Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Darbas prokuratūroje


    


klausimėlis 2019-10-27 19:57
Sveiki,
domiuosi galimybe tapti prokuroru. Įdomu, ar išlaikius prokuroro egzaminą automatiškai tampi prokuroru? Ar yra formuojama kokia nors eilė iš jau išlaikiusių šį egzaminą? Taip pat aktualu, ar prokuroru patapti lengviau prieš tai padirbėjus prokuroro padėjėju, ar dirbant kitose ikiteisminio tyrimo įstaigose, pvz. tyrėju? Dar, gal kas galėtų papasakoti apie prokuroro padėjėjo darbo specifiką?

1. alvra 2019-10-29 09:49
Išlaikius egzaminą, kuris dabar tikrai nėra lengvas, automatiškai prokuroru netampama, išlaikai egzą, patenki į sąrašą ir po to pretenduoji, esant laisvoms vietoms, bet iš esmės, kiek aš suprantu, tai yra tam tikra "eilė", ypač norint patekti į didesnius miestus (visokių atvejų yra, pvz: Vilniuje viena moteris, išlaikiusi egzaminą, dar gal 8 metus buvo prok. padėjėja (bet galiu ir klysti)). Į klausimą, ar prokuroru lengviau tapti pieš tai padirbėjus padėjėju - tai aišku lengviau, nes tu, būdamas padėjėju, dirbi praktiškai tą patį darbą, ką ir prokuroras, išskyrus pvz ėjimą į teismą ir pan., todėl ir susipažinimas su visa darbo specifika ir kitais reikalavimais yra daug didesnis. O dėl padėjėjo darbo specifikos - tai praktiškai visą laiką praleisi rengdamas procesinius dokumentus ar kažkokius mažiau "įdomius" popierius, kuriuos pats prokuroras tingi rengti. Iš esmės, pakliuvus į mažų miestų, miestelių prokuratūrą, tai darbas bus monotoniškas, iš esmės bus tas pats per tą patį, bet gal su retomis išimtimis.

2. klausimėlis 2019-10-31 22:35
Gal kas žinote, išlaikius prokuroro egzaminą, kiek reikia laukti Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje kol tapsi prokuroru? 8 metai atrodo labai ilgai.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.