Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

android ios ios
DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Kiti klausimai > Šaukimas į kariuomenę


    


FinanciallyIndependent 2020-01-10 03:41
Sveiki,

Man 23 metai(gegužę 24), dirbu ir mokausi užsienyje.

Baigiu bakaulaurą šiemet ir planuoju tęsti magistratūrą. Manę vieną kartą buvo pašaukę, bet buvau sąrašo apačioje, bet vis tiek užpildžiau formą, kad noriu atidėti šaukimą.

Mano situacija yra tokia, jog darbo rinka keičiasi labai greitai, daryti tarpus į kariuomenę man kainuoją galimybę prarasti vietą darbo rinkoje, nes lengviausia gauti darbą iškart patekus į įvairias graduate programas arba paversti studento darbą į normalų darbą. Dienom naktim mokaus dirbu, kad tik savaitę po savaitės laimėt ir būti vienu žingsniu priekyje konkurencijos, o čia imt ir prarast metus, prarast galimybes į prestižines kompanijas ir t.t.

Pagal dabartines nuostatas, kaip suprantu, aš galiu būti kviečiamas iki 25-26 metų, nes buvau atidėjęs tarnybą. Norėčiau pasiteirauti, ką man reiktų daryti jei būsiu sąraše šiemet? Kaip man įrodyti, jog stosiu tęsti mokslus?

Taip pat norėčiau pasitikslinti ar gerai suprantu ką reiškia žodis „atidėti“ nuostatuose. Ar tai reiškia, (1) kad tais metais atleidžiamas nuo kariuomenės, bet gali būti pakviestas vėliau, ar (2), kad tais metais atleidžiamas nuo kariuomenės, ir TIKRAI BŪSI PAKVIESTAS VĖLIAU?
1. Alda 2020-01-10 13:10
atleidimas yra ne metams,o ilgiau.jie seks jūsų studijų eigą,stokit toliau į magistratūrą ir pristatę apie tai pažymą,prasitęsit atidėjimą...kas neaišku.o pakviesti vėliau jie neskuba,jeigu atidėta, turi pasikeist aplinkybės.o kol vėl būsi pakviestas,tai ir metai sueis.patarčiau-į magistratūrą stoti net ten,kur konkurso nėra,svarbu studijos.tik taip išsaugosite studijuojančio statusą ir neprarasit pareigų...

2. Lina056 2020-03-31 19:17
Anksciau (pries 10 metu) kievienais metais reikejo pristatyti pazyma, kad gauti atidejima nuo tarnybos metams. Nuo pazymos gavimo datos lygiai metams.

3. Alda 2020-04-03 13:57
Na nenusigąskit,turbūt pratempsit iki 26-rių.Iš anksto pats ten nesiteiraukit,nes pakišit mintį,bet tik oficialiai pareikalavus pateikit informaciją apie studijas su prašymu atidėti.Manau jum bus viskas gerai.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.