Kas savaitę gausite koncentruotą svarbiausių pokyčių teisėje ir teismų praktikoje apžvalgą, parengtą teisės ekspertų. Atsisakyti galėsite bet kada. Susipažinkite su Infolex privatumo politika.
El. paštas
Prenumeruoti
Dėkojame. Jūsų registracija išsaugota.
Nemokamas naujienlaiškis siunčiamas pirmadieniais. Kadangi prenumeratorių yra daug, jeigu naudojatės Gmail paštu, patikrinkite katalogą Šlamštas (Spam) ir paspauskite Pranešti, kad tai ne šlamštas. Taip įtrauksite Infolex į patikimų siuntėjų sąrašą ir nepraleisite savaitinių teisės apžvalgų.
Ar tikrai norite pažymėti šį komentarą kaip netinkamą?
Pažymėkite patikrinimo varnelę:
darbas
2019-09-19 18:08
Labas,
parasytas prasymas atleisti is darbo savo noru. Darbuotojas paskutine darbo diena nepasirodo darbe, ant atleidimo nepasiraso ir nebepasirasys. Yra tik pirminis prasymas atleisti is darbo. Ar atleidimas vistiek tadien privalo ivykti?
Taip pat kitas klausimas, gal kas zinosit. Ar darbuotojo pareiskimas ji atleisti is darbo turi buti pasirasytas parasu, t.y. ar galima priimti tiesiog el.laiska is pvz. tarnybinio el.pasto?
1. Geras
2019-09-23 11:58
1 klausimas.
DK 55 str. 3 d. Darbuotojo pareiškimas pabaigia darbo sutartį pasibaigus įspėjimo terminui, išskyrus šio straipsnio 2 dalyje nustatytą atvejį, ir darbdavys ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną privalo įforminti darbo sutarties pasibaigimą.
Tai reiškia, vaikytis darbuotojo ir prašyti pasirašyti įsakyme dėl atleidimo ar įraše darbo sutartyje. Taip pat tai reiškia, kad darbdavys gali nesutikti nutraukti darbo sutartį 55 str. pagrindais, anksčiau, nei sueis 20 kalendorinių dienų nuo įspėjimo, tačiau ar verta laikyti tas dienas nemotyvuotą darbuotoją ir veltis į ginčus - jau kitas klausimas.
2 klausimas.
DK 25 str. 2. d. Darbo sutarties šalies kitai darbo sutarties šaliai šio kodekso, kitų darbo teisės normų ar sutarčių nustatytais atvejais perduodami dokumentai (pranešimai, prašymai, sutikimai, prieštaravimai ir kita) ir kita informacija turi būti pateikiami raštu. Dokumentų ir informacijos tinkamu pateikimu raštu laikomi tie atvejai, kada duomenys perduodami įprastai naudojamomis informacinių technologijų priemonėmis (elektroniniu paštu, mobiliaisiais įrenginiais ir kita) su sąlyga, kad įmanoma nustatyti informacijos turinį, jos pateikėją, pateikimo faktą ir laiką, taip pat sudarytos protingos galimybės ją išsaugoti. Jeigu darbo sutarties šalis nurodo pagrįstas abejones dėl šių abiejų sąlygų buvimo, įrodyti, kad jos buvo sudarytos, privalo darbdavys.
Taigi jei įmonėje įprastai bendravimui naudojamas el. paštas, juolab, jei tai aprašyta darbo tvarkos taisyklėse, informacinių technologijų naudojimo tvarkoje ar kituose vidiniuose įmonės teisės aktuose, ir jei galima aiškiai nustatyti, kas ir kada išsiuntė laišką - nematau trukdžių priimti tokį pareiškimą. Tik reikia turėti galvoje, kad jei darbuotojas apsigalvos ir pradės įrodinėti, kad "nieko jis nesiuntė", darbdavys turės įrodyti, kada, kaip ir iš kur gavo tą žinutę (t. y. pasistenkite neatšaukiamai išsaugoti laiško turinį ir kitus duomenis).
2. Geras
2019-09-23 12:01
Taisau klaidą - # Tai reiškia, kad šiuo atveju nereikia vaikytis darbuotojo ir prašyti pasirašyti įsakyme dėl atleidimo ar įraše darbo sutartyje.
Kažkodėl turėjau du kartus rašyti atsakymą, nes pirmą kartą Infolex tiesiog jo nepatalpino.
Jūsų komentaras/atsakymas
DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį ir svetainės funkcionalumą, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Prašome pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.