Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Sugedo automobilis, pastači...


    


Lukas 2019-05-14 00:33
Sveiki,
Atsitiko toks įdomus įvykis. Važiavau automobiliu į darbą ir šis staiga užgeso vidury kelio. Bandžiau užkurti, bet nepavyko. Kažkas su kuro sistema matyt. Paprašiau pro šalį einančių žmonių pastumti iki važiuojamosios dalies krašto, kad netrukdyti eismui. Automobilis eismui netruktė, ten 4 eismo juostos, bet buvo paliktas prie ištisinės linijos. Skubėjau į darbą, bet tuo pat metu ir blogai jaučiausi palikdamas auto, todėl palikau už lango raštelį didelėm raidėm, kad automobilis sugedo, patrauksiu greitu metu, ir atsiprašau už nepatogumus. Dar palikau ir telefono numerį. Na šiaip ten akligatvis, kelias gyvenamųjų namų kiemuose. Matyt kažkam užkliuvo ir vakare grįžęs po darbo radau nuobaudą už stovėjimo taisyklių pažeidimą.
Mano klausimas ar gali skirti nuobaudą, jei automobilis sugedo ir buvo paliktas nepiktybiškai, laikinai?
Dėkui už pagalbą.

1. As 2019-05-14 09:05
Taip, nubausti gali. Automobilio nereikėtų mėtyti kur pakliuvo. Jūsų istorijoje taip pat keistai skamba, kad gyvenamųjų namų kiemuose, akligatvyje net 4 eismo juostos.

2. Automobilio statymas 2019-05-14 11:16
Tikrai bauda buvo skirta teisėtai, pati gavau neseniai baudą, tokiu pačiu pagrindu. Reikėjo iškviesti pagalbą, kuri nugabentų automobilį :)

3. Robertas 2019-05-14 19:55
Labas,

kaip ir minėjo, labai keista, kad gyvenamųjų namų kiemuose, akligatvyje net 4 eismo juostos. Gal kažko iki galo nepasakot. Niekas nesuka galvos skirdami nuobaudas ar jūs piktybiškai pastatėt, ar ne. Galima skųsti pareigūnų nutarimą ir prašyti teismo sumažinti nuobaudą ar išvis neskirti, nes aplinkybės išskirtinės. Tačiau tuo atveju bus viskas vertinama, ir jūsų pareigos, ar buvo būtinybė suspėti į darbą, ar galėjot išsikviesti pagalbą. Ar nebuvo galimybės pastatyti kitur, kur nėra ištisinės linijos ir pan. Klausimas tik ar Jums verta. Manau pačiam visko įrodinėt nepavyktų, reikėtų teisininko. Administracinių nusižengimų bylose niekas advokato paslaugų neapmoka, tik pats. Tai tikrai pagalvokit ar verta, nes ir laimėjimo atveju liktumėte minuse. :)

4. Lukas 2019-05-15 00:07
Na nuvažiuokit į Linkmenų gatvę, ten kur GOTAS įrankių nuoma ir pamatysit, kiek ten tų juostų. Ir automobilių ten pilna pristatyta, bet nubaustas buvau tik aš. Toks jausmas, kad kažkam užkliuvo ir iškvietė viešosios tvarkos skyriaus pareigūnus. Spėju, nereikėjo palikinėti raštelio apie tai, kad automobilis sugedo ir nebutų niekam užkliuvę. Šiandien dar už mano automobilio pristatyta kitų automobilių ir nei vienas is jų nenubaustas. Plius tik dalis mano automobilio stovi šalia ištisinės juostos, kita dalis stovi šalia brukšniuotos linijos, kur statyti galima. Parašiau į Vilniaus miesto savivaldybę apie įvykio aplinkybes. Galiu pateikti remonto darbų išvadas iš autoserviso. Kai dėl objektyvių priežasčių daromas pažeidimas, turėtu atsižvelgti mano nuomone. Kažkaip esu nusivylęs. Pamatai sugedusį automobilį sustojusį vidury kelio ir skiri baudą. Kažkoks neobjektyvus aplinkybių vertinimas ir dvigubi standartai.

5. I.R. 2019-05-16 09:06
Baudą skirti gali, kadangi Jūs nesilaikėte Kelių eismo taisyklių 151 punkto - "Priverstinai sustojęs ten, kur sustoti (stovėti) draudžiama, transporto priemonės vairuotojas privalo įjungti avarinę šviesos signalizaciją, jeigu tokia įrengta, ir (ar) pastatyti avarinio sustojimo ženklą, kaip nurodyta Taisyklių 92 punkte, ir kuo skubiau pašalinti transporto priemonę nuo kelio. Jeigu norima sustoti neapšviestame kelio ruože tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui ir avarinės šviesos signalizacijos nėra arba ji sugedusi, transporto priemonė turi būti pastatyta už kelio ribų. Jeigu to negalima padaryti, vietą būtina pažymėti taip, kaip nurodyta Taisyklių 92 punkte."

6. Lukas 2019-05-20 14:34
Įdomu, kad KET 151 nieko nesako apie tai, kad vairuotojas visą laiką turi būti prie transporto priemonės. Lygiai taip kaip ir neapibrėžta kas yra kuo skubiau. Transporto priemonė ir buvo patraukta kuo skubiau. Jį buvo pažymėta kaip sugedusi. Tarkim avarinio sustojimo ženklą kažkas pavogė, kol ieškojau priemonių automobiliui patraukti.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.