Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Baudžiamoji teisė > Nesuprantamas teismas


    


zilvinasjak 2019-12-16 18:07
Sveiki. Pas mane labai įdomi situacija. 2017 metais gavau įtarimą, kad reketavau, sumušiau vaikus 14 metų. Tikrai be melo pasakau, aš to niekada nesu daręs, tie asmenys tyčia sugalvojo ant manęs padaryt tokią nesamonę, nes turėjau rimtų nesutarimų su jais. Esmė tokia bylos medžiagoj yra apklausti 6 svetimi liudininkai, kurie stovi mano pusėje, vaizdo medžiagos, kur tą dieną buvau įrodo, kad aš to nusikaltimo padaryt negalėjau, automobilio ekspertizė, DNR tyrimai taip pat mano pusėje. Už "nukentėjusiuosius" liudina tik jie patys ir jų tėvai. Klausimas būtų toks: ar jau man reikėtų sunerimti, kad galiu būti nuteistas neteisingai?, nes logiškai mąstant man kyla klausimas kaip tokia "lempinė" byla teismą pasiekė. Pridursiu tą, kad kai buvo įteiktas įtarimas, policija iš karto mane gaszino, kad dabar mane pasodins, kad teismas jau taip ar taip bus. Vienas iš nukentėjusiųjų man rašinėjo, kad tu liksi kaltas pamatysi ir t.t. Ar gali būt, kad čia viskas policijos irprokurorų suderinta??

1. Alda 2019-12-16 23:09
Mielasis, esmė – ne tai, kad ginatės, bet tai, ką galite įrodyti. Aišku, jei įrodymų visuma jūsų pusėje, yra vilčių... bet skaudžioje praktikoje yra ir kitaip. Jau tai, kad ikiteisminio tyrimo stadijoje byla buvo nenutraukta, bet keliauja į teismą, savaime įrodo, kad lig šiol tau save pateisinti nepavyko... Prašykit advokato procese, kuris yra nemokamas, reikia aktyviai gintis. O dėl policijos ir prokurorų kapstytis, tai ieškoti sliekų ant asfalto, iškart sakau. Ginkit save, nesiblaškykit...

2. A-n-d-r-i-u-s 2019-12-17 20:15
Na, visų pirma. Lietuvoje galioja nekaltumo prezumpcija. Asmuo laikomas nekaltu tol, kol teismas įsiteisėjusiu nuosprendžiu nenustato kitaip. Ir visiškai nesvarbu, kad asmuo prisipažįsta padaręs nusikaltimą. Nekaltumo prezumpcija galioja jau nuo sulaikymo veiksmų pradžios, viso ikiteisminio tyrimo metu, nagrinėjant bylą teisme, kol neįsiteisėja apkaltinamasis nuosprendis.
Antra. Tačiau tai manyčiau visiškai nereiškia, kad įtariamasis (kaltinamasis) ir jo advokatas turi ramiai sėdėti ant suoliuko. Aišku gyvenime visko pasitaiko, tačiau juk ne visi policininkai ir prokurorai blogi. :-) Norom ar nenorom, klaidų vis tiek pasitaiko. Todėl jeigu yra kokie nors įrodymai ar versijos, jas tiesiog būtina pateikti į baudžiamąją bylą. Pritariu, reikia veikti aktyviai ir išnaudoti visas teisėtas savo teisių ir laisvių gynybos būdus.
Žilvinai, kuriame mieste tiriama byla?

3. zilvinasjak 2019-12-17 21:11
Na va šiandien įvyko dar vienas posėdis, byla nagrinėjama Kauno apygardos teisme. Buvo apklaustas paskutinęs likęs "nukentėjusysis" ir 4 liudininkai, kurie stojo į mano pusę ir policijos atstovas. Atvirai pasakysiu, nukentėjusieji visiškai kalba nelogiškai, visi skirtingai, akivaizdžiai matosi, kad meluoja, net klausimų negali kilt dėl to. Teisėjas iš oro pradėjo kabinėtis, kad aš negerbiu teismo, kad dar sykis būsiu pašalintas nuo bylos (nes pakilau nuo kėdės vos vos vėliau nei kiti) likau nieko nesupratęs. Atėjus liudininkų apklausai teismas ir prokurorė akivaizdžiai bandė padaryt, kad eitų nušalint liudininkus, dėl smulkmenų pradėjo kabinėtis "tai jei neatsimeni tiksliai valandos minutė į minutę tai reiškia tu čia vėjus kalbi atėjęs". Kai nukentėjusieji visi skirtingai kalba, tai pasak teismo žmonės tiesiog nepamena visų aplinkybių nieko baisaus, o kai liudininkai kalba tai jau viskas čia nepatikimi liudininkai :)). Dar kas įdomiausia nukentėjusysis 17 metų jam dabar, perskaitęs priesaiką pasakė (remkitės mano parodymais duotais apklausoje), atėjus policininko apklausai, jis tą pačia frazę pasakė kaip ir nukentėjusysis. Tai kaip ir įtarėm su advokatais, policija kaip pasakė, kad mane uždarys taip ar taip, tai jie ir konsultuoja tuos vaikus kaip meluot, ką sakyt ir t.t. Neina visko nupasakot, bet kad aš nieko nepadaręs ten net klausimų pagal bylos medžiagą negali kilt, bet viskas yra ignoruojama ir stengiamasi mane padaryt kaltu.

4. Alda 2019-12-17 21:48
Na man tai įdomu, kodėl jūs ikiteisminiam mažai pakovojote. O kai jau byla teisme, tai paprastai išteisinimu tikrai nesibaigia.. Aišku, elkitės korektiškai, kovokit tik teisinėm priemonėm... Ką daryčiau aš, tai pirmiausia – prašymas dėl melagingo įskundimo pagal BK taikymo nukentėjusiųjų atžvilgiu arba melagingų parodymų davimo, toliau, liudininkai nenušalinami, ne taip supratot, kai vyksta jų apklausos, duokit klausimus, kurie padėtų atskleist tai, ką siekiate įrodyt.

5. zilvinasjak 2019-12-18 15:27
Aš tai norėjau iš karto pareikšt prašymą dėl melagingo įskundimo kai tik įtarimą įteikė, bet pakalbėjus su advokatu, jis patarė geriau pareikšt, kai byla bus nutraukta. Gaunasi taip, kad advokatas pagal turimus duomenis nesitikėjo, kad tokia byla iki teismo prieis, rašėm prašymus tik dėl bylos vilkinimo, nes 2 metus viskas tęsėsi ir per 2 metus tik 1 kartą sulaikymo metu apsiklausė ir po to tik kai kaltinamąjį aktą įteikė. Kai gavau aktą, pirmi advokato žodžiai kaip čia suprast, kaip čia taip gali būt, kad į teismą teks varyt dėl šitos nesąmonės. Su tyrėja truputį apsipykau pasiimdamas aktą, kad nekaltą žmogų bandot pasodint, tai ji pasakė, kad ko čia pergyveni GAL tave išteisins...

6. Alda 2019-12-18 17:25
Na tikrai neišteisins, ką, jūs manote, kad prokuroras, vadovavęs ikiteisminiam tyrimui ir tyrimo nenutraukęs, perdavė bylą į teismą, kad jus išteisintų? Nebūkit naivus.

7. zilvinasjak 2019-12-18 17:48
Taip, aš suprantu, jeigu bylą perdavė į teismą jie mano, kad pakanka visko mane apkaltint. Bet man įdomiausia kaip teismas priimdamas apkaltinamąjį nuosprendį nutarime parašys? Kad vaikučiai pasakė, mama pritarė ir viskas?? Iš visų liudininkų 3 draugai, su kuriais tą vakarą buvau, kai tariamai aš vaikus mušiau, jie paliudijo, kad neįmanoma, nes tą vakarą jie su manim buvo, visi kiti liudininkai net man nepažįstami praeiviai ir jie patvirtina, kad tą dieną, tą valandą jokių muštynių ar kažko panašaus nebuvo, ekspertų išvados mano pusėje, vaizdo medžiagos gatvių ir t. t. mano pusėje, nes aš toje vietoje net nebuvau ir niekur nesu nufilmuotas. Čia manau tokiu principu kiekvieną žmogų eina apkaltint nebūtais nusikaltimais. Aš iš pradžių pagalvojau, kad tuos vaikus tikrai kažkas sumušė, bet jie ant manęs viską suvaryt bando. Bet kiek iš aplinkinių domėjausi, jie mieste ėjo ir kalbėjo, kad va dabar mes jam padarėm, kad dabar jį pasodins ir t. t. Tai reiškiasi iš viso Jų niekas nemušė, tiesiog susigalvojo istoriją.

8. Alda 2019-12-18 19:11
Na remkitės įrodymų visuma, o ne nukentėjusiųjų subjektyviais parodymais. Na bet kas ką kalbėjo, tai – šakėm po vandenį braukyti, – to niekam neįrodysit, jei nieks negali to viešai patvirtint. Kai kalbėsite teisme, iš karto savo kalbos pradžioj išreikškit abejonę, kad aplamai tokio nusikaltimo fakto nebuvo, vien nukentėjusiųjų pramanai, kerštas ar kažkas panašaus, siekiant, pvz., pasipelnyti, kažką prisiteisti, nu žodžiu pagal aplinkybes, kas jum žinoma. O jei buvo, tai tikrasis kaltininkas nėra tiksliai nustatytas. Teikit prašymą dėl bylos grąžinimo prokurorui dėl tokio asmens nustatymo ir melagingo nukentėjusiųjų apskundimo. O dar klausimas – ar yra tų sumuštųjų ekspertizė byloje ir ką ji atskleidžia...

9. Hs 2019-12-19 08:20
Apie kokį čia melagingą įskundimą dabar gali būti kalba, kai byla teisme? Tik kai teismas išnagrinės bylą, tai tik tada nuosprendyje pasisakys dėl galimai melagingų parodymų, jei tą nustatys. Nieks kitas atskirai netirs galimai melagingų parodymų.

10. Alda 2019-12-19 12:39
Mielieji, niekada nevėlu gelbėti padėtį, nepaisant kuriame etape randiesi. Nepatingėkit, advokatai, ginantys asmenį, skaityti kodekso ir mokėt naudotis teise. Šiuo metu, gerb. Žilvinai, gelbėkite savo padėtį, teikdamas posėdyje prašymus: bylą perduoti prokurorui dėl ikiteisminio tyrimo papildymo nauja veika –melagingu nukentėjusiųjų įskundimu arba kitą prašymą – grąžinti prokurorui, paaiškėjus, kad nusikalstamą veiką gali būti padaręs kitas asmuo (pagal BPK 257 str.). Tik šitie prašymai jus dar išgelbėtų, pasinaudokit jais. O kategoriškiems advokatams pasakyčiau – neužsiimkit gint, jei nemokat naudotis teise...

11. zilvinasjak 2019-12-19 15:53
Dėl „sumuštųjų“ ekspertizės tai jos nėra, medikai parašę, kad sužalojimų visiškai jokių nei pas vieną nerasta, tik pažymima, kad jie skundžiasi jog jiem skauda ir viskas. Dar pamiršau paminėti faktą, nukentėjusiųjų motina teismo posėdžiu metu pasakė, kad kai jos sūnus mušė matė kaimynas, kai prabilo, po to pasimetė ir nenorėjo atskleist, kas čia per kaimynas, bet teisėjas vis tiek išgavo jo vardą pavardę. Kito posėdžio metu atėjau į salę ir pamačiau jį, taip ir supratau, kad čia tas minėtas asmuo bus, pagalvojau, kad jau bus primokintas, ką kalbėt. Bet ir jis galiausiai paliudijo, kad nesupranta, kas čia vyksta, niekada nesa matęs jokių muštynių ir t. t.

12. Alda 2019-12-19 18:08
Tada pagal bylos aplinkybes nėra paties sumušimo fakto, todėl sekančiam posėdžiui prašymas – nutraukti mano atžvilgiu pradėtą baudžiamąjį procesą, nes nėra padaryta man inkriminuojama veika, turinti nusikaltimo pagal BK ...str. (na tą, pagal kurį jus teisia), požymių ir ši aplinkybė paaiškėjo nagrinėjimo teisme metu, todėl prašau teismą, vadovaujantis BPK 3str. 2 dalimi, baigti nagrinėti bylą ir priimti mano atžvilgiu išteisinamąjį nuosprendį. Prašymo rėmus aš jums sudėsčiau, beliko pamotyvuoti pagal faktus ką žinote. Jeigu advokatas neteiks, pats teikite. Na sėkmės jums, Žilvinai.

13. zilvinasjak 2020-01-03 19:41
Iškilo klausimas. O jeigu kalbant apie išteisinamąjį nuosprendį, įmanoma bus reikalaut iš „nukentėjusiųjų“ atlygint man patirtas išlaidas? Advokatų, vykimo į teismus (70 km į vieną pusę), per 2 metus kol byla vyko kiek visur visokių važinėjimų buvo, aiškinimųsi. Skaičiavausi pabaigoj tik advokatų išlaidos man bus kainavusios apie 1500-2000 Eur. Tai truputį būtų absurdiška pinigus išleist už nieką, o tie juoktųsi atsisėdę. Dabar jiem po 17 metų, kai kuriems iki teismo pabaigos turėtų sueit 18.

14. Alda 2020-01-03 23:50
Del žalos, patirtos nepagrįsto skundo padavimu, bus galima, aišku. Dar anksti tikėtis. Pirmiausia ta nepagrįstumą turi konstatuot teismas ir tik tada jo pagrindu bus galima kreiptis...

19. Alda 2020-01-06 14:49
Mielas Žilvinai, linkėdama tau procese galutinės sėkmės, siūlau paskaityti teismų praktiką: e2A-900-275/2018. Pasinaudok!

20. A-n-d-r-i-u-s 13. zilvinasjak 2020-02-09 18:32
Kilo klausimas, kodėl šie klausimai neužduoti savo advokatui? Kodėl reikia ieškoti atsakymo čia, o gal nepasitiki advokatu?

21. Zilvinasjak 2020-06-08 20:45
Sveiki. Net nežinau ką daryti, gal kas patars ar įmanoma įtraukti žiniasklaidą į šią bylą? Ar kur dar galima kreiptis dėl prokurorų ir teisėjų noro nuteisti nekaltus žmones? Teismas siekia jau pabaigą, bet neįmanoma užbaigti jau pusę metų posėdžių, teismas nereikalinga dėlioja posėdžius (ateini į posėdį užtrunki 20min ir išeini) toks vaizdas, kad tyčia daroma, kad žmogų ant pinigų sužlugdyti, gal tikslas, kad neturėčiau iš ko kreiptis į aukštesnius teismus. Pateikinėju nenuginčijamus įrodymus dėl savo nekaltumo, teismas naglai nepriima tokių įrodymų. Advokatas mano sako, kad praktikoje tokių cirkų dar nebuvę, kas man vyksta, nors advokatas tikrai neprastas. Ikiteisminio tyrimo metu, buvau prokuratūrai pateikęs vaizdo įrašą, kuriame nukentėjusysis aiškiai pasako, kad nusikaltimas išgalvotas. Teismui pateikiau žmogų, kuris tą įrašą padarė, bet įrašo vistiek nepriima.
Gal kas patars ko imtis, kad sustabdyt tokias prokurorų, tyrėjų, teisėjų saviveiklas??

22. Darius 2020-07-04 09:01
Skaitau ir liudna, kad tokie teismai nesaziningi. Nu tikrai cia bet kas gali i tokia situacija patekt. Kaip tada gyvent? Net jei ir isteisins, pvz man darbe butu sunku susikaupti kai mintys apie teismus butu, kuriuose as netureciau buti, ir pakenktu darbo kokybei.

Linkiu kad isteisintu jei esat nekaltas ir linkiu nuteisti juos uz moraline zala, melagingus parodymus ir islaidas patirtas :( Kad labai didele suma priteistu. Nekenciu tokiu zmoniu.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.