Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > labai painti savyginos situ...


    


Greycat 2019-10-22 17:09
Sveiki, turiu tokia gan sudėtingą situaciją kurioje manau buvau teisus, bet gal yra kokie kiti niunansai. Einant gatve naktį, pastebėjau žmogų kuris šlapinasi ant vitrinų. Priėjęs aš jam kepštėlėjau per galvą delnu ir leptėlėjau kaip apgailėtina. Pasirodo žmogus buvo su ramentais (invalidas) gal galę jis mane nusivijo su tais ramentais, jau nuėjus man ramiai kokia 50 metrų. Pradėjo rėkt angliškai regis ant manęs, ir mojuot tais ramentais kaip pasiutęs. Aš jį nupurškiau peperinėm dujom. Vaizdas aišku nekoks, bet nenorėjau prasileist veidan iš to ramento, nes prasileidau į ranką neblogai, užsidengdamas prieš tai. Na nuėjau toliau, bet netoli, prie manęs pribėga nemažai jaunuolių, sako kodėl tu nupurškei invalidą. Sakau, leiskite paaiškinti situaciją, ir vienas pacanas, visai neklausydamas, kuris buvo su mergina, man gerokai suckerpunchino du kartus (sulaužė skruostikaulį dvejose vietose), aš jau žinojau, kas būtų jeigu tęsčiau savo peperinių dujų savigyna, turbūt būtų nukentėję ir stovėje šalia nekalti žmonės ir to čiuvako mergina, nes jinai irgi agresyvoka ėjo akis draskyti. Na viskas dar blogiau ir būtų buvęs totalus chaosas. Tai va, peršvietė naktį mane (lūžio rentgenas nerodė), bet gavau siuntimą į polikliniką. Nusivežę mane poto į komisariatą, policininkai malonūs ir supratingi, bet pats lūžis konstatuotas po fakto, kitų daktarų, tik po poros dienų ir bus operacija greitai. O aš pareiškimo nerašiau ant pacano ir ant manęs taip supratau nerašė, tik paaiškinimas situacijos, kad kaltų neieškau ir mane gan greitai paleido. Plius aš turėjau girtumą 1,9 promilės. Bet situaciją man asmeniškai keičia, kad man konstatuotas lūžis ir aš atkritęs kokiam mėnesiui, nes ieškau šiuo metu darbo ir turėčiau darbo pokalbiuose dalyvaut ir kitose veikluose. Tai va, klausimas ar verta man dar rašyti pareiškimą dėl žalos atlyginimo ir žaisti kas teisus (manau kad aš gan teisus šiuo atveju) ar traukinys jau nuvažiavo. Dėkui už supratimą. Laukiu racionaliu patarimu.

1. Julija 2019-10-23 08:11
Nėra ko trukdyti kitiems atlikti gamtinių reikalų, nebūtų šitos rašliavos dabar. Kaune vieną tokį drausmintoją neseniai mirtinai nudūrė, kad ir kaip apmaudu būtų, geriau nesikišti. Bet šiaip kaip įsivaizduoju tai kad pasakei, kad kaltų neieškai, tai nebėra pagrindo kažką rašyt dabar ir ieškoti teisybės, nes nėra jokio įrodymo kad būtent tada padaryta žala, net jeigu ir rentgenas nieko neparodė. Tas "kaltininkas" lengvai galėtų įrodinėti kad tamstai žala atsirado vėliau.

2. Leon 2019-10-23 08:39
Sveikatos sutrikdymo masto ekspertizė gali padėti atsakyti į klausimą, ar sužalojimai galėjo atsirasti nukentėjusiojo nurodytu laiku ir būdu. Reikėtų rasti liudytojus, mačiusius incidentą. Tačiau pajudinus visą reikalą, galėtų kilti ir tamstos atsakomybės klausimas - vietoje to, kad kviestumėte policiją, jūs apstumdėte neįgalų žmogų ir dar panaudojote prieš jį dujas. Logiškai mąstant, jums kyla atsakomybė už fizinio skausmo sukėlimą, o jus sužalojusiam žmogui - už nesunkų sveikatos sutrikdymą. Jo veiksmai greičiausiai nebus traktuojami kaip būtinoji kito asmens gintis, nes atlikti ne pavojingo kėsinimosi metu, o jam pasibaigus, taigi, tai labiau kerštas ar užpuolimas iš chuliganiškų paskatų, galimas savavaldžiavimas. Jei nebijote galbūt ir pats atsakyti pagal įstatymą už savo veiksmus, galite rašyti pareiškimą, o policijos apklausos metu suminėti tas pačias aplinkybes ir mėginti prisiteisti neturtinės žalos atlyginimą iš kaltininko, jei tik pavyks jį rasti. Taip pat Jums ne pro šalį būtų protingas advokatas, kurio paslaugos gali kainuoti ir kelis tūkstančius.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.