Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Nuoma iš sugyventinės


    


Sasa 2019-08-13 10:59
Su draugu pirkome butą, kadangi buvome nevedę, paskola buto pirkimui buvo sudaryta jo vardu. Pirkimui prisidėjome abu lygiomis dalimis. Gyvenant kartu, gimė dukra. Nepraėjus nei metams nuo vaiko gimimo, išsiskyrėme. Draugas išsikraustė ir išsiregistravo. Likome bute gyventi aš su dukra (registruotos). Komunalinius mokesčius moku aš, o paskolą moka draugas, kadangi turtas nepadalintas. Šiuo metu buvęs draugas reikalauja mokėti buto nuomą, lygią paskolos mėnesinei įmokai (apie 200 Eur), kas yra nelogiška, nes gyvename miestelyje, kuriame nėra tokių kainų.
Klausimas - ar gali jis reikalauti mokėti nuomą? (butas nepadalintas, nei viena pusė nesikreipė į teismą, gyvena bendras vaikas)?

1. R 2019-08-13 11:02
Teisiškai jis yra buto savininkas, todėl turi teisę reikalauti mokėti nuomą.

2. Sasa 2019-08-13 11:08
Neatsižvelgiant į tai, kad jame gyvena jo dukra? Tuomet reikia kreiptis dėl turto dalies vaikui?

3. R 2019-08-13 11:22
Neatsižvelgiant į tai. Šiuo atveju galite kreiptis į teismą dėl uzufrukto nustatymo (teisės naudotis butu) iki vaiko pilnametystės. Tuo pačiu tada reiktų kreiptis dėl dukros gyvenamosios vietos nustatymo su Jumis.
Dukrai turto dalies teismas nepaskirs, nebent prašysite priteisti išlaikymą turtu. Taipogi dar galite kreiptis prašydama dalį buto priteisti Jums natūra arba prašyti iš buvusio sugyventinio priteisti kompensaciją už jūsų į turtą investuotas asmenines pinigines lėšas/darbą, tačiau šiuo atveju turėsite įrodyti, jog vykdėtė jungtinę veiklą.

4. A 2019-08-13 14:45
ar turite dokumentinį įrodymą, kad prisidėjote pirkdama butą?

5. B 2019-08-13 14:46
Ar draugas pripažįsta vaiką savu?

6. Sasa 2019-08-14 08:43
Ne vienerius metus kartu dirbome ir užsienyje, ir Lietuvoje. Bendrai dėjome pinigus visur. Dokumentiškai - neturiu.
Nes visad kol gerai šeimoje, niekas apie tai nepagalvoja. Taip, dukrai suteikta tėvo pavardė ir priteisti alimentai iš jo.

7. Sasa 2019-08-14 08:56
Ir dar klausimas, ar buvęs sugyventinis gali sumažinti alimentų sumą tariamos nuomos kaina? Jokios sutarties mes neesame pasirašę. Esame tik sutarę, kad gyvensiu bute su mūsų bendru vaiku tol, kol jis grąžins man investuotas pinigines lėšas į buto pirkimą.

8. to Saša 2019-08-14 09:52
Visus susitarimus suforminkite raštu - kiek jūs investavote į butą, per kiek laiko ir kokiomis dalimis sugyventinis jums šią sumą atiduos, kad jūs tą laikotarpį gyvensite bute ir t.t. Šioje situacijoje jūs, deja, nepasirūpinote savimni anksčiau ir liekate "ant ledo", tad tikrai pravartu turėti rašytinį įrodymą, kad sugyventinis pripažįsta jūsų indėlį į jo nuosavybę.

9. Mei 2019-08-14 09:57
Dėl alimentų sumažinimo nuomos kaina - tai visų pirma turite turėti sutartį dėl nustatytos nuomos kainos (kuri derinama jūsų abiejų sutarimu). Jeigu jo siūloma kaina netinka ir nesutariate - turite variantą, deja, išsikraustyti iš buto ir nuomotis kitą.
Turint nustatytą nuomos kainą, galite tartis dėl įskaitymo (t.y. kad jums išmokami alimentai mažinami nuomos suma), siūlyčiau vėlgi fiksuoti susitarimą raštu. Nors tai nebūtų jums palanku - dabar galite teisėtai reikalauti mokėti visą alimentų sumą; savo ruožtu sugyventinis gali teisėtai reikalauti Jūsų išsikraustyti iš buto ar mokėti nuomos mokestį. Jei nenorite veltis į teisminius ginčus, siūlyčiau perlipti nuoskaudas, sutarti gražiuoju ir suforminti viską raštu. Galėtų padėti mediatorius abiems pusėms palankaus sutarimo klausimu.
Savavališkai mažinti alimentų sugyventinis negali.

10. Sasa 2019-08-14 10:22
O sakykit ar gali jis reikalauti rinkti čekiukus, kur išleidžiami vaiko alimentai? Ar jau linkstame prie jo absordiškumo ir be advokato ir teismo neišspręsime šio ginčo?

11. Mei 2019-08-14 14:29
Saša, klausimas dėl čekių jau kitoj jūsų temoj aptariamas, nesikartokim. Bet panašu, kad viskas linksta į teisminio ginčo pusę, tad patariu advokatą surasti kuo greičiau - kad patartų, kaip jums geriau pasiruošti bylai.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.