimesnį parduotuvės likimą, prekių likučius ir skolas su akcininko (ar be akcininko) leidimu?
Sveiki, patarčiau kuo greičiau kreiptis į teismą dėl bankroto bylos įmonei iškėlimo, o įmonės likimo valiai nepatarčiau palikti. Nes iš praktikos galiu pasakyti, kad po eilės metų vadovą atsiveja atsakomybė.
Osvaldas teisingai nurodo, kad butina akcininkui (jei vadovas to nedaro) nedelsiant kreiptis i teisma del bankroto bylos iskelimo. Kita vertus, esamoje situacijoje su tiek klausimu neisiversite tik su nemokama pagalba per foruma :)
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.