Pradžia Savaitės apžvalga Teisės aktai Teismų praktika Mano
Prisijungimas
Šiandien portale
Kas ką veikia
Teisės aktai
Teismų praktika
Susipažinkite
 

DISKUSIJOS

Pradžia > Visos diskusijos (LT) > Šeimos teisė > Dėl išvarymo iš namų


    


Aiste123 2020-01-12 22:38
Labas vakaras, turiu klausimą ir noriu sulaukti atsakymo. Tėvas dėl sugyventinės įtakos išvarė mane iš namų. Esu pilnametė, mokausi kolegijoje ir dirbu, bet tik kiek galiu. Mama mirusi jau 14 metų. Norėjau paklausti ar jie turi teisę mane išvaryti iš savų namų? Kur galima kreiptis šiuo klausimu? Kokia institucija padėtu kažką padaryti į gerąją pusę? Ar aš turiu teisę grįšti į savus namus?

1. zzz 2020-01-13 10:25
Jeigu namai nuosavybės teise priklauso tėvui ar jos sugyventinei (arba jiems abiem po atitinkamą dalį), o Jūs į tuos namus neturite net dalies nuosavybės, tuomet jie turi teisę reikalauti Jus išsikraustyti. Šiuo atveju siūlyčiau Jums pagalvoti apie išlaikymo iš tėvo prisiteisimą, nes jis priklauso ir pilnamečiams asmenims, kurie mokosi aukštojoje mokykloje (dieniniame skyriuje) ir yra išnaudoję visas protingas galimybes pasirūpinti mokytis reikalingomis lėšomis.

2. :: 2020-01-13 12:18
5.11 straipsnis. Įpėdinių pagal įstatymą eilės
1. Paveldint pagal įstatymą įpėdiniai lygiomis dalimis yra:
1) pirmos eilės – palikėjo vaikai (tarp jų ir įvaikiai) ir palikėjo vaikai, gimę po jo mirties;

5.13 straipsnis. Sutuoktinių paveldėjimo teisė
Palikėją pergyvenęs sutuoktinis paveldi pagal įstatymą arba su pirmos ar antros eilės įpėdiniais (jeigu jų yra). Su pirmos eilės įpėdiniais jis paveldi vieną ketvirtadalį palikimo, jeigu įpėdinių ne daugiau kaip trys, neįskaitant sutuoktinio.

Nesant pirmos ir antros eilės įpėdinių, sutuoktinis paveldi visą palikimą.

Mamos turtą paveldėjote per pusę su tėvu. Klausimas koks tas mamos turtas buvo.
Reiktų tartis su advokatais gal.

3. :: 2020-01-13 12:20
3.1921 straipsnis. Tėvų pareiga išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės

1. Tėvai, turintys galimybę, privalo išlaikyti savo vaikus, sulaukusius pilnametystės, kurie mokosi pagal vidurinio ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą ir yra ne vyresni negu 24 metų ir kuriems būtina materialinė parama, atsižvelgiant į vaikų, sulaukusių pilnametystės, turtinę padėtį, gaunamas pajamas, galimybę patiems gauti pajamų ir kitas svarbias aplinkybes. Tėvai neprivalo išlaikyti vaikų, sulaukusių pilnametystės, kurie siekia ne pirmojo aukštojo išsilavinimo ar profesinės kvalifikacijos.
2. Jeigu vaiko, sulaukusio pilnametystės, tėvai (ar vienas iš jų) nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo vaiką, vaikas turi teisę kreiptis į teismą dėl išlaikymo priteisimo.
3. Teismas, priimdamas sprendimą dėl išlaikymo priteisimo ir nustatydamas išlaikymo dydį, atsižvelgia į vaiko ir jo tėvų šeiminę bei turtinę padėtį, taip pat kitas bylai svarbias aplinkybes.
4. Vaikų, sulaukusių pilnametystės, išlaikymo tvarkai mutatis mutandis taikomi šio kodekso 3.192, 3.193, 3.194, 3.196, 3.197, 3.198, 3.199, 3.200, 3.201, 3.208 straipsniai.

4. Alda 2020-01-13 12:31
miela aiste,esate našlaitė,seniai netekusi mamos,kai dar buvote nepilnametė.Jūsų vardu palikimą į jūsų mamos pusę turto,matomai ir pusę buto turėjo jūsų vardu priimti tėvas.Jei taip padarė,tada butas turėjo būti registrų centre užregistruotas tėvo ir jūsų vardu .šiaip tai pagrindinė paveldėtoja esate jūs,o jam priklauso mažesnė dalis negu jum.Eikite į registrų centrą,išsiimkite nuosavybės teisės pažymėjimą į ginčijamą butą ir žinosite ar jus gali išvaryt iš jum priklausančios dalies.jei palikimas nepriimtas,tada šneka kita...

5. Geras 2020-01-13 16:05
Viskas priklauso nuo to, kam iki mamos mirties priklausė būstas. Jei tai buvo asmeninė tėvo nuosavybė, tuomet joje jis gali elgtis kaip tinkamas. Jei tai buvo jungtinė mamos ir tėvo nuosavybė arba mamos asmeninė nuosavybė - teisę į turtą turite, tačiau klausimas, kaip (ir ar apskritai) sutvarkyti paveldėjimo dokumentai. Per elektroninę bankininkystę galima prisijungti prie registrų centro ir prie nekilnojamojo turto registro, ten galėsite pamatyti, ar Jūsų vardu yra įregistruotas nekilnojamasis turtas (pavyzdžiui, Jums po mamos mirties atitekusi dalis būstoamos mirties).
Jei jau reikalai nukrypo ta linkme, kad Jus be jokios priežasties (tai rašau, nes kartais priežastis būna - vagiliavimai, išgėrinėjimai ir kt.) veja iš namų, galite taip pat pareikalauti tiek išlaikymo, tiek savo būsto dalies (tik jei būstas nebuvo asmeninė tėvo nuosavybė). Nemačius būsto dokumentų, sunku vertinti. Pabandykite pasikreipti į garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą, galbūt atitinkate kriterijus gauti nemokamą teisinę pagalbą.

Jūsų komentaras/atsakymas

DĖMESIO: Norėdami rašyti žinutę, prisijunkite prie sistemos. Užsiregistruoti galite nemokamai čia.