Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Bausmės paskyrimas atvirosi...


    


resdomus 2019-04-22 18:49
Sveiki, kolegos, prašau pakomentuokite

Kaip žinia, teismai priimdami apkaltinamuosius nuosprendžius už neatsargius, o kartais ir nesunkius tyčinius nusikaltimus paskiria bausmę atlikti atvirosios kolonijos sąlygomis. Baudžiamojo kodekso, (toliau – BK 50) straipsnio, reglamentuojančio terminuotą laisvės atėmimą, 3 dalyje nurodyta, kad laisvės atėmimo bausmę nuteistieji atlieka atvirose kolonijose, pataisos namuose ir kalėjimuose. Bausmės atlikimo vietą parenka teismas, atsižvelgdamas į kaltininko asmenybę, padaryto nusikaltimo pobūdį ir pavojingumą.
Bausmių vykdymo kodeksas (toliau – BVK) 90 straipsnis. Atvirose kolonijose laisvės atėmimo bausmę atliekantys nuteistieji 1. Atvirose kolonijose laisvės atėmimo bausmę atlieka už neatsargius bei nesunkius tyčinius nusikaltimus nuteisti pilnamečiai asmenys, kuriems teismas nustatė bausmę atlikti atvirose kolonijose.
Taigi klausimas būtų toks, kokiais kriterijais, nuostatomis, o gal būt susiformavusia teismų praktika vadovaujantis teismas priima sprendimą paskirti bausmę atlikti atvirosios kolonijos sąlygomis?


Mano atveju, klientas nusiųstas atlikti bausmę į pataisos namus už neatsargų nusikaltimą, todėl prašo parengti skundą, kad teismas peržiūrėtų bausmės paskyrimą ir perkeltų į atvirąją koloniją.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.