Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Briedis
2019-08-12 16:14
Sveiki,
Jaučiu, jog šeimoje gręsia skyrybos. Auginame 4 metų vaiką. Turėjome vieną butą su paskola, tačiau žmona užsimanė didesnio - laimingo atsitiktinumo dėka, su banko paskola metų pradžioje įsigijome ir antrąjį. Iš karto po to ėmė šlyti santykiai, o nuo vasaros gyvename atskirai: aš senajame mažesniajame, žmona su dukra - naujajame didesniajame. Dar yra ir lizinginis automobilis (prašau nekomentuoti apie mūsų finansinį raštingumą - šiais laikais NT nuoma atperka bet kokio dydžio paskolas, bent toks buvo pradinis užmanymas :) ). Numanau, kad žmona norėtų likti su vaiku didesniajame, tačiau jos pajamų gali nepakakti įrodyti bankui jos mokumą (tiek paskolos, tik butai dydžiu skiriasi beveik dvigubai). Be to, jos naudojasi ir automobiliu - lizingas dar porą metų. Kaip skyrybų atveju būtų dalinamas turtas? Kaip reaguotų bankai - ar tiesa, kad turėčiau "užsimerkęs" mokėti paskolos dalį už butą, kuriame net negyvenu ir niekam nesiskųsti? :)
Iš anksto ačiū už atsakymą!
1. ..
2019-08-13 09:18
Jei paskolas/lizingą ėmėte kartu su žmona, tai nepaisant to, kuriam iš sutuoktinių skyrybų atveju atiteks turtas, jie abu liks toliau atsakingi (greičiausiai solidariai) prieš banką. Tai reiškia, kad jei žmona sugalvos nebemokėti už savo butą, bankas reikalaus mokėti iš Jūsų. Ateityje savo sumokėtas sumas galėsite išsireikalauti iš buvusios žmonos teisme.
2. Briedis
2019-08-13 10:22
Ačiū už atsakymą. To ir bijojau. Tik pasitikslinu: net jeigu ir patys skyrybų sutartyje sutartume, jog kiekvienas mokame už savo turtą, kreditoriai tokio punkto gali ir nepatvirtinti, teisingai?
3. R
2019-08-13 10:31
Net jeigu ir sutartyje susitartumėte, kad kiekvienas moka kreditus už savo būstą, prievolės solidarumo prieš kreditorius pakeisti negalite. Kaip jau ir minėta pirmame atsakyme, tokiu atveju galėtumėte kreiptis į teismą dėl sumokėtų sumų priteisimo iš buvusios žmonos.
4. Mei
2019-08-13 14:35
Beveik garatuoju, kad kreditoriai skolininkų pakeitimui nepritars, nes tai nėra jiems naudinga.
Kad ir kaip būtų nesmagu emociškai, geriausiais variantas tokiu atveju yra parduoti butus, atiduoti skolas, pasidalinti likusią sumą ir pradėti gyvenimą iš naujo.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.