Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Administracinė teisė > Greičio viršijimas


    


Jonas 2019-07-16 11:05
Sveiki visi!
Užfiksuotas greičio viršijimas stacionariu greičio matuokliu nuvažiuojančio automobilio (nufotografuotas automobilio galas, vairavusio asmens nesimato). Įvykis įvyko daugiau nei prieš metus, kas tądien vairavo neprisimenu (automobiliu naudojasi keli asmenys). Šiai dienai surašytas administracinis nurodymas susimokėti puse minimumo. Kaip vertinate nutarimo apskundimo perspektyvas? Ar nutraukinėja teismai panašias bylas? Argumentacija - automobilio savininkas neprisimena kas tą dieną vairavo, o nuotraukoje vairavusio asmens nesimato.

Visiems geros dienos!

1. perfect 2019-07-16 11:27
Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Jeigu automobilis registruotas jūsų vardu ir neturite (nežinote) kam paskirta bauda turi būti perrašyta, tai atsako automobilio savininkas, šiuo atveju jūs.

2. Jonas 2019-07-16 11:35
Perfect, dėkui už atsakymą, bet kur čia taip nustatyta?

3. Inga 2019-07-16 12:03
Teismų praktikoje. Atsako savininkas, jeigu neįrodo, kad automobiliu tuo metu naudojosi kitas asmuo. Dažniausiai įrodinėtini 2 variantai- 1 - kažkam teisėtai perduotas automobilis (nuoma, panauda ir pan.) ir tai įrodyti reikėtų dokumentais (sutartimis), o ne žodžiais, 2 - neteisėtas naudojimas - automobilis buvo pavogtas ar pan., bet turėjo būti imtasi veiksmų - pranešta policijai apie vagystę ir t.t.

4. Mei 2019-07-17 11:18
Tiesa, visuomet atsako savininkas, jei negali įrodyti, kad vairavo ne jis. Priešingu atveju visos bylos baigtųsi "nežinau, kas mano mašiną vairuoja".

5. M. 2019-07-24 19:47
Čia apskritai yra pavojinga gynyba.
Pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (SEAKĮ) 20 str. 2 dalį ir su tuo susijusią teismų praktiką, automobilio savininkas / valdytojas privalo žinoti, kas konkrečiu metu naudojosi jo automobiliu, priešingu atveju, jeigu savininkas / valdytojas policijai paprašius negali tokios informacijos pateikti, baudžiama pagal ANK 431 str.

Jeigu norite išsiginti, nurodykite konkretų žmogų, kuris vairavo. Jeigu ten pvz. yra šeimos automobilis ir kažkuris kitas šeimos narys yra kaltas / labiau nori prisiimti baudą, tada kodėl gi ne, atsisakykite vykdyti nurodymą, nurodykite tą kitą žmogų arba tegu jis pats kreipiasi į policiją, ir bauda teks jam.

Jeigu čia yra tarkim koks darbinis automobilis, kuriuo naudojasi visas būrys statybininkų, ir Jūs pasakote "nežinau, kas tą dieną vairavo", tada arba policija / teismas Jumis nepatikės ir būsite nubaustas už greičio viršijimą, arba patikės ir būsite nubaustas pagal ANK 431 str. už netinkamą SEAKĮ reikalavimų vykdymą (minimali bauda - 150 Eur).

6. osra 2019-07-26 17:05
įstatymai nereikalauja neįmanomo. Negalima reikalauti prisiminti, kas vairavo prieš metus.

7. to osra 2019-07-29 15:45
Natūralu. Todėl automobilio savininkas ir atsako.

8. mirtisee 2020-04-06 16:20
tai susimokėkite ir viskas. jei niekas neprisipažins kuris vairavo iš kaip jūs sakėte kad nepamenat kuris tą dieną vairavo, tada daugiau automobilio neduokite, arba veskite apskaitos žurnalą, kad kiekvienas atsižymėtų kas naudojosi tą dieną automobiliu, čia ateičiai tada tikrai žinosite kas vairavo auto :)

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.