Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
Mingailė
2019-08-27 15:40
Laba diena. Esame susituokę su vyru, tačiau planuoju skirtis. Turime nepilnametį vaiką. Pagal dabar vyraujančią tvarką, vaikas lieka gyvent su mama. Vaiko pinigus, 50 eur, gaunu aš į savo sąskaitą. Klausimas: ar vaiko pinigai yra įvertinami nustatant alimentus? Ar nebus taip, kad teismas priteis vyrui mokėti po 200 eur kas mmėnesį, o vėliau padidėjau vaiko pinigams (pvz. iki 100 eur), tie alimentai sumažėtų??
1. Vaida
2019-08-27 16:20
Tikrai ne. Alimentus teismas priteisia iš vyro, arba jūs patys susitariate dėl jų dydžio, bet atsižvelgiama į vyro atlyginimą. O vaiko pinigus moka valstybė, nepriklausomai nuo pajamų. LAT priteisiamas dydis būdavo visada apie pusė minimalios algos.
2. Vaidas
2019-08-28 09:59
Neusprantu, kas per praktika vaiką priteisti motinai. Kas čia per diskriminacija. Ar išvis būna dar atvejų, kai vaiką priteisia tėvui, nors vaikui jau 8 metai?
3. Vaida 2. Vaidas
2019-08-28 11:12
Tai nėra praktika, paprastai šeimoje motinos labiau rūpinasi vaikais negu tėvai, todėl taip ir vyrauja tendencijos. Jeigu jūs galite pateikti įrodymus, kad vaiku galite pasirūpinti geriau, arba turite geresnes sąlygas, teismas į tai atsižvelgia. Jeigu vaikui 8 metai tai galima išsireikalauti kad pats vaikas pareikštų nuomone su kuriuo iš tėvų nori gyventi
Sveiki, iš tiesų tai kiekvienoje byloje, jei tik atstovauju vyrą, akcentuoju tai, kad vaiko pinigai turi būti įskaitomi į jo išlaidas. Nes jeigu vaiko mama pateikia įrodymus, kad, pvz., vaiko išlaidos siekia 400 eurų, tuomet 50 eurų padengia valstybė, o 350 eurų dalinasi tėvai.
5. Pamastymui
2019-08-29 00:21
Jei santuoką norėsite nutraukti bendru sutarimu, tokiu atveju išlaikymo dydį turėsite nustatyti tarpusavio sutarimu ir kokią sumą sutarsite, tokią teismas patvirtins (nebent suma neprotingai maža vaiko poreikių ir tėvų fin. padėties atžvilgiu). Jei sutuoktinis nesutiks skirtis ir santuoką nutraukinėsite dėl kaltės ir vaiko gyv. vietą prašysite nustatyti su jumis, išlaikymo dydį turėsite pagrįsti, nurodyti vaiko poreikius, patiriamas išlaidas, savo ir vyro pajamas, o jūsų vyras iš kurio sieksite išlaikymo gali teigti, jog dalis išlaikymo - 50 Eur jau teikiama valstybės. Tačiau į tai nebūtinai atsižvelgs teismas. Bet kuriuo atveju, pasikeitus išlaikymo poreikiams, turtinei padėčiai jūs ar vyras galėsite kreiptis pakartotinai į teismą dėl išlaikymo dydžio pakeitimo. Alimentai be jūsų (tėvų) valios - kreipimosi į teismą, patys nesumažės. Teismas sprendimu nustatys, tik teismo sprendimu ir galima bus pakeisti alimentų dydį.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.