Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > ANK byla, pareiškėja neprip...


    


Beata 2019-09-26 17:28
Norėčiau patarimo kuo vadovaujantis ir kam skųstis jei policija pagal mano pareiškimą dėl administracinio nusižengimo priėmusi nutarimą nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną man neišduoda šio nutarimo, neleidžia susipažinti su byla motyvuodama, kad nesu pripažinta nukentėjusiąją ( raštu policijos prašau mane pripažinti nukentėjusiąja) , o neva nutarimo nuorašą gauti gali tik nukentėjusioji ( ANK 620 str. 1 d.) ir jį skųsti gali tik nukentėjusioji ( ANK 579 str. 1 d. 9 p.). Kokiais teisės aktais vadovaujantis galima skųstis, kad neesu pripažįstama nukentėjusiąja ANK bylos teisenoje?

1. osra 2019-09-30 10:58
ANK yra spraga, nes nesureguliuota, todėl painiava.
Pranešėjai būna dviejų rūšių:
nesusijęs praeivis,
pranešęs apie nusižengimą savo atžvilgiu.
Jei dėl pirmojo galima diskutuoti, tai antrasis tikrai turi teisę skųsti nutarimą nutraukti teiseną, net ir nepripažintas nukentėjusiuoju .
Šioje situacijoje skųsti nepripažinimą nukentėjusiuoju nebeverta. Tiesiog paduoti skundą apylinkės teismui dėl nutraukimo (per policiją). Kai policija pateiks teismui bylos medžiagą, susipažinti su ja teisme ir papildyti skundą arba argumentuoti teismo posėdyje žodžiu.
Jei policija neperduos skundo su medžiaga teismui (nepripažindama teisės skųsti), paduoti skundą teismui tiesiogiai.
Mano atveju, neįsigilinęs teismas grąžino institucijai-savivaldybei, kuri vėl neperdavė teismui. Tuomet nunešiau skundą į teismo adm. nusižengimų bylų skyrių ir paaiškinau situaciją. Ta byla ne tik įvyko, bet ir laimėjau.

2. Beata 2019-09-30 19:41
Labai dėkoju OSRA už protingą išaiškinimą.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.