Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Autoivykis be kaltininko


    


autostripe 2019-06-18 18:49
Sveiki,
Taip nutiko, kad papuoliau i autoivyki, is priesingos eismo juostos islindes auto trenkesi i mano automobili pries tai kliudydamas dar viena transporto priemone. I priesinga eismo juosta islekes vairuotojas aiskino, kad jam sutrukde kitas automobilis ir jis del to pasuko vaira ir sukele avarija. Policijoje rasant pasiaiskinima pripazino kalte, bet norejo policijos pagalbos ieskant neva ivyki sukelusi mistini automobili. Gavus policijos tyrima jo kalte dingo, mistinio auto sukelusio avarija taip pat nerado, likau nukentejusysis, bet kaltininkas nenustatytas. Ivykyje buvo suzalota sveikata, ismokos is draudimo aisku negavau. Kur ir kaip toliau spresti sita "korupcija" dvelkianti ivyki?

1. mhm 2019-06-26 12:34
Laba diena,

manu pirmas žingsnis susirasti gerą advokatą - konsultacijai.

2. atsakymas 2019-06-27 15:58
Eismo įvykio metu Jūs patyrėte žalą, kurią privalo atlyginti už žalą atsakingas asmuo. Šiuo atveju Jūs galite bandyti reikalauti žalos atlyginimo ikiteismine tvarka (pareiškiant pretenziją) arba teisme pateikti ieškinį dėl žalos atlyginimo. Pareiškus ieškinį teisme Jūs turėsite įrodyti kaltininko neteisėtus veiksmus (KET pažeidimas, išvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą); priežastinį ryšį tarp neteisėtų veiksmų ir Jums padarytos žalos (jeigu nebūtų KET pažeidimo, Jums nebūtų padaryta žala); žalą (pateikti įrodymus apie tai, kiek kainuos ar kainavo Jūsų transporto priemonės remontas). Šiuo atveju Jums nereikia įrodinėti to vairuotojo kaltės, nes jis kaip padidinto pavojaus šaltinio valdytojas atsako be kaltės (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.270 str. 1 d.).
Nepaisant to, kad Jūs praleidote Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo 12 str. 1 d. 5 p. numatytą 3 darbo dienų terminą raštu pranešti draudimo bendrovei apie eismo įvykį, patartina kreiptis į to vairuotojo draudimo bendrovę (turėjo būti nurodoma policijos medžiagoje) ir užregistruoti įvykį.
Pažymėtina, kad policijos surinkti duomenys (įskaitant ir pirminį to vairuotojo kaltės pripažinimą) bus tiesioginiais ir labai svarbiais įrodymais, pagrindžiančiais Jūsų argumentus.

3. autostripe 2019-07-12 13:52
Draudimo bendrovei buvo pranesta apie ivyki, jie paskaiciavo zala, bet policijai neradus kaltininko draudimas ismokos nemoka.
Dekui uz informacija, bandysiu rasti tiesa :)

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.